Mirabelka

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2018-06-06
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9788380737716
Liczba stron: 200

Ocena: 0 (0 głosów)

Nie ma już kamienicy pana Friedmana, fabryki strojów karnawałowych panów braci Alfusów, nie ma też getta, a od niedawna nie ma nawet mirabelki. To, co przetrwało to pamięć o ludziach, którzy wtedy żyli - o Dorce, Chaimie, Maćku i innych. Drzewa towarzyszyły ludziom w chwilach radości, smutku, ale też grozy. Poznawały historię kraju poprzez uczestniczenie w życiu lokalnej społeczności.

Tę pełną nadziei, wiary i miłości historię kilku pokoleń opowiada rosnąca na warszawskich Nalewkach mirabelka.

Mirabelka, która jest narratorem tej opowieści, rosła naprawdę. Przetrwała wojnę, getto, Zagładę, stalinizm, budowę okolicznych domów, ale nie przetrwała naszych czasów. Ścięto ją podczas budowy apartamentowca... Na szczęście pestki mirabelki zawędrowały z dawnym mieszkańcem Nalewek aż do Waszyngtonu, skąd mają szansę powrócić do Warszawy.

,,Mirabelka" to kolejna, po książce ,,Uśmiech", wyjątkowa powieść dla młodych czytelników autorstwa Cezarego Harasimowicza. Obowiązkowa lektura również dla dorosłych.

Kup książkę Mirabelka

Zobacz także

Opinie o książce - Mirabelka

Inne książki autora
Pesel 890604…
Cezary Harasimowicz0
Okładka ksiązki - Pesel 890604…

"Pesel 890604..." to jedenaście nowel, jedenaście dramatycznych ludzkich losów. Ich akcja dzieje się w Polsce na przestrzeni ostatnich lat, od...

Uśmiech
Cezary Harasimowicz0
Okładka ksiązki - Uśmiech

Tekla jest naburmuszona i smutna. Po śmierci mamy, uśmiech całkiem zniknął z jej twarzy. Dziewczynka mierzy się z zalewającym ją smutkiem, gdy w jej życie...

Zobacz wszystkie książki tego autora