Którędy do raju

Ile razy zdarza się, że szukamy lepszego życia? Szukamy raju, marzeń, podczas gdy one są w zasięgu naszej ręki. Wystarczy tylko się rozejrzeć dookoła.

Elżbieta, felietonista w Vogue, znana dziennikarka, od osiemnastu lat jest żoną Prospera, wybitnego inżyniera, budowniczego pracującego w Niemczech. To dla niego postanowiła opuścić Polskę i zamieszkach w sąsiednim kraju. Jej życie obraca się wokół domu i rodziny. Kocha swoje dzieci, jest dla nich oparciem, w przeciwieństwie do męża, który niejednokrotnie czepia się syna. Elżbieta marzy o podróżach. Namawia męża na wyprawę do Grecji. Prosper, po wcześniejszych odmowach, postanawia sprawić żonie prezent na osiemnastą rocznicę ślubu i w drodze na Mykonos, odwiedzają Bled, słoweńską miejscowość. Ich podróż marzeń przemienia się jednak w wakacyjny koszmar. Ela, nie znając języka, musi zmierzyć się z wieloma przeciwnościami losu.

Anna Niemczynow stworzyła historię o silnej kobiecie, która wiele poświęciła dla rodziny, nie dbając o własne szczęście czy przyjemności. Ta kobieta stanowiła plaster scalający rodzinę, łagodzący konflikty, niejednokrotnie otrzymując "razy" od życia. Nie jestem w stanie sobie wyobrazić, co przeszła bohaterka, ale wiem jedno, musiała zebrać w sobie ogromne pokłady siły i odwagi, by zmierzyć się z życiowymi problemami.

"Którędy do raju" to nietuzinkowa powieść o rodzinie zaplątanej w sieć kłamstw. Autorka przestrzega przed tego typu zachowaniem. Tajemnice mogą być bardzo bolesne dla wielu osób. Droga do raju prowadzi przez prawdę.

Informacje dodatkowe o Którędy do raju:

Wydawnictwo: Luna
Data wydania: 2022-04-27
Dodał/a opinię: Dominika Kus

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna bóg

Zobacz opinie o książce Którędy do raju

Kup książkę Którędy do raju

Nie zawsze decydujemy o naszym losie, chociaż uczą nas tego poradniki pozytywnego myślenia. Czasami trzeba po prostu poddać się życiu i przyglądać temu, co przyniesie.

Łatwo jest być szczęśliwym, kiedy wszystko układa się po naszej myśli, a niezwykle trudno odnaleźć w sobie szczęście, gdy splot niefortunnych zdarzeń zdaje się nie mieć końca.

W maratonie życia
Anna H. Niemczynow0
Okładka ksiązki - W maratonie życia

W maratonie życia   Czy przebaczenie da się mierzyć jakąkolwiek miarą? Matylda wiedzie szczęśliwe życie: ma wspaniałą rodzinę - męża i dzieci - jednak...

Życie cię kocha, Lili
Anna H. Niemczynow0
Okładka ksiązki - Życie cię kocha, Lili

Nowa powieść autorki bestsellerowego ZOSTAŃ ILE CHCESZ Lilianna Berg każdego poranka otwiera oczy i przyjmuje z radością to, co przyniesie kolejny...