Malwina i Eliza na tropie. Szczęśliwa nieboszczka

Wydawnictwo: Lira
Data wydania: 2019-10-23
ISBN: 978-83-66229-72-3

Eliza, żwawa księgowa z Kraśnika, nie może uwierzyć w samobójstwo sąsiadki, która zginęła, wypadając z okna. Dzieli się wątpliwościami ze swoją przyjaciółką Malwiną. Obie panie postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce… Nieboszczka w opinii Elizy tryskała radością, a przecież osoby szczęśliwe nie odbierają sobie życia! Malwina i Eliza, dzielny osiedlowy duet, wszczynają dochodzenie, poświęcając nań zaplanowany wspólny urlop. Czy dwie pomysłowe pięćdziesięciolatki poradzą sobie, dysponując jedynie wiedzą nabytą z filmów kryminalnych? Gwarantujemy, że kibicując ich śledztwu, padniecie trupem z wrażenia!

Tagi: Humor komedia kryminalna

Kup książkę Malwina i Eliza na tropie. Szczęśliwa nieboszczka

Opinie o książce - Malwina i Eliza na tropie. Szczęśliwa nieboszczka

Avatar użytkownika - martucha180
martucha180
Przeczytane:2020-01-23, Ocena: 4, Przeczytałam, Moje 2020,

Świetna komedia kryminalna. Z okna wypada sąsiadka Elizy. Bohaterki nie wierzą w samobójstwo i wszczynają własne śledztwo. Czy mają rację? Kto się okaże wypychem i turkuciem? Książkę gorąco polecam. Tu na nudę nie można narzekać.

Avatar użytkownika - Vemona
Vemona
Przeczytane:2019-10-22, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, kryminał, 2019,

Czekałam na tę książkę z ogromną niecierpliwością, od chwili, kiedy dowiedziałam się, że powstaje - było warto!
Zalicza się do mojego ukochanego cyklu "kryminalny Kraśnik", opowiada o bohaterkach, które znam z innych powieści i które bawią mnie do łez, a przy okazji napomyka o bardzo współczesnej rzeczywistości i jej wpływie na pracę zarówno policji jak i prokuratury.
Eliza Barnaba dowiaduje się, że sąsiadka z bloku obok popełniła samobójstwo - początkowo podchodzi do faktu dość spokojnie, ale kiedy orientuje się, która to kobieta - uznaje, że jest to niemożliwe, bo przecież rozmawiała z Tonią a ona była bardzo szczęśliwa.
Na bazie owego przekonania wraz z przyjaciółką, Malwiną i synową, Lalą - podejmują prywatne śledztwo w sprawie "turkucia i wypycha" (cudowne słowotwórstwo autorki!), którzy musieli mieć udział w śmierci Toni.
Pod nieobecność Łukasza i Tadzia pierwsze czynności dochodzeniowe podejmuje posterunkowy Styrbuła, a jego raport dla komendanta jest takim majstersztykiem, że popłakałam się ze śmiechu.
Jak zawsze u autorki występuje cała galeria malowniczych postaci, bohaterowie znani z innych książek mieszają się z nowymi, całość jest bardzo spójna i oczywiście paniom udaje się rozwiązać zagadkę, a policjantom - aresztować złoczyńców, a ja miałam zapewnioną fenomenalną rozrywkę na wieczór.
Dziś przeczytam od początku, żeby się podelektować. ;)

Avatar użytkownika - losar
losar
Przeczytane:2019-09-26, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Eliza ,żwawa księgowa z Kraśnika,Nie może uwierzyć w samobójstwo sąsiadki,która zginęła wypadając z okna.Dzieli się wątpliwościami z swoją przyjaciółką Malwiną.Obie panie postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce.

Nieboszczka w opini Elizy tryskała radością,A przecież osoby szczęśliwe nie odbierają sobie życia!Malwina i Eliza,dzielny osiedlowy duet,wszczynają śledztwo. Pomaga im Lala i siostra zamordowanej Sonia.

Śledzenie tego śledztwa was nie rozczaruje...