Wspaniałe stulecie – zazdrosna Hürrem ma swoje warunki. Co wydarzy się w 43 i 44 odcinku serialu

Data: 2022-06-21 10:02:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Na antenie TVP 1 trwa emisja serialu Wspaniałe stulecie, tureckiej produkcji historycznej. W kolejnych odcinkach  zazdrosna Hürrem stawia sułtanowi własne warunki. Sprawdzamy co jeszcze wydarzy się w kolejnych epizodach. 

Obrazek w treści 

Wspaniałe stulecie to turecki serial kostiumowy, który opowiada pełną zwrotów akcji historię. W kolejnym czterdziestym trzecim oraz czterdziestym czwartym odcinku Hürrem, której zazdrość sięga zenitu stawia warunki, które chce by Sulejman spełnił. Jak zareaguje sułtan? Co jeszcze wydarzy się w kolejnych odcinkach tureckiego serialu? 

Wspaniałe stulecie – opis 43 odcinka serialu

W czterdziestym trzecim odcinku serialu Wspaniałe stulecie zazdrosna Hürrem rozmawia postanawia porozmawiać z sułtanem. Kobieta jawnie informuje go co myśli, stawiając swoje warunki, licząc się z konsekwencjami. Nie zostaje jednak odesłana z pałacu, choć tego spodziewała się Mahidevran.

Czytaj także: Wspaniałe stulecie – w pałacu pojawia się nowa piękna niewolnica. Co wydarzy się w 42 i 43 odcinku serialu

Tymczasem uczucie do wezyra wyznaje Nigar. Kobieta nie potrafi już dłużej nie może go skrywać. W tym odcinku zaprezentowany zostaje także syn doży. 

Wspaniałe stulecie – gdzie i kiedy można obejrzeć 43 odcinek serialu?

43 odcinek Wspaniałego stulecia zostanie wyemitowany we wtorek, 21 czerwca  2022 roku, o godzinie 14:00, a także tego samego dnia, o godzinie 19:30, na TVP Kobieta. Emisja także w środę, 22 czerwca 2022 roku, tym razem o godzinie 6:00, na TVP 1. 

Czytaj także: "Bolivar" - nowy serial kostiumowo-biograficzny od dziś dostępny na TVP 1

W razie gdybyście przegapili którąś z emisji, przypominamy, że ten jak i wszystkie poprzednie oraz następnie odcinki można przez cały czas oglądać na platformie streamingowej TVP VOD. 

Wspaniałe Stulecie – opis 44 odcinka serialu

W czterdziestym czwartym odcinku serialu Wspaniałe stulecie  wiele się dzieje. Po pierwsze sułtan Sulejman wraz z Ibrahimem, na zaproszenie Alvise Gritti udają się do jego posiadłości. Do uszu Ludwika II dochodzą zaś plany, jakie ma sułtan Sulejman. Dotyczą one zbliżającej się wojny. 

Czytaj także: „Wspaniałe stulecie” powraca na TVP! Co warto wiedzieć na temat produkcji?

Śledzimy także losy kłótni książąt Gülah, w których uczestniczy także Hürrem, mocno zdenerwowana i stanowcza. Co z tego wyniknie? 

Wspaniałe stulecie – gdzie i kiedy obejrzeć 44 odcinek serialu?

44 odcinek Wspaniałego stulecia zostanie wyemitowany w środę, 22 czerwca  2022 roku, o godzinie 14:00, a także tego samego dnia, o godzinie 19:30, na TVP Kobieta. Emisja także w czwartek, 23 czerwca 2022 roku, tym razem o godzinie 6:00, na TVP 1. 

Czytaj także:  "Bolivar" - co wydarzy się w 1 oraz 2 odcinku serialu kostiumowo-biograficznego TVP 1?

Serial cały czas można też oglądać na platformie streamingowej TVP VOD.

Wspaniałe stulecie – książki

Wspaniałe stulecie jest turecką superprodukcją, która czerpie z historii i opiera się na własnym scenariuszu. Postać Hürrem wydaje się jednak niezwykle ciekawa i barwna. Jeśli również czujecie do niej sympatię to polecamy Wam książkę Sułtanki autorstwa Iwony Kienzler. W tym dziele autorka przygląda się losom kilku sułtanek, które miały ogromny wpływ na politykę państwa Osmańskiego. Jedną z nich była właśnie Aleksandra, nazwana przez Sulejmana Hürrem.

Książkę Sułtanki można kupić w popularnych księgarniach internetowych:

Tagi: seriale tureckie, wspaniałe stulecie, telewizja, telenowele,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Sulejman Wspaniały i jego wspaniałe stulecie
André Clot0
Okładka książki - Sulejman Wspaniały i jego wspaniałe stulecie

Sulejman Wspaniały, osmański sułtan okryty największą chwałą, napełniał trwogą Europę przez blisko pół stulecia. W kilka lat poprowadził swoją armię...

dodaj do biblioteczki
Autor
Reklamy