Wojenne dziewczyny: sezon 4 - co wydarzy się w 41 oraz 42 odcinku serialu TVP 1

Data: 2021-09-26 10:30:02 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Dziś w Telewizji Polskiej klejny odcinek przez wielu wyczekiwanego serialu wojennego, historii trzech przyjaciółek, o tytule Wojenne dziewczyny. 

Obrazek w treści

Za sobą mamy pierwszy odcinek czwartego już sezonu. Dziś debiutuje epizod drugi, a za tydzień kolejny. Spójrzmy zatem co wydarzy się w dwóch kolejnych odcinkach. Jakie dramatyczne wydarzenia tym razem pojawią się w życiu naszych bohaterek?

Wojenne dziewczyny - opis 41 odcinka, 4 sezon serialu

W kolejnym, już czterdziestym pierwszym odcinku sezonu czwartego, Ewa ma zamiar udać się do Hrubieszowa. Marysia, która nadal się ukrywa zostaje poproszona przez Ewę, do wzięcia udziału w kolejnej akcji. Dziewczyny mają wysadzić wiadukt kolejowy. Marysia waha się także, czy wrócić do Warszawy. Jest wciąż poszukiwana. Niestety wkrótce okazuje się, że nawet w Hrubieszowie nie jest bezpieczna. Zostaje bowiem rozpoznana przez pewnego folksdojcza. Dziewczynom udaje się jednak w porę schować przed Gestapo.  

Czytaj również:  Wojenne dziewczyny – Irka, Ewka i Marysia powrócą we wrześniu. Potwierdzono też kolejny sezon!

Jednocześnie w miasteczku Niemcy zbierają polskie dzieci i wywożą niewiadomo gdzie. Irka zajmuje się w końcy tym co lubi, czyli chemią. Przygotowuje bowiem ładunki wybuchowe, które następnie zostaną wykorzystywane do wysadzenie wiaduktu. Dziewczyna spotyka się z Olkiem. Gdy ten wyznaje jej miłość, ona wyznaje, że nie jest jeszcze gotowa na poważny związek. 

Wojenne dziewczyny – gdzie obejrzeć 41 odcinek, 4 sezon? 

Kolejny 41 odcinek serialu, który zaczyna 4 sezon serialu Wojenne dziewczyny będzie można obejrzeć już dziś, 26 września 2021 roku o godzinie 20:15, na TVP 1.

Czytaj również: Wojenne dziewczyny: sezon 4 - co wydarzy się w 40 oraz 41 odcinku serialu TVP 1

Powtórka odcinka w czwartek, 30 wrzesnia 2021 roku, o godzinie 0:25 na TVP seriale oraz w sobotę, 2 października 2021 roku o godzinie 18:30 na TVP 1. 

Wojenne dziewczyny – opis 42 odcinka, 4 sezon serialu

W kolejnym odcinku prace nad przytowaniem materiałów wybuchowych i akcji wysadzenie wiaduktu, po którym ma wkrótce jechać niemiecki generał, trwają. Dziewczyny pracują w pocie czoła, wiedząc, że gdy akcja się uda, będzie to wielki sukces polskiego podziemia. Niestety sprawy zaczynają się komplikować. Nitka odkrywa, że to transportu z genarałem przyłączony jest także wagon z małymi dziećmi. 

Czytaj również: Czarne żniwa - nowy ukraiński serial obyczajowo - historyczny w telewizyjnej Dwójce

Leokadia i Kruk zlecają przerwanie akcji, ale Ewa i Marysia są już na wiadukcie, ładunki są już podłożone, a one nie mają już odwrotu. Postanawiają uciekać. Wtedy to Ewa zostaje zatrzymana przez niemieckiego żołnierza. Z opresji ratują ją Sońka, brat bliźniak jej dawnego chłopaka. Ten zginął na początku wojny. 

Wojenne dziewczyny – gdzie obejrzeć 42 odcinek, 4 sezon? 

Kolejny, odcinek czwartego sezonu, udostępniony będzie na platformie kanale TVP 1 za tydzień, czyli 3 października 2021 roku. 

Czytaj również: Fort Boyard - polska edycja dostępna na platformie Viaplay

Powtórka odcinka w czwartek, 7 października o godzinie 0:30 na TVP Seriale. 

Wojenne dziewczyny – książki 

Serial Wojenne dziewczyny to produkcja bazująca na faktach historycznych, która opisuje losy młodych kobiet w trudnych czasach wojny. Istnieje książka, w której opisano losy owych dziewcząt, o tytule Dziewczyny wojenne, autorstwa Łukasza Modelskiego.

Książkę „Dziewczyny wojenne” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Dziewczyny wojenne
Łukasz Modelski13
Okładka książki - Dziewczyny wojenne

Wojna to z pozoru męska sprawa. Zmienia jednak kobiece losy tak samo mocno, jak męskie. Jak żyć w czasach, gdy własne wesele kończy się aresztowaniem przez...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Tam, gdzie nie pada
Michael Sowa
Tam, gdzie nie pada
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Pokaż wszystkie recenzje