Fort Boyard - polska edycja dostępna na platformie Viaplay

Data: 2021-09-25 10:10:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Po dwunastu latach wraca polska edycja francuskiego programu telewizyjnego rozgrywanego na terenie fortu Boyard. Program, zatytułowany właśnie Fort Boyard zadebiutował na nowej platformie sportowej Viaplay

Obrazek w treści

W nowej edycji, niegdyś chętnie oglądanego programu, emitowanego w telewizyjnej Dwójce, teraz dostępnego za pośrednicwem platformy Viaplay, bierze udział kilkudziesięciu uczetników. Co wiemy o programie? Kto wziął w nim udział? A kto go prowadzi?

Fort Boyard - ruszyła nowa edycja programu

Dwanaście lat po premierze pierwszego polskiego sezonu bardzo popularnego we Francji programu łączącego rozgrywkę z elementami sportowymi, pełnego rywalizacji i woli walki, zatytułowanego "Fort Boyard", ruszyła jego nowa polska edycja. Pełen wyzwań program miał swój początek w roku 1990, we Francji i doczekał się tam aż 34 edycji. Cieszący się wielką popularnością na całym świecie program rozrywkowy, rozgrywany jest w cieśninie Pertuis d’Antioche na zachodnim wybrzeżu Francji, wciąż cieszy widzów i niesie wyzwanie dla uczestników. 

Czytaj również: Viaplay – sportowa platforma streamingowa w Polsce już z początkiem sierpnia

W Polsce Fort Boyard miał jedynie dwie edycje, które zadebiutowały jesienią 2008 oraz wiosną 2009 roku. Prowadzącymi tych edycji były Katarzyna Glinka oraz Robert Gonera, a program był emitowany w telewizyjnej Dwójce. 

Fort Boyard - opis programu

"Fort Boyard" to program rozgrywkowo-sportowo-rywalizacyjny, bazujący na francuskiej licencji, w którym udział biorą dwie drużyny, w których znajdują się osoby znane ze świata showbiznesu. W czasie programu wykonują zlecone im zadania, próbując zebrać dla swojej drużyny jak najwięcej pieniędzy. Fundusze zdobyte podczas zmagań zręcznościowych, wymagających wytrzymałości i sprytu, a także skupionych na odpowiedziach na ciekawe zagadki, przeznaczane są na cele charytatywne. 

Zawodnicy rywalizują w tytułowym forcie, mierząc się z zagadkami, zadaniami i wszelakimi wyzwaniami, także wymagającymi pewnym umiejętności i sprawności fizycznych. Może dlatego ta produkcja tym razem dostępna jest na nowej platformie sportowej, jaką jest Viaplay. Jest to pierwszy nie typowo sportowy program na wspomnianej platformie, tym razem zrealizowany w formie "non-scripted", czyli bez scenariusza. 

Czytaj również: Dizi – platformowa VOD z tureckimi serialami już dostępna w Polsce

Naszą ambicją jest emisja lokalnych produkcji, zarówno fabularnych, jak i tych tworzonych w formacie ‘non-scripted’, które staną się jednym z filarów oferty Viaplay w Polsce. Legendarne programy, takie jak „Fort Boyard”, które z sukcesem wznowiliśmy na innych rynkach, są doskonałym pierwszym krokiem na drodze do pozyskania lokalnej publiczności - uzasadnia Filippa Wallestam, chief content officer NENT Group.

Fort Boyard - uczestnicy, prowadzący 

Nowa polska edycja programu "Fort Boyard" to także nowi uczestnicy i nowi prowadzący. Prowadzącymi nowego programu są Elżbieta Romanowska, aktorka zarówno teatralna, jaki i filmowa, mająca na swoim koncie role w takich produkcjach jak: Pokłosie, Och, Karol 2, Baby są jakieś inne, Ciacho a także Mariusz Kałamaga, kabaraciarz i prezenter.

Tym razem wyjątkowo, w kolejnej polskiej edycji mędrczynią jest kobieta, prezenterka telewizyjna, polska blogerka modowa,Tamara Gonzales Perea. Osobą, która będzie zadawać pytania w przygotowanym specjalnie do tego celu pokoju, jest drag queen Papina McQueen.

Czytaj również: Disney – będziemy dalej oglądać wszystkie kanały studia. Disney nie planuje zamknięcia

W programie udział biorą: Marcelina Zawadzka, Magdalena ,,Kajra’’ Kajrowicz, Ewelina Lisowska, Rafał Maserak, Michał Koterski, Bilguun Ariunbataara, Anna Skura, Wojciech Gola, Sławomir Zapała, Filip Lato, Laura Breszka, Tomasz Ciachorowski, Antek Smykiewicz, Karolina Pisarek, Nick Sinckler, Marcin Wrzosek, Trybson i inni. 

Fort Boyard - ile odcinków?

Kolejna edycja programu "Fort Boyard", w polskiej wersji składa się z 8 odcinków, które pokazywane są co tydzień, w każdą niedzielę, począwszy od 12 września. 

Fort Boyard - gdzie obejrzeć?

Nowa polska edycja lubianego programu "Fort Boyard", tym razem nie pojawiła się na żadnym z polskich kanałów telewizyjnych. Program emitowany jest na nowej platformie streamingowej Viaplay, która traktowana jest jako platforma sportowa. Właścicielem Viaplay jest Nordic Entertainment Group (NENT Group), wiodąca firma streamingowa działająca w regionie krajów nordyckich i bałtyckich.

Czytaj również: Disney+ i HBO Max dopiero w przyszłym roku w Polsce. Jak oglądać?

Poniżej możecie obejrzeć zwiastun programu, przygotowany właśnie przez Viaplay. 

Fort Boyard - książki

Program "Fort Boyard" to produkcja bazująca na popularnym francuskim programie, który doczekał się aż kiludziesięciu edycji. Nie jest on jednak wzorowany na książce. W zamian polecamy lekturę ksiażki Fort grozy, autorstwa Adama Niesielskiego.

Książkę "Fort grozy" można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Tam, gdzie nie pada
Michael Sowa
Tam, gdzie nie pada
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Pokaż wszystkie recenzje