reklama

Wojenne dziewczyny: sezon 4 - co wydarzy się w 42 oraz 43 odcinku serialu TVP 1

Data: 2021-10-03 10:03:02 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Telewizja Polska dziś wyemituje kolejny odcinek długo wyczekiwanego, czwartego sezonu serialu wojennego, zatutułowanego Wojenne dziewczyny. 

Obrazek w treści

Premiera kolejnego epizodu trzymającej w napięciu wojennej opowieści, w serialu o trzech przyjaciółkach, Wojenne dziewczyny, już dziś. Kolejny odcinek, za tydzień. Sprawdźmy co tym razem się wydarzy. Co czeka dziewczyny? 

Wojenne dziewczyny - opis 42 odcinka, 4 sezon serialu

Prace nad przytowaniem materiałów wybuchowych, potrzebnych do akcji wysadzenia wiaduktu, trwają. Ma nim przejeżdżać niemiecki generał. Dziewczyny przygotowują akcję badzo skrupulatnie, więdząc, że udana misja będzie wielkim sukcesem polskiego podziemia. Wkrótce jednak sprawy zaczynają przybierać nieoczekiwany obrót. Nitka odkrywa, że do transportu z genarałem podłączony jest także wagon z dziećmi. 

Czytaj również:  Wojenne dziewczyny – Irka, Ewka i Marysia powrócą we wrześniu. Potwierdzono też kolejny sezon!

Leokadia i Kruk natychmias zlecają pozostawienie akcji, ale Ewa i Marysia są już na wiadukcie, ładunki podłożone, a dziewczyny nie mają już możliwości odwrotu. Postanawiają uciekać. Wtedy to Ewa zostaje zatrzymana przez niemieckiego żołnierza. Ratuje ją Sońka, brat bliźniak jej dawnego chłopaka, który zginął na początku wojny. 

Wojenne dziewczyny – gdzie obejrzeć 42 odcinek, 4 sezon? 

Kolejny 42 odcinek serialu, który zaczyna 4 sezon serialu Wojenne dziewczyny będzie można obejrzeć już dziś, 3 października 2021 roku o godzinie 20:15, na TVP 1.

Czytaj również: Wojenne dziewczyny: sezon 4 - co wydarzy się w 40 oraz 41 odcinku serialu TVP 1

Powtórka odcinka w czwartek, 7 października 2021 roku, o godzinie 0:30 na TVP seriale oraz w sobotę, 9 października 2021 roku o godzinie 18:30 na TVP 1. 

Wojenne dziewczyny – opis 43 odcinka, 4 sezon serialu

W kolejnym odcinku serialu Wojenne dziewczyny, przyjaciółki szykują akcję odbicia Irki, która więziona jest na Szucha. Wiedzą, że pieniądzę nic nie dadzą, więc postanawiają wciągnąć w to Sońkę i zaszantażować Schneidera, robiąc to za pomocą zdjęć, na których widać jak się narkotyzuje. 

Czytaj również: Wojenne dziewczyny: sezon 4 - co wydarzy się w 41 oraz 42 odcinku serialu TVP 1

Tymczasem Sońka w swoim mieszkaniu umawia siostrzeńca Schneidera z Marysią i Ewką, ustalając warunki. Ten chce najpierw dostać negatywy, twierdząc, że wtedy uwolni Irkę. Niestety do mieszkania wchodzą żandarmii i sytuacja robi się trudna. 

Wojenne dziewczyny – gdzie obejrzeć 43 odcinek, 4 sezon? 

Kolejny, odcinek czwartego sezonu, udostępniony będzie na platformie kanale TVP 1 za tydzień, czyli 10 października 2021 roku. 

Czytaj również: Ciotka Hitlera – polski dramat wojenny dziś debiutuje w kinach i na TVP VOD

Powtórka odcinka w czwartek, 14 października o godzinie 0:30 na TVP Seriale. 

Wojenne dziewczyny – książki 

Serial Wojenne dziewczyny to produkcja bazująca na faktach historycznych, która opisuje losy młodych kobiet w trudnych czasach wojny. Istnieje książka, w której opisano losy owych dziewcząt, o tytule Dziewczyny wojenne, autorstwa Łukasza Modelskiego.

Książkę „Dziewczyny wojenne” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Dziewczyny wojenne
Łukasz Modelski13
Okładka książki - Dziewczyny wojenne

Wojna to z pozoru męska sprawa. Zmienia jednak kobiece losy tak samo mocno, jak męskie. Jak żyć w czasach, gdy własne wesele kończy się aresztowaniem przez...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy