Usłyszeć świat, usłyszeć Mirabelkę. Akcja charytatywna Wydawnictwa Zielona Sowa

Data: 2019-11-20 13:47:33 Autor: Sławomir Krempa
udostępnij Tweet

W poniedziałek 18 listopada ruszyła akcja charytatywna Wydawnictwa Zielona Sowa. Beneficjentami sześciu aukcji na charytatywni.allegro.pl są podopieczni stowarzyszenia „Usłyszeć Świat”. Cały dochód z aukcji zostanie przekazany na rehabilitację dzieci z wadami słuchu i innymi niepełnosprawnościami powodującymi zaburzenia mowy.

Wszystkie przedmioty wystawione do licytacji związane są z niezwykłą książką Cezarego Harasimowicza Mirabelka, którą zilustrowała Marta Kurczewska. To historia o mieszkańcach warszawskich Nalewek – o ludziach i miejscach, których już nie ma i trwają jedynie we wspomnieniach przekazywanych kolejnym pokoleniom – opowiedziana przez niezwykłą narratorkę – mirabelkę, która rosła przez kilkadziesiąt lat na Nalewkach, przetrwała wojnę, getto, stalinizm i odbudowę Warszawy.

Tytułowa śliwa została ścięta w 2016 roku w czasie budowy nowego apartamentowca. Na szczęście jej pestki powędrowały wraz z dawnym mieszkańcem Nalewek aż do Waszyngtonu, gdzie stały się same pięknymi, dającymi owoce drzewami. Szczęśliwie we wrześniu 2018 roku spokrewnione z warszawską Mirabelką drzewo zostało zasadzone na Muranowie, niedaleko miejsca, gdzie rosła jej przodkini.

W książce dzieci i Mirabelka słyszały się, rozmawiały ze sobą. Marzymy o tym, by podopieczni stowarzyszenia również usłyszeli Mirabelkę.

 Na sześciu aukcjach, które będą trwały od 18 listopada do 8 grudnia, zostaną wystawione

 - dwa ostatnie kompoty z owoców TEJ Mirabelki przekazane przez pana Witolda Fizytę, mieszkańca Muranowa; do kompotów dołączony jest certyfikat autentyczności;

 - dwie oryginalne ilustracje bohaterek książki, podarowane przez Martę Kurczewską;

- dwa egzemplarze powieści z osobistą dedykacją Autora oraz autografem Ilustratorki.

Link do aukcji: http://tiny.cc/uslyszecmirabelke

Finał akcji zaplanowany jest na czwartek 12 grudnia 2019 roku, o godzinie 18:00 w Galerii Młociny, w Hali Hutnik. Już teraz zapraszamy na spotkanie z autorem książki Cezarym Harasimowiczem. Będziemy mieli również okazję posłuchać fragmentów powieści w wykonaniu aktorów, z oprawą muzyczną Janusza Prusinowskiego. Całość spektaklu została wyreżyserowana przez Tomasza Cyza.

Tego wieczoru nastąpi też uroczyste wręczenie pani Elżbiecie Osowieckiej, prezes Stowarzyszenia, czeku na sumę uzyskaną w licytacjach.

 Dzięki nam, dzięki tym aukcjom świat może dowiedzieć się o stowarzyszeniu „Usłyszeć Świat”!

 Stowarzyszenie jest Organizacją Pożytku Publicznego o nr KRS 0000019410.

Więcej: http://uslyszecswiat.org.pl/

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Mirabelka
Cezary Harasimowicz0
Okładka książki - Mirabelka

Nie ma już kamienicy pana Friedmana, fabryki strojów karnawałowych panów braci Alfusów, nie ma też getta, a od niedawna nie ma nawet...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy