Dlaczego ziewamy? I inne sekrety ludzi

Dlaczego? Jak? Po co? Najtrudniejsze i najbardziej zaskakujące pytania, jakie mogą zadać dzieci - tym razem na temat ludzi i organizmu człowieka

Trzeci tom bestsellerowego cyklu Doroty Sumińskiej dla młodych czytelników

W tej książce czasem padają pytania bardzo poważne: Skąd się wzięli ludzie?  Jak rodzi się człowiek?  Dlaczego ludzie się modlą? Niektóre mogą wywołać uśmiech:  Co to jest choroba morska? Skąd bierze się czkawka? Skąd wziął się pępek?

Niewiele jest osób, które potrafią odpowiedzieć na wszystkie dziecięce pytania. Dorota Sumińska nie dość, że zna odpowiedzi, to jeszcze potrafi każdą z nich podbudować arcyciekawymi naukowymi faktami, a także, gdy trzeba, wprowadzić do niej przezabawne anegdoty. W ten sposób dzieci i rodzice biorą udział w porywającej lekcji biologii i przyrody, która nawet przez moment nie nudzi.

Podchwytliwe pytania, zaskakujące obserwacje i błyskotliwy humor. To  idealna lektura dla dzieci, które lubią wiedzieć więcej. A także dla rodziców, którzy chcą przekazać swoim pociechom miłość i szacunek do przyrody.

Informacje dodatkowe o Dlaczego ziewamy? I inne sekrety ludzi:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2017-10-12

Kup książkę Dlaczego ziewamy? I inne sekrety ludzi

Dlaczego ziewamy? I inne sekrety ludzi - opinie o książce

"Dlaczego ziewamy?" Doroty Sumińskiej to książka dla dzieci poruszająca zagadnienia, o które pytają lub mogą zapytać dzieci swoich rodziców i krewnych.

Dzieci lubią zadawać pytania. Często są one niespodziewane i trudne. W stylu: skąd? kto? co to? czy? dlaczego? po co? Niejednokrotnie dorosły ma problem, by na nie odpowiedzieć. Ale od czego są książki, w których można znaleźć odpowiedzi na dziecięce pytania? Jedną z nich napisała Dorota Sumińska, która potrafi zaspokoić dziecięcą ciekawość.

"Dlaczego ziewamy? I inne sekrety ludzi" to książka zawierająca odpowiedzi na pytania dotyczące ludzi i organizmu człowieka. Pytania są zaskakujące, czasami nawet kłopotliwe.

W książce padają zarówno pytania bardzo poważne (skąd się wzięli ludzie? jak rodzi się człowiek? dlaczego ludzie się modlą?), jak i zabawne (co to jest choroba morska? skąd bierze się czkawka? skąd wziął się pępek?). Najbardziej rozbawiły mnie pytania: Jak to jest z tą trąbką w uchu? I dlaczego nie trąbi? Oraz dlaczego kupa śmierdzi?

Dorota Sumińska swoje odpowiedzi wzbogaciła faktami naukowymi i zabawnymi anegdotami. Dzięki niej dzieci oraz ich rodzice mogą uczestniczyć w porywających lekcjach biologii i przyrody. Jest to dużo ciekawsze niż zajęcia w szkole. Trzeba przyznać, że niektóre pytania dzieci są podchwytliwe, jednak autorka potrafi sobie z nimi poradzić w błyskotliwy sposób.

Książkę czyta się szybko, ponieważ została napisana przystępnym i pełnym humoru językiem. Walorem lektury są duże litery, które ułatwią czytanie dzieciom oraz ilustracje Joanny Żero, przedstawiające dzieci, zwierzęta i fascynujący świat wokół.

Polecam tę książkę dzieciom rządnym wiedzy oraz dorosłym, którzy chcą nauczyć swoje pociechy miłości i szacunku do przyrody.

Warto wspomnieć, że książka jest trzecią częścią serii "Dlaczego". Poprzednie to: "Dlaczego oczy kota świecą w nocy? I inne sekrety świata zwierząt", "Dlaczego hipopotam jest gruby? Sekrety nie tylko świata zwierząt".

Dlaczego? Dlaczego? Dlaczego? (Prawie) wszystkie sekrety ludzi i zwierząt
Dorota Sumińska0
Okładka ksiązki - Dlaczego? Dlaczego? Dlaczego? (Prawie) wszystkie sekrety ludzi i zwierząt

Dla dociekliwych dzieci i wciąż ciekawych świata dorosłych. (Prawie) wszystko, co chcielibyście wiedzieć o zwierzętach i ich zwyczajach, a także o... sobie...

Do serca przytul psa
Dorota Sumińska0
Okładka ksiązki - Do serca przytul psa

„Do serca przytul psa” to wyjątkowa, pełna ciepłych uczuć książka. Dorota Sumińska z właściwą sobie pasją opowiada o psach, które zagościły...