Ciacho – film Patryka Vegi ponownie w telewizji!

Data: 2020-05-20 18:19:56 Autor: Piotr Piekarski
News - Ciacho – film Patryka Vegi ponownie w telewizji!

Ponownie na ekranach telewizorów wyemitowany zostanie film Patryka Vegi – Ciacho. Czy warto go zobaczyć?

W maju ponownie w telewizji wyemitowany zostanie znany film Ciacho w reżyserii Patryka Vegi. To komedia, jedna z nielicznych takich produkcji w dorobku reżysera. Co warto wiedzieć o tej produkcji?

Ciacho – opis filmu

O czym jest film Ciacho? Przedstawia on losy Barbary, nieco zakręconej trzydziestokilkuletniej podkomisarz, pracującej dla Centralnego Biura Śledczego. Kobieta, chociaż spełniona zawodowo, niezadowolona jest ze swojego życia prywatnego – jest bowiem nieszczęśliwe zakochana w swoim szefie, Janie Kępskim.

Niespodziewanie, w czasie jednej z akcji – transportu kokainy – Basia przekonuje się, że Kępski pracuje dla gangsterów. Co więcej, zabija dwójkę gangsterów i konwojenta, a winę zrzuca na niewinną policjantkę, której teraz grozi 25 lat więzienia. Inspektor przekonuje także gangstera, by ten złożył zeznania na niekorzyść Barbary.

Kiedy zdaje się, że nikt nie wyciągnie kobiety z opresji, do akcji wkraczają jej fajtłapowaci bracia – Dawid, Krzysiek i Karolek. Jednak czy im się to uda?

Ciacho – obsada

Kto występuje w filmie Ciacho? W postać Basi wciela się Marta Żmuda-Trzebiatowska. Oprócz niej w produkcji występują także Tomasz Karolak, Marcin Bosak, Paweł Małaszyński i Tomasz Kot.

Producentem i reżyserem filmu był Patryk Vega.

Ciacho – gdzie zobaczyć

Film Ciacho wyemitowany zostanie w telewizji w środę, 20 maja 2020 r. o godz. 22:00 przez telewizję Polsat.

Czytaj także: „Pożegnanie z Afryką". Propozycja dla miłośników filmowej klasyki

Obecnie film ten nie jest dostępny w ofercie polskich serwisów VOD.

Ciacho – czy warto zobaczyć?

Film Ciacho pierwszy raz w kinach pojawił się dobre 10 lat temu, a od tego czasu zobaczyło go wiele tysięcy widzów. Wśród ocen widzów w internecie znajdują się dość różne, sprzeczne ze sobą opinię. Niektórzy odbiorcy zarzucali twórcom czerstwy humor i brak zabawnych scen, które zapewnić ma komedia. Innym odbiorcom – film bardzo się podobał.

Ciacho – książka

Film Ciacho powstał na podstawie oryginalnego scenariusza stworzonego przez Dominika Matwiejczyka i Patryka Vegę. Oznacza to, że nie istnieje książka, w której kontynuowane byłyby losy policjantki Barbary.

Zamiast tego warto przeczytać inną komedię kryminalną – książkę Małgorzaty J. Kursy Malwina i Eliza na tropie. Szczęśliwa nieboszczka. Publikacja przedstawia losy dwóch przyjaciółek, które rozpoczynają własne śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci pewnej sąsiadki.

Książkę Malwina i Eliza na tropie. Szczęśliwa nieboszczka kupić można w dobrej cenie poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.