Ogłoszono laureatów w konkursie Książka Roku 2018 PS IBBY!

Data: 2018-12-13 10:47:30 Autor: mojebestsellery
News - Ogłoszono laureatów w konkursie Książka Roku 2018 PS IBBY!

12 grudnia 2018 roku w Warszawie odbyła się uroczysta gala, podczas której poznano laureatów tegorocznej edycji konkursu na Książkę Roku Polskiej Sekcji IBBY. W tym roku konkurs zorganizowano już po raz trzydziesty pierwszy.

Na liście finalistów w tym roku znalazło się zdecydowanie mniej nazwisk niż w roku ubiegłym. Dzięki temu kapituła konkursu wybrała dokładnie 20 najlepszych książek dla dzieci, które wyróżniały się zarówno na polu językowo-fabularnym, jak i wizualnym.

“Książką Roku 2018” w kategorii książka obrazkowa zostało Beneficio Krzysztofa Gawronkiewicza. Tytuł “Książka Roku 2018” w kategorii ilustracje i koncepcja graficzna to znów Wszystko widzę jako sztukę w opracowaniu graficznym Roberta Czajki, Wydawnictwo Wytwórnia.

W kategorii literackiej dla dzieci, tytuł “Książki Roku 2018” otrzymuje Jaki znak Twój? Wierszyki na dalsze sto lat niepodległości Michała Rusinka, natomiast w kategorii literackiej za książkę dla młodzieży otrzymuje Jak ziarnka piasku Joanny Jagiełło.

Jury graficzne przyznało trzy wyróżnienia honorowe, dla: Jana Bajtlika za autorską książkę Nić Ariadny, Edgara Bąka za ilustracje i projekt graficzny do książki Egaliterra i Emilia Dziubak za ilustracje do książki Horror.

Jury literackie także przyznało równorzędne wyróżnienia honorowe, które otrzymali: Marcin Szczygielski za tytuł Leo i czerwony automat, Dorota Suwalska za Tabletki na dorosłość oraz wyróżnienie dla Cezarego Harasimowicza za powieść Mirabelka.

Organizatorzy konkursu otrzymali piętnaście zgłoszeń w kategorii upowszechnianie czytelnictwa. Główną nagrodę otrzymała Małgorzata Narożna, współtwórczyni popularnej szczecińskiej kluboksięgarni Fika.

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Kult
Łukasz Orbitowski;
Kult
Save you
Mona Kasten
Save you
Siostry, psy i wariaci
Maite Carranza, Julia Prats
Siostry, psy i wariaci
Sedno życia
Katarzyna Kielecka
Sedno życia
Shadow Raptors. Kurs na kolizję
Sławomir Nieściur;
Shadow Raptors. Kurs na kolizję
Magia Serbithów
Małgorzata Lisińska
Magia Serbithów
Pochyłe niebo. Ćma
Ewa Cielesz
Pochyłe niebo. Ćma
Pokaż wszystkie recenzje