Wkróce nowe wydanie "Igrzysk śmierci"

Data: 2018-06-06 14:50:43 Autor: pobarski
News - Wkróce nowe wydanie

W październiku bieżącego roku mija dokładnie dekada, od którego momentu na księgarskich półkach pojawiła się w Stanach Zjednoczonych książka Suzanne Collins – Igrzyska Śmierci. Nikt wówczas nie spodziewał się, jakim hitem okaże się historia Katniss.

10 lat temu czytelnicy po raz pierwszy mieli szansę przeczytać Igrzyska Śmierci – historię o Katniss, siedemnastoletniej dziewczynie, mieszkance Dystryktu Dwunastego w dystopicznym państwie Panem.

Na ruinach dawnej Ameryki Północnej rozciąga się państwo Panem, z imponującym Kapitolem otoczonym przez dwanaście dystryktów. Okrutne władze stolicy zmuszają podległe sobie rejony do składania upiornej daniny. Raz w roku każdy dystrykt musi dostarczyć chłopca i dziewczynę między dwunastym a osiemnastym rokiem życia, by wzięli udział w Igrzyskach śmierci, turnieju na śmierć i życie, transmitowanym na żywo przez telewizję. Bohaterką, a jednocześnie narratorką książki jest szesnastoletnia Katniss Everdeen, która mieszka z matką i młodszą siostrą w jednym z najbiedniejszych dystryktów nowego państwa. Katniss po śmierci ojca jest głową rodziny - musi troszczyć się o młodszą siostrę i chorą matkę, a jest prawdziwa walka o przetrwanie...
Uznana pisarka Suzanne Collins jest mistrzynią w konstruowaniu zaskakujących zwrotów akcji, doskonale łączy refleksję z przygodą i romansem w swojej nowej, świetnej powieści o przyszłości, która niepokojąco przypomina teraźniejszość. Jest to pierwszy tom trzyczęściowego cyklu.

Co znajdzie się w nowym wydaniu Igrzysk Śmierci? Najprawdopodobniej niewiele nowego, bo pojawić ma się komentarz autorki – Suzanne Collins – na temat zakończenia (i nie tylko) historii państwa Panem. Dodatek ma przedstawiony być w formie wywiadu przeprowadzonego z Collins przez Davida Levithana (autora wielu popolarnych w Stanach młodzieżówek). Być może dla zwykłych czytelników nie będzie to przyczyną do ponownego kupienia książek, jednak jest to nie lada gratka dla prawdziwych fanów serii.  Fragemnt wywiadu jest już dostępny na stronie amerykańskiego wydawcy - Scholastic Inc.

Zapewne amerykański wydawca – Harper Collins – sprosta zadaniu i wyda książki w nowym, jeszcze ładniejszym wydaniu. Zresztą już teraz zaprezentowali projekt nowych okładek na Facebooku, które wypadają całkiem nieźle obok, chociażby, tak zwanej „złotej” kolekcji.
Nie wiemy jeszcze, czy polski wydawca Igrzysk Śmierci – wydawnictwo Media Rodzina – zdecyduje się na nowe wydanie powieści z rozmową z Collins.

Czytaliście książki Suzanne Collins? Kupicie nowe wydanie Igrzysk Śmierci?

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Igrzyska śmierci
Suzanne Collins69
Okładka książki - Igrzyska śmierci

To opowieść o świecie Panem rządzonym przez okrutne władze, w którym co roku dwójka nastolatków z każdego z dwunastu dystryktów...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo