Wskazówki dla Rodzin Podróżujących za Granicę w Czasie Pandemii

Data: 2022-06-24 15:45:38 | artykuł sponsorowany Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet
News - Wskazówki dla Rodzin Podróżujących za Granicę w Czasie Pandemii

Upewnij się, że masz wszystkie ważne dokumenty, takie jak paszporty, wizy i PLFy (deklaracje zdrowotne), przed podróżą

Zanim w ogóle zaczniesz myśleć o wyruszeniu w podróż, musisz się upewnić, że masz wszystkie niezbędne dokumenty.

W zależności od tego, dokąd się wybierasz, wymagane dokumenty mogą być mnogie i różne - od paszportu i wizy po Formularz Lokalizacyjny Pasażera (PLF).

Brak odpowiednich dokumentów może nie tylko zepsuć wyjazd, ale i narazić cię na nieprzyjemności ze strony lokalnych władz. Zrób więc sobie przysługę i sprawdź, czy masz wszystkie wymagane dokumenty, zanim wyruszysz w podróż.

Uwaga! W zależności od kraju, do którego się wybierasz, może być konieczne wpisanie dzieci do Formularza Lokalizacyjnego Pasażera lub złożenie w ich imieniu osobnego wniosku.

Jeśli to możliwe, złóż wniosek o e-wizę zamiast zwykłej wizy

Sprawdź, czy kraj, do którego jedziesz, oferuje możliwość wjazdu na podstawie e-wizy zamiast zwykłej wizy wydawanej przez ambasadę i korzystaj z tej możliwości, kiedy tylko możesz.

Ubieganie się o e-wizę nie wymaga wizyt w ambasadzie, zamiast tego proces aplikacji odbywa się całkowicie online.

Większość e-wiz jest rozpatrywana w ciągu 72 godzin i po prostu dostarczana na skrzynkę mailową podróżującego. Możesz ubiegać się o e-wizę dla siebie i swoich dzieci oraz otrzymać dokumenty upoważniające do podróży w najprostszy możliwy sposób!

Pilnuj swoich rzeczy przez cały czas podróży, zwłaszcza w zatłoczonych miejscach lub podczas transportu

Miej swoje rzeczy zawsze przy sobie - nie zostawiaj ich bez opieki w miejscach publicznych. Dotyczy to nie tylko twojego bagażu, ale też paszportu, pieniędzy i innych cennych rzeczy.

Jako podróżnicy często lubimy myśleć, że jesteśmy mistrzami w zapewnianiu bezpieczeństwa naszym rzeczom. Teoretycznie wiemy, co robić, gdy jesteśmy w nowym mieście i ktoś próbuje ukraść nam portfel lub torebkę, ale prawda jest taka, że łatwo jest stracić czujność, gdy jesteśmy na wakacjach.

Najlepiej jest sprawdzić miejsce, do którego się wybierasz i przeczytać wskazówki innych turystów, którzy już je odwiedzili.

Zapoznaj się z lokalnymi zwyczajami, prawami i obowiązującymi wymogami wjazdowymi

Przed wyjazdem do jakiegokolwiek kraju ważne jest, by zapoznać się z lokalnymi zwyczajami, prawami i obowiązującymi wymogami dotyczącymi wjazdu. Nieprzestrzeganie ich może skutkować karą grzywny lub nawet pozbawienia wolności.

Jest to szczególnie ważne w obliczu trwającej pandemii Covid-19 i licznych dokumentów potrzebnych do wjazdu do obcego kraju.

Być może będziesz musiał być w pełni zaszczepiony, zrobić test na Covid-19 przed wyjazdem, wypełnić Formularz Lokalizacyjny Pasażera lub inną deklarację zdrowotną, odbyć kwarantannę, zrobić test po przyjeździe i wiele innych.

Zanim wyruszysz w podróż, upewnij się, że znasz obowiązujące zasady dla pełnoletnich, niepełnoletnich, zaszczepionych i niezaszczepionych podróżnych.

Zaplanuj dokładnie trasę podróży, żeby nie tracić czasu i pieniędzy na zastanawianie się, co robić dalej

Po pierwsze, zdecyduj, dokąd chcesz jechać. Kiedy już będziesz miał ogólny pomysł, poszukaj informacji o atrakcjach i zajęciach dostępnych w danym miejscu. Nie musisz zobaczyć wszystkiego - skup się na tym, co cię najbardziej interesuje i wokół tego buduj swój plan dnia.

Zorientowanie się w dostępnych atrakcjach jest szczególnie ważne, gdy podróżujesz z dziećmi, które potrzebują ciągłej rozrywki.

Następnie zastanów się, ile czasu możesz spędzić w każdym miejscu. Ponownie, bądź realistą - nie ma potrzeby, byś spieszył się z wakacjami tylko dlatego, że chcesz zmieścić wszystkie atrakcje na swojej liście.

Na koniec upewnij się, że twój budżet jest wystarczający dla wybranej destynacji i wszystkich zaplanowanych atrakcji.

Bądź przygotowany na wszystko - od zgubionego bagażu po niespodziewane wydatki

Kiedy planujesz podróż, ważne jest, byś pomyślał o wszystkich możliwych sytuacjach, w których coś może pójść nie tak.

Dlatego ubezpieczenie podróżne jest tak ważne - pomoże ci, jeśli coś nieoczekiwanego wydarzy się, gdy będziesz daleko od domu. Niezależnie od tego, czy chodzi o zgubienie bagażu, czy zachorowanie, ubezpieczenie podróżne pomoże Ci zachować spokój.

Trwająca pandemia drastycznie zmieniła sposób, w jaki podróżujemy, a jedną z tych zmian jest konieczność posiadania ubezpieczenia podczas wyjazdów zagranicznych. Pokrycie kosztów 14-dniowej kwarantanny w specjalnie wyznaczonym hotelu może być nie lada wydatkiem.

Rozważ zakup ubezpieczenia turystycznego uwzględniającego koszty związane z Covid-19 dla wszystkich członków swojej rodziny, przy każdej podróży za granicę.

Zobacz także

Recenzje miesiąca
Szpiedzy i sufrażystki
Krzysztof Beśka
Szpiedzy i sufrażystki
Leśniczanka
Klaudia Duszyńska
Leśniczanka
Hotel spełnionych marzeń
Justyna Drzewicka
Hotel spełnionych marzeń
Moc Amelki
Barbara Gawryluk
Moc Amelki
Niepokonane
A. Kameron
Niepokonane
Nata i czarownice
Anna Andrusyszyn
Nata i czarownice
Poznaj Mszę Świętą
Régis Denel
Poznaj Mszę Świętą
Pokaż wszystkie recenzje