Wołyń zdradzony. Historia pełna krwi

Data: 2020-07-11 19:11:43 Autor: Piotr Piekarski

Wołyń to historyczna produkcja z 2016 r., która przedstawia wydarzenia rzezi wołyńskiej w latach 40. XX wieku.

Obrazek w treści

Wołyń to pochodząca z 2016 r. polska produkcja, która przedstawia losy bohaterów na tle wydarzeń w czasie rzezi wołyńskiej.

Wołyń - opis

O czym jest film Wołyń? Produkcja przestawia losy Zosi Głowackiej, która na początku 1939 r. ma 17 lat. Wbrew społecznym oczekiwaniom, dziewczyna zakochuje się w Peterze, nastolatku ukraińskiego pochodzenia. Miłosne uczucie stanowi przeszkodę dla planowanego małżeństwa z Maciejem Skibą, bogatym mieszkańcem wsi, wdowcem z dwójki dzieci. Na związek młodej dziewczyny ze Skibą nadzieje ma ojciec dziewczyny, liczący na pozycję społeczną, którą uzyskać może jego córka. Spokojne życie ludzi z wioski przestaje jednak mieć znaczenie w momencie, kiedy dochodzi do walk pomiędzy narodami.

Wołyń - obsada

Kto wystąpił w filmie Wołyń? W produkcji udział wzięli Michalina Łabacz, Wasylij Wasylik oraz Arkadiusz Jakubik. Oprócz nich w produkcji wystąpili także Izabela Kuna, Adrian Zaremba oraz Jacek Barciak.

Wołyń - gdzie obejrzeć?

Gdzie można obejrzeć film Wołyń? Produkcja wyemitowana zostanie na początku lipca w telewizji. Film zobaczyć będzie można w sobotę, 11 czerwca o godz. 21:20 na TVP 1. Film zobaczyć będzie można także w kolejnych dniach na TVP Historia oraz TVP Polonia.

Wołyń - książka

Film Wołyń powstał na podstawie oryginalnego scenariusza stworzonego przez Wojciecha Smarzowskiego. Zamiast tego polecić możemy Wam tytuł Wołyń zdradzony. czyli jak dowództwo AK porzuciło Polaków na pastwę UPA autorstwa Piotra Zychowicza. Książkę w dobrej cenie kupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Wołyń zdradzony. czyli jak dowództwo AK porzuciło Polaków na pastwę UPA
Piotr Zychowicz0
Okładka książki - Wołyń zdradzony. czyli jak dowództwo AK porzuciło Polaków na pastwę UPA

Wołyń zdradzony to najbardziej wstrząsająca książka autora Obłędu '44 i Paktu Ribbentrop-Beck.   W latach 1943-1945 na Wołyniu i w Galicji Wschodniej...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Zaczekaj na mnie
Monika Michalik;
Zaczekaj na mnie
Topielice
Sylvia Wilczyńska
Topielice
Siódma ofiara
Aleksandra Marinina;
Siódma ofiara
Katastrofalny błąd
Iwona Wilmowska;
Katastrofalny błąd
N.P.
Banana Yoshimoto
N.P.
Cyklon
Przemysław Semczuk
Cyklon
Hotel Aurora
Emilia Teofila Nowak;
Hotel Aurora
Pokaż wszystkie recenzje