Wojenne dziewczyny: sezon 4 - co wydarzy się w 41 oraz 42 odcinku serialu TVP 1

Data: 2021-09-26 10:30:02 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Dziś w Telewizji Polskiej klejny odcinek przez wielu wyczekiwanego serialu wojennego, historii trzech przyjaciółek, o tytule Wojenne dziewczyny. 

Obrazek w treści

Za sobą mamy pierwszy odcinek czwartego już sezonu. Dziś debiutuje epizod drugi, a za tydzień kolejny. Spójrzmy zatem co wydarzy się w dwóch kolejnych odcinkach. Jakie dramatyczne wydarzenia tym razem pojawią się w życiu naszych bohaterek?

Wojenne dziewczyny - opis 41 odcinka, 4 sezon serialu

W kolejnym, już czterdziestym pierwszym odcinku sezonu czwartego, Ewa ma zamiar udać się do Hrubieszowa. Marysia, która nadal się ukrywa zostaje poproszona przez Ewę, do wzięcia udziału w kolejnej akcji. Dziewczyny mają wysadzić wiadukt kolejowy. Marysia waha się także, czy wrócić do Warszawy. Jest wciąż poszukiwana. Niestety wkrótce okazuje się, że nawet w Hrubieszowie nie jest bezpieczna. Zostaje bowiem rozpoznana przez pewnego folksdojcza. Dziewczynom udaje się jednak w porę schować przed Gestapo.  

Czytaj również:  Wojenne dziewczyny – Irka, Ewka i Marysia powrócą we wrześniu. Potwierdzono też kolejny sezon!

Jednocześnie w miasteczku Niemcy zbierają polskie dzieci i wywożą niewiadomo gdzie. Irka zajmuje się w końcy tym co lubi, czyli chemią. Przygotowuje bowiem ładunki wybuchowe, które następnie zostaną wykorzystywane do wysadzenie wiaduktu. Dziewczyna spotyka się z Olkiem. Gdy ten wyznaje jej miłość, ona wyznaje, że nie jest jeszcze gotowa na poważny związek. 

Wojenne dziewczyny – gdzie obejrzeć 41 odcinek, 4 sezon? 

Kolejny 41 odcinek serialu, który zaczyna 4 sezon serialu Wojenne dziewczyny będzie można obejrzeć już dziś, 26 września 2021 roku o godzinie 20:15, na TVP 1.

Czytaj również: Wojenne dziewczyny: sezon 4 - co wydarzy się w 40 oraz 41 odcinku serialu TVP 1

Powtórka odcinka w czwartek, 30 wrzesnia 2021 roku, o godzinie 0:25 na TVP seriale oraz w sobotę, 2 października 2021 roku o godzinie 18:30 na TVP 1. 

Wojenne dziewczyny – opis 42 odcinka, 4 sezon serialu

W kolejnym odcinku prace nad przytowaniem materiałów wybuchowych i akcji wysadzenie wiaduktu, po którym ma wkrótce jechać niemiecki generał, trwają. Dziewczyny pracują w pocie czoła, wiedząc, że gdy akcja się uda, będzie to wielki sukces polskiego podziemia. Niestety sprawy zaczynają się komplikować. Nitka odkrywa, że to transportu z genarałem przyłączony jest także wagon z małymi dziećmi. 

Czytaj również: Czarne żniwa - nowy ukraiński serial obyczajowo - historyczny w telewizyjnej Dwójce

Leokadia i Kruk zlecają przerwanie akcji, ale Ewa i Marysia są już na wiadukcie, ładunki są już podłożone, a one nie mają już odwrotu. Postanawiają uciekać. Wtedy to Ewa zostaje zatrzymana przez niemieckiego żołnierza. Z opresji ratują ją Sońka, brat bliźniak jej dawnego chłopaka. Ten zginął na początku wojny. 

Wojenne dziewczyny – gdzie obejrzeć 42 odcinek, 4 sezon? 

Kolejny, odcinek czwartego sezonu, udostępniony będzie na platformie kanale TVP 1 za tydzień, czyli 3 października 2021 roku. 

Czytaj również: Fort Boyard - polska edycja dostępna na platformie Viaplay

Powtórka odcinka w czwartek, 7 października o godzinie 0:30 na TVP Seriale. 

Wojenne dziewczyny – książki 

Serial Wojenne dziewczyny to produkcja bazująca na faktach historycznych, która opisuje losy młodych kobiet w trudnych czasach wojny. Istnieje książka, w której opisano losy owych dziewcząt, o tytule Dziewczyny wojenne, autorstwa Łukasza Modelskiego.

Książkę „Dziewczyny wojenne” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Dziewczyny wojenne
Łukasz Modelski13
Okładka książki - Dziewczyny wojenne

Wojna to z pozoru męska sprawa. Zmienia jednak kobiece losy tak samo mocno, jak męskie. Jak żyć w czasach, gdy własne wesele kończy się aresztowaniem przez...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy