Licho nie śpi

Tom 1 cyklu Bieszczadzkie demony

Bieszczady w pierwszej kolejności kojarzą mi się z serialem „Wataha”. Kto oglądał łapka w górę 🙋 Swoją drogą genialny serial. Niestety nie miałam nigdy przyjemności być w tych okolicach, czego ogromnie żałuję. Całe szczęście pojawia się coraz więcej książek, których akcja toczy się właśnie w górach. Wiem, że to nie to samo, ale jak to mówią „lepszy rydz niż nic” 🤷‍♀️

Za egzemplarz książki dziękuję @wydawnictwokobiece 😊

W pierwszej chwili moją uwagę zwróciła, a jakże, okładka. Nie wiem, jak Wy, ale ja jak widzę drzewa i mgłę to od razu mam takie skojarzenia: mrok, tajemnica, zbrodnia, napięcie. Też tak macie?

Tego właśnie oczekiwałam od tej książki. I … dostałam co chciałam 😁 Główni bohaterowie są wyraziści, mają swój charakter. Damian to pewny siebie, inteligentny facet, który swoim uzależnieniem przekreślił swoją karierę w policji. Magda to jego totalne przeciwieństwo. Młoda pani asesor prokuratury jest z jednej strony pyskatą, twardo stąpającą po ziemi kobietą, a z drugiej strony bije od niej niewinność i młodzieńcza naiwność.

Gdy dochodzi do brutalnego morderstwa to właśnie ona zostaje wytypowana do rozwiązania tej sprawy. Jak sobie poradzi?

Tu do akcji wkracza nasz Damian, którego jak widać, przeznaczenie dopadnie wszędzie. Zaczyna interesować się sprawą, a gdy dziewczyna dowiaduje się czym zajmował się w przeszłości, prosi go o pomoc.

Pikanterii dodaje tu postać pani psycholog, z którą Damian bardzo szybko wchodzi w intymną relację.

Jedynym minusem jest fakt, że rozwiązanie zagadki było dla mnie przewidywalne i od razu prawidłowo wytypowałam mordercę. Mimo to książkę czytało mi się bardzo dobrze i szybko. Nie mogłam się od niej oderwać i bardzo jestem ciekawa dalszych losów tej dwójki bohaterów.

Bardzo podobało mi się wplecenie w fabułę legendy o leśnych duszkach. Mogłoby być więcej takich smaczków

Informacje dodatkowe o Licho nie śpi:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2021-03-24
Dodał/a opinię: zaczytanababka

Tagi: Proza erotyczna bóg

Zobacz opinie o książce Licho nie śpi

Kup książkę Licho nie śpi

Free Birds
Emilia Szelest0
Okładka ksiązki - Free Birds

Skromna pisarka, zblazowany gwiazdor, hipnotyzujące Los Angeles i namiętność, która wywróci wszystko do góry nogami. Życie Karoliny...

Orszak śmierci
Emilia Szelest0
Okładka ksiązki - Orszak śmierci

W Bieszczadach licho nigdy nie śpi, a tajemnice rodzą kolejne tajemnice Sprawa morderstwa dziennikarki, której ciało zostało pogrzebane zgodnie z dawnym...