Dlaczego ziewamy? I inne sekrety ludzi

"Dlaczego ziewamy?" Doroty Sumińskiej to książka dla dzieci poruszająca zagadnienia, o które pytają lub mogą zapytać dzieci swoich rodziców i krewnych.

Dzieci lubią zadawać pytania. Często są one niespodziewane i trudne. W stylu: skąd? kto? co to? czy? dlaczego? po co? Niejednokrotnie dorosły ma problem, by na nie odpowiedzieć. Ale od czego są książki, w których można znaleźć odpowiedzi na dziecięce pytania? Jedną z nich napisała Dorota Sumińska, która potrafi zaspokoić dziecięcą ciekawość.

"Dlaczego ziewamy? I inne sekrety ludzi" to książka zawierająca odpowiedzi na pytania dotyczące ludzi i organizmu człowieka. Pytania są zaskakujące, czasami nawet kłopotliwe.

W książce padają zarówno pytania bardzo poważne (skąd się wzięli ludzie? jak rodzi się człowiek? dlaczego ludzie się modlą?), jak i zabawne (co to jest choroba morska? skąd bierze się czkawka? skąd wziął się pępek?). Najbardziej rozbawiły mnie pytania: Jak to jest z tą trąbką w uchu? I dlaczego nie trąbi? Oraz dlaczego kupa śmierdzi?

Dorota Sumińska swoje odpowiedzi wzbogaciła faktami naukowymi i zabawnymi anegdotami. Dzięki niej dzieci oraz ich rodzice mogą uczestniczyć w porywających lekcjach biologii i przyrody. Jest to dużo ciekawsze niż zajęcia w szkole. Trzeba przyznać, że niektóre pytania dzieci są podchwytliwe, jednak autorka potrafi sobie z nimi poradzić w błyskotliwy sposób.

Książkę czyta się szybko, ponieważ została napisana przystępnym i pełnym humoru językiem. Walorem lektury są duże litery, które ułatwią czytanie dzieciom oraz ilustracje Joanny Żero, przedstawiające dzieci, zwierzęta i fascynujący świat wokół.

Polecam tę książkę dzieciom rządnym wiedzy oraz dorosłym, którzy chcą nauczyć swoje pociechy miłości i szacunku do przyrody.

Warto wspomnieć, że książka jest trzecią częścią serii "Dlaczego". Poprzednie to: "Dlaczego oczy kota świecą w nocy? I inne sekrety świata zwierząt", "Dlaczego hipopotam jest gruby? Sekrety nie tylko świata zwierząt".

Informacje dodatkowe o Dlaczego ziewamy? I inne sekrety ludzi:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2017-10-12
Dodał/a opinię: Noelka

Zobacz opinie o książce Dlaczego ziewamy? I inne sekrety ludzi

Kup książkę Dlaczego ziewamy? I inne sekrety ludzi

Skąd przyszedł pies?
Dorota Sumińska0
Okładka ksiązki - Skąd przyszedł pies?

Nowa książka Doroty Sumińskiej dla żądnych wiedzy młodych czytelników. Jeśli pokochaliście ciekawostkową serię Dlaczego, dlaczego, dlaczego?, z pewnością...

Rani z Sigiriji
Dorota Sumińska0
Okładka ksiązki - Rani z Sigiriji

Baśniowa podróż do malowniczej Sri Lanki Egzotyczny wschód, tajemnicza wyspa, filozofia i nieznany nam świat przyrody i zwierząt Tajemnicza postać...