Disney+ i HBO Max dopiero w przyszłym roku w Polsce. Jak oglądać?

Data: 2021-08-20 10:33:26 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Disney+ pojawi się w Polsce dopiero w przyszłe wakacje. To niejedyny serwis streamingowy, który wciąż pozostaje niedostępny dla Polaków.

Obrazek w treści 

Przed kilkoma dniami szef Disneya, Bob Chapek, zapowiedział, że premiera startu platformy Disney+ zostaje przesunięta dla Europy Środkowo-Wschodniej. Oznacza to, że także i w Polsce usługa wystartuje z kolejnym opóźnieniem. Podobnie jest w przypadku HBO, które skupia się teraz na bardziej aktywnych rynkach. 

Kiedy dostępny będzie Disney+ w Polsce? 

W czasie konferencji wynikowej zorganizowanej przez koncern Disney przed kilkoma dniami, oficjalnie ogłoszono, że – m.in. ze względu na epidemię koronawirusa – premiera platformy VOD Disney+ będzie miała kolejne opóźnienie. 

Do tej pory sądzono, że Disney+ wystartuje w Polsce najpóźniej pod koniec 2021 roku. Przypomnijmy, że debiut platformy w Stanach Zjednoczonych miał miejsce w listopadzie 2020 roku. Serwis streamingowy za oceanem cieszył się sporą popularnością, a Disney często chwalił się wzrostem ilości subskrybentów. 

Może zainteresować cię również...

Niestety, chociaż mijają kolejne miesiące, Disney+ wciąż nie jest dostępne w Polsce. I – jak wynika z najnowszych ustaleń – jeszcze przez długi czas widzowie będą musieli obejść się ze smakiem. Bob Chapek, CEO The Walt Disney Company, zapowiedział, że platforma Disney+ zadebiutuje w Europie Środkowo-Wschodniej latem 2022 roku. 

Oglądanie Disney+ mimo braku oficjalnej premiery 

Ograniczenia terytorialne frustrują część widzów. Nic więc dziwnego, że część z nich postanawia na własną rękę uzyskać dostęp do interesujących ich produkcji. Przed oficjalnym wkroczeniem do Polski Netflixa, serwis teoretycznie niedostępny był dla Polaków, jednak wielu i tak podpinało polskie karty płatnicze i – jak donosili wówczas widzowie – faktycznie niektórym z nich udawało się korzystać z serwisu. 

Obecnie ograniczenia są jeszcze bardziej restrykcyjne, a część serwisów blokuje sam dostęp do strony użytkownikom korzystającym z IP, wskazujących region, w którym dana platforma wciąż jest niedostępna. Rozwiązaniem w tym przypadku pozostają usługi VPN, które nie tylko ukrywają adres IP i zwiększają prywatność podczas korzystania z sieci, ale także pozwalają omijać restrykcje. Jeszcze inni użytkownicy szukają znajomych w krajach, w których usługi pozostają dostępne, i za pomocą przyjaciół wykupują sobie do nich dostęp. 

HBO Max również z opóźnieniem 

Nie tylko Disney postanowił przesunąć datę premiery swojej platformy. Podobny wybieg zastosowało HBO, które od pewnego czasu amerykańskim widzom udostępnia swoje treści za pomocą serwisu HBO Max. W ramach nowej platformy powstają także seriale i filmy oryginalne. 

Przypomnijmy, że obecnie w Polsce dostępna jest usługa HBO GO, która to ma zostać zastąpiona platformą HBO Max. Część widzów oczekuje zmian i ma nadzieję, że wprowadzenie nowego serwisu usprawni działanie platformy z produkcjami od HBO. 

Właściciel HBO, koncern WarnerMedia, po premierze HBO Max w krajach Ameryki Łacińskiej postawił na rozwój w dotychczas aktywnych rynkach, a premierę nowej platformy w Polsce przełożono na początek 2022 roku. 

Wiele platform VOD wciąż niedostępnych w Polsce

W 2022 roku w Polsce premierę będzie miał także serwis SkyShowtime, który oferować ma treści stworzone przez NBC Universal. Wśród produkcji pojawią się materiały, które dostępne były tylko na amerykańskich platformach takich jak Paramount+, Showtime czy Peacock.

W Polsce wciąż niedostępna jest także platforma Hulu, czyli jeden z największych amerykańskich serwisów streamingowych. Na Hulu pojawiła się m.in. adaptacja powieści Johna Greena Szukając Alaski, która – poza tą platformą – nie jest nigdzie dostępna. Niebawem na platformie pojawi się także serial oparty na powieści Nine Perfect Stranger oraz komediowy serial z Laną Condor Take Out.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy