Klątwa Berserkera

Kto nie zna baśni „Piękna i Bestia”? Chyba nie ma takiej osoby, która by chociaż raz przeczytała, obejrzała czy też wysłuchała tej opowieści. Jako mała dziewczynka uosabiałam się z Piękną, marząc, by przeżyć w dorosłości taką miłość jak ona.

W tej powieści autorka odrobinę wzoruje się na tej przepięknej bajce, jednak jej historia znacznie różni się od tej nam poznanej i zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu.

Od czego by tu więc zacząć, a już wiem. Najlepiej od początku!

W czasach średniowiecza na zamczysku Istrel rodzi się chłopiec. Gdy lord widzi dziecko, uznaje go za owoc zdrady małżonki i oboje skazuje na śmierć. Na szczęście dziecko ratuje służąca, ale umierająca kobieta przeklina okrutnego niedowierzającego męża. Od tej chwili każdy męski potomek rodu Istrel nosi w sobie straszliwe znamię.

Jak potoczy się ta opowieść. Czy klątwa doprowadzi do wygaśnięcia rodu? Kim jest Bianka i jak dostanie się na zamek? Czy rycerze żyjący w tamtych czasach byli ucieleśnieniem cnót i zalet?

Może i zarys fabuły skojarzy się wam z baśnią, ale zaznaczam, że powieść jest wielowątkowa, niezwykle dynamiczna, przesycona tajemniczością, zaskakującymi zwrotami akcji, brutalnością, bezwzględnością i okrucieństwem.

Nie mogłam oderwać się od lektury. Chłonęłam każde słowo jak gąbka i zatracałam się w tej chwytającej a serce historii.
Pani Wolf wie jak dotrzeć do czytelnika za sprawą jej czarodziejskiego i lekkiego pióra, stworzyła genialny świat w odległej epoce, gdzie rycerz był wręcz jak bóstwo. Robił co chciał, mówił co akurat mu pasowało, kradł, plądrował i brał wszystko i wszystkich bez pytania. Kobieta już była w gorszym położeniu. Bez prawa głosu i wyboru, musiała podporządkować się woli rodziny, opiekuna czy męża. Nie jest to wymarzony obraz, gdzie gwałt i przemoc była codziennością.

Język jakim napisana jest książka jest naprawdę jak z tamtej epoki. Pisarka zadbała o każdy detal i tak dopieściła swe dzieło, że jestem pełna podziwu.
Przyjemnie spędziłam czas z powieścią, odpoczęłam, zrelaksowałam się. Zrozumiałam również przekaz jaki niesie ze sobą „Klątwa Berserkera”.

Nie oceniajmy nikogo powierzchownie, po wyglądzie. Poznajmy najpierw kogoś dobrze, jego wnętrze, naturę, a dopiero wtedy zwróćmy uwagę na powłokę zewnętrzną. Bo tak naprawdę liczy się to co ukryte jest głęboko na samym dnie. Czyste serce, piękna dusza, wrażliwość, empatia i miłość to cechy, których nie dostrzeżemy patrząc na wygląd.

Polecam wam tę lekturę, pozwólcie się porwać opowieści, poznajcie średniowiecze i stoczcie walkę dobra ze złem. Co zwycięży? Czy aby na pewno dobro? Przekonajcie się sami. Zapewniam, że warto!

Informacje dodatkowe o Klątwa Berserkera:

Kup książkę Klątwa Berserkera

Saint
Anna Wolf0
Okładka ksiązki - Saint

Klub i bracia to wszystko, czego chce Saint, tak mu się wydaje, dopóki nie poznał jej... Saint dawno temu podjął decyzję, że już nigdy nie zwiąże...

Święta po sąsiedzku
Anna Wolf0
Okładka ksiązki - Święta po sąsiedzku

Rose i Jason są sąsiadami, ale nie jest to dla nich powodem do radości. Wręcz przeciwnie: jeśli można powiedzieć, że cokolwiek ich łączy, to tylko wzajemna...