Diament i Róża

Posiadanie marzeń jest piękne, to dzięki nim dążymy do obranego celu i to one są naszym motorem napędowym, który sprawia, że robimy wszystko, żeby nasze życie potoczyło się według ustalonych planów.
Diament i Róża to historia, która toczy się w czasie teraźniejszym, ale równie często cofamy się do przeszłości, żeby lepiej zrozumieć całą sytuację. Po rozwodzie życie Doroty straciło sens, a żeby go odzyskać, kobieta wyjeżdża do Afryki, gdzie mieszka jej była teściowa. Tam co chwila, gubiąc się i odnajdując na nowo, zyskuje siły, które pozwalają jej podjąć bardzo ważną, życiową decyzję.
Są takie książki, które sprawiają, że wyciszamy się i odrywamy od codziennych problemów, żeby przeżyć całą historię z bohaterami, tak było tutaj, czułam się, jakbym była gdzieś obok i wszystko obserwowała z ukrycia. Emocje tej historii czuje się całym sobą, a niektóre cytaty sprawiają, że nasze serce bije mocniej, ponieważ są one tak prawdziwe i tak dobrze podsumowują sytuacje, które dotyczą nas wszystkich, trafiają w samo sedno problemów, które dotykają ludzi, a niektóre fragmenty pokrzepiają i dodają otuchy.
Historia tak naprawdę jest wielowątkowa, ponieważ rozwód Doroty i Tomka nie jest tutaj najważniejszy. Cofając się do przeszłości, widzimy, jak wielki wpływ na życie Doroty miała jej ciocia Charlotta, która swoją wizytą sprawiła, że dziewczyna już wtedy podjęła decyzję, jaki cel w życiu obierze i cały czas do niego dążyła. Ciekawym wątkiem jest też miłość Róży i Nicka oraz kobiety Aluny, która już wiele lat temu wiedziała, co wydarzy się w przyszłości.
Jest to naprawdę wspaniała historia o marzeniach i poszukiwaniu siebie, pełna trudnych momentów, ale również bardzo pouczająca i wartościowa, a okładka idealnie oddaje jej treść, jest bogata, wyrafinowana i wyjątkowa.

Informacje dodatkowe o Diament i Róża:

Wydawnictwo: Diamenty
Data wydania: 2023-04-12
ISBN: 978-83-967131-0-0
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Tagi: obyczajowe miłość podróż Afryka

Zobacz opinie o książce Diament i Róża

Kup książkę Diament i Róża

„Dopóki żyjesz, możesz wszystko.Po to są kolejne wschody słońca, żeby ten czas pomiędzy pierwszym i ostatnim promieniem wypełnić życiem”

"...każda decyzja dzisiejszego dnia zaprowadzi cię do twojego jutra i do twojej przyszłości"

Nie jesteś sama
Karolina Winiarska0
Okładka ksiązki - Nie jesteś sama

,,Nie jesteś sama" to powieść obyczajowa w klimacie komedii familijnej: ciepłej, wzruszającej i zabawnej. Trzy główne bohaterki- dwie siostry: Kingę i...

Nic więcej
Karolina Winiarska 0
Okładka ksiązki - Nic więcej

Nowa książka autorki przebojowego debiutu Następnym razem Co zrobić, gdy miłość pojawia się, choć wcale jej nie chcemy? Sylwia po studiach przyjeżdża...