reklama

Disney – będziemy dalej oglądać wszystkie kanały studia. Disney nie planuje zamknięcia

Data: 2021-07-17 11:09:02 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Z powodu wkraczania do wielu europejskich krajów nowej platformy, jaką jest Disney+, studio zamyka w trzech krajach nadawanie kanałów Fox i Disney Junior. Ale nie w Polsce.

Obrazek w treści

Studio, przynajmniej na tę chwilę nie zamierza pozbawić polskich widzów, szczególnie młodszego pokolenia dostępu do swoich kanałów. Jaki jest tego powód?

Disney – studia zamyka kanały

W trzech państwach, a zapewne możemy być ich więcej, w Niemczech, Austrii oraz w Szwajcarii, Disney zamyka swoje kanały Fox i Disney Junior. Oferta programowa, w której skład wchodzą seriale, animacje i wszelakiego typu kreskówki, w październiku tego roku zostanie przeniesiona na platformę streamingową, nową platformę VOD Disneya – Disney+.

Czytaj również: Disney+ zapewni nam zabawę w przyszłym roku? Doniesienia doprecyzowują datę premiery platformy...

Jednocześnie niektóre produkcje, jakie do tej pory pojawiały się w Disney Junior trafią do Disney Channel. Jedynymi kanałami, jakie zostaną zachowane, mają być w tych krajach National Geographic i National Geographic Wild. Tych Disney nie ma zamiaru ruszać. 

Disney – w Polsce kanały nie zostaną zamknięcie 

Zmianie zaś nie ulegnie oferta kanałów Disneya w naszym kraju. Wszystkie wyżej wspomniane kanały pozostają w ofercie telewizyjnej bez zmian. Choć w większości krajów sukcesywnie kanały Disneya będą przenoszone na platformę streamingową, jak choćby w Wielkiej Brytanii, w naszym kraju zmiany nie nastąpią.

Czytaj również: Disney+, Amazon Prime Video, Hulu, Paramount - czy w Polsce pojawią się nowi konkurenci Netflixa?

Co za tym idzie, jak na razie polscy widzowie będą mieli dalej dostęp do dość szerokiej oferty kanałów Disneya. W jej skład wchodzą: Disney Channel, Disney XD, Disney Junior, Fox, Fox Comedy, National Geographic, National Geographic Wild i National Geographic People.

Disney+ - start nowej platformy streamingowej opóźniony

Czy powodem braku kasowanie kanałów telewizyjnych Disneya jest opóźnienie startu w Polsce jego platformy VOD, jaką jest Disney+? Jednoznacznej odpowiedzi na tak zadane pytanie oczywiście nie możemy udzielić. 

Jedno jest jednak faktem, start platformy VOD Disneya w naszym kraju bardzo się opóźnia. Jakiś czas temu pojawiała się informacja o drugiej połowie 2021, wspominano coś o letnich miesiącach, a tymczasem od Disneya konkretów brak. Studio milczy, co może sugerować, że start platformy Disney+ zostanie ponownie opóźniony. Pozostaje jedynie czekać na jakieś informacje na ten temat. 

Czytaj również: Disney+ w Polsce. Katalog, ceny, data premiery

Disney – książki

Disney to studio, które znane jest przede wszystkich animacji, kreskówek i filmów, głównie przeznaczonych dla całej rodziny. Ilość produkcji animowanych jest naprawdę duża, a każdy z nas ma w czym wybierać. 

Powstało także wiele książkowych produkcji, które bazują na twórczości studia Disney. My jednak polecamy przyjrzenie się postaci założyciela studia Disney, w książce zatytułowanej Walt Disney. Potęga marzeń, autorstwa Boba Thomasa.

Książkę „Walt Disney. Potęga marzeń” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Immunitet
Remigiusz Mróz
Immunitet
Witraże
Agnieszka Lis
Witraże
Consilio
Danuta Marć
Consilio
Królewska rozgrywka
Melisa Łada
Królewska rozgrywka
Czarne Wzgórza
Nora Roberts
Czarne Wzgórza
Jutro pokochamy Rzym
Magdalena Kołosowska
Jutro pokochamy Rzym
Pokaż wszystkie recenzje