Bez litości i przebaczenia

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2019-11-08
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788381476836
Liczba stron: 354
Język oryginału: polski
Dodał/a opinię: agnieszka_rowka

Ocena: 5.58 (12 głosów)

"Nienawiść to zło, które naznaczyło mężczyznę swym palcem
niczym hodowca naznacza bydło znakiem swojej hodowli."


   Kruchość naszego życie. To jak żyjemy i kim jesteśmy jest nie bez znaczenia. Nasza przeszłość również. To ona właśnie nas kształtuje. Lepi nas z bezkształtnej gliny. Nabywamy umiejętności, patrzenia na świat, radzenia sobie. Jesteśmy indywiduum. Bierzemy odpowiedzialność za własne czyny. Kierujemy się własnymi zasadami. Czy dobrymi czy złymi w mniemaniu innych. Mamy jakiś cel. Ale czy w całym tym procesie można odbierać życia innym osobom? Czy z nienawiści można zabić? Czym zawinili?

   Detektyw Cane prowadzi śledztwo nad makabrycznymi zabójstwami młodych kobiet. Każda z kolejnych ofiar zostaje ukrzyżowana za twardym podłożu. Torturowana. Pozbawiona fragmentów skóry i jednego palca. Najstraszniejsze w tym wszystkim jest to, że pewnego dnia pięcioletni Jon Belly staje się celem mordercy. Jego matka Sally opuszcza chłopca i zostawia go w kolega po fachu Cane'a - Jeremym Robertsonem. Kolejny bohater powieści, Jon Milton po operacji Albatros w Meksyku odcina się od przeszłości. I od swojej narzeczonej Jessiki Christensen. Ale miał powód. Tylko czy aby dobrą podjął decyzję? I co ma wspólnego z seryjnym mordercą? Czy Cane'owi uda się rozwikłać zagadkę zanim zginie więcej kobiet?

   Psychologiczny portret sprawcy bezczeszczenia kobiet został rozebrany na czynniki pierwsze. Drobiazgowość opisów bardzo mnie zaskoczyła. Ale nie było samych suchych faktów. Zostały uplastycznione i opisane przystępnym językiem. Jestem pozytywnie zaskoczona historią skrywaną pod tą okładką. Od pierwszej strony akcja nabiera tempa. Razem z funkcjonariuszami wyruszamy do walki z czasem. By powstrzymać sprawcę, zanim ukończy swój diabelski plan. Nawet na chwile nie możemy przystanąć i odetchnąć. Odpocząć. Bowiem na kolejnej stronie akcja znowu nabiera tempa. Do samego końca autor zaskakuje pomysłami na wątki. Do ostatniego zdania nie mamy pewności co jeszcze się wydarzy. Na czym stanie? O co tak na prawdę w tym wszystkim chodzi? Prawda bowiem będzie mroczniejsza i bardziej zagmatwana niż nam się może wydawać. A krok po kroku, puzzel po puzzelku będziemy razem z Canem układać te elementy, by na koniec z wrażenia usiąść i zamyślić się nad tym wszystkim, co przeczytaliśmy.

Polecam Wam tę opowieść o miłości, pasji, szaleństwie i zagadkowości psychiki. 

agazlotowlosaiksiazki.blogspot.com

Tagi: zbrodnia morderstwo policja śledztwo detektyw morderca

Zobacz opinie o książce Bez litości i przebaczenia

Kup książkę Bez litości i przebaczenia

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Oblicze zła
Mariusz Leszczyński0
Okładka ksiązki - Oblicze zła

Brutalna zbrodnia, seria morderstw, obsesja zemsty i niewyjaśniona sprawa Kata. Kiedy Tomasz Sadowski pojawia się w życiu Anny Klimczak, jest już za późno...

Krocząc wśród cierni
Mariusz Leszczyński0
Okładka ksiązki - Krocząc wśród cierni

William, dwudziestotrzyletni syn Johna Baxtera, angielskiego biznesmena, mieszka koło Londynu w miasteczku Winchester, wiodąc frywolne życie bawidamka...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

"Nienawiść to zło, które naznaczyło mężczyznę swym palcem
niczym hodowca naznacza bydło znakiem swojej hodowli."


Więcej
Recenzje miesiąca
Księga tęsknot
Sue Monk Kidd
Księga tęsknot
Informacja zwrotna
Jakub Żulczyk
Informacja zwrotna
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch
Dopaść Leona Waganta
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Cień Debory
Magdalena Mosiężna
Cień Debory
Na zawsze w lodzie
Owen Beattie; John Geiger
Na zawsze w lodzie
Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Pokaż wszystkie recenzje