Malwina i Eliza na tropie. Szczęśliwa nieboszczka

Wydawnictwo: Lira
Data wydania: 2019-10-23
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-66229-72-3
Liczba stron: 272

Ocena: 5.13 (8 głosów)

Eliza, żwawa księgowa z Kraśnika, nie może uwierzyć w samobójstwo sąsiadki, która zginęła, wypadając z okna. Dzieli się wątpliwościami ze swoją przyjaciółką Malwiną. Obie panie postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce… Nieboszczka w opinii Elizy tryskała radością, a przecież osoby szczęśliwe nie odbierają sobie życia! Malwina i Eliza, dzielny osiedlowy duet, wszczynają dochodzenie, poświęcając nań zaplanowany wspólny urlop. Czy dwie pomysłowe pięćdziesięciolatki poradzą sobie, dysponując jedynie wiedzą nabytą z filmów kryminalnych? Gwarantujemy, że kibicując ich śledztwu, padniecie trupem z wrażenia!

Tagi: Humor komedia kryminalna

Kup książkę Malwina i Eliza na tropie. Szczęśliwa nieboszczka

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Malwina i Eliza na tropie. Szczęśliwa nieboszczka

przezabawna komedia kryminalna, którą czyta się z przyjemnością.
Czy nieboszczka może być szczęśliwa?
Gdy młoda kobieta jest szczęśliwa raczej nie popełnia samobójstwa. Pielęgniarka która wie że upadek z okna może skończyć się na kalectwie a nie na śmierci raczej tego nie zrobi.
No i zabawne określenia "wypych" i "turkuć podjadek" które świetnie pasują do danych osób.

Polecam na wieczorne chłodne wieczory, książkę można przeczytać na jednym posiedzeniu ;)

Czasem zaskakuje, czasem rozśmiesza.
Lekka i zabawna!

Link do opinii
Avatar użytkownika - kryminalnatalerz
kryminalnatalerz
Przeczytane:2020-06-23, Ocena: 5, Przeczytałam,

Książka Małgorzaty J. Kursy pt. "Szczęśliwa nieboszczka" zalicza się do gatunku komedii kryminalnej z nurtu cozy crime i to jest najlepsze określenie jakie można dla niej znaleźć. Jest miło i przyjemnie, całkiem też zabawnie. Bohaterki to mieszanka wybuchowa, postacie drugoplanowe bardzo sympatycznie i zapadające w pamięć. Akcja toczy się nieśpiesznie, w otoczeniu odgrzewanych obiadów i pysznych ciast. Intryga jest ciekawa i chyba tak w całości nie do odgadnięcia. Jedynym minusem dla mnie było nieco za negatywne podejście do płci brzydkiej i polskiej rzeczywistości, które nie całkiem mi tu pasowało. Niemniej jednak książka spełniła swoje zadanie – odprężyła mnie, oderwała myśli i nastawiła jakoś tak spokojniej i pozytywniej. Na poprawę humoru - jak najbardziej polecam!

Link do opinii
Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2020-05-13, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2020,

To chyba najlepsza książka autorki. Sprawnie napisana komedia kryminalna, która cały czas trzyma w napięciu. Przeczytałam jednym tchem. Wątek kryminalny ciekawy i niebanalny. Kiedy z okna wypada młoda kobieta, która zostawia list pożegnalny, samobójstwo wydaje się być oczywistym tropem. Jednak nie dla mieszkającej w pobliżu Elizy, która nie dalej jak wczoraj widziała nieboszczkę szczęśliwą. A czy szczęśliwa osoba może popełnić samobójstwo? Eliza wraz z synową Lalą i przyjaciółką Malwiną postanawiają same znaleźć mordercę.

Link do opinii
Avatar użytkownika - martucha180
martucha180
Przeczytane:2020-01-23, Ocena: 4, Przeczytałam, Moje 2020,

Świetna komedia kryminalna. Z okna wypada sąsiadka Elizy. Bohaterki nie wierzą w samobójstwo i wszczynają własne śledztwo. Czy mają rację? Kto się okaże wypychem i turkuciem? Książkę gorąco polecam. Tu na nudę nie można narzekać.

 

 

 

Link do opinii