Free Birds

Skromna pisarka, zblazowany gwiazdor, hipnotyzujące Los Angeles i namiętność, która wywróci wszystko do góry nogami.

Czy siedem wspólnych dni będzie początkiem wielkiego dramatu czy love story?

Informacje dodatkowe o Free Birds:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2021-01-27

Tagi: Przeznaczone dla kobiet i/lub dziewcząt bóg

Kup książkę Free Birds

Free Birds - opinie o książce

Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi
Przeczytane:2021-02-14,

"...ja też urodziłam się na nowo, gdy Cię poznałam..."

Przyszedł czas na recenzję książki Emilii Szelest "Free birds". Po przeczytaniu tej książki moje serducho rozpadło się na kilkanaście kawałków... ta historia jest... jakoś mi bliska... podeszłam do niej bardzo emocjonalnie. I na pewno będzie to książka, która zostanie ze mną na długo...

"...twoja obecność sprawiła, że uwierzyłem w siebie. Chociaż mogłoby się wydawać inaczej, tak było. Stanęłaś na mojej drodze w odpowiednim momencie mojego życia. W chwili kiedy myślałem, że już nic dobrego mnie nie spotka..."

Karolina - młoda mężatka, pisarka - właśnie sprzedała prawa do ekranizacji jednej z jej powieści. Musi lecieć do Los Angeles aby wziąć udział w pracy nad filmem.

Alex Morgan - wokalista zespołu The Free Birds. Zespół ten ma skomponować główną piosenkę do filmu Karoliny...

Jak się okazało Karolina w młodzieńczych latach wzdychała do lidera owego zespołu, a teraz mogła go poznać osobiście!

Niestety ich pierwsze spotkanie nie należało do przyjemnych. W ramach przeprosin Alex wpada na szalony pomysł-prosi o zamknięcie go z Karoliną w jej hotelowym pokoju na tydzień aż nie skomponuje piosenki do jej filmu.

Powiem Wam - szalony pomysł i nie do pomyślenia. Aczkolwiek co wydarzyło się między tą dwójką podczas tego tygodnia? Tego Wam nie powiem:) Jeżeli chcecie się dowiedzieć to bardzo serdecznie zachęcam do przeczytania!

Historia jest naprawdę świetna!
Nie jest to kolejna banalna miłosna powieść... jest naprawdę warta przeczytania!

Ukazuje młodą kobietę, która tkwi w nieszczęśliwym i zaaranżowanym małżeństwie przez rodziców... na jej drodze pojawi się drugi mężczyzna, który wzbudzi w niej nieznane dotąd uczucia...

Jak zakończy się historia?
Niespodziewanie!
Zachęcam do tej cudownej historii...:)

Avatar użytkownika - Colibri
Colibri
Przeczytane:2021-02-11, Ocena: 4, Przeczytałam,

Recenzja „Free Birds:
Co się wydarzy gdy młoda mężatka spotka na swojej drodze sexownego rockmana?
„-Jak to zamknięci?! – wrzasnęłam. – Tu? W moim pokoju?
Przytaknął.”
„Free Birds” to książka wydana w 2021r. Jej autorką jest Emilia Szelest. Ta redaktor naczelna “Tygodnika Sanockiego”, uwielbia hokej, motocykle oraz życia na pełnych obrotach. Zadebiutowała wydając powieści fanfiction, największą sławę zdobyła na portalach internetowych. Pierwszą książką oddaną do druku była „Niebezpieczna gra”. „Free Birds” to najnowsza z jej prac.
Karolina Nawrocka to znana i lubiana pisarka. Jej książki osiągnęły taką popularność, że jedna z nich zdobyła prawa do ekranizacji i właśnie w tym celu dziewczyna udaje się do Los Angeles. Piosenkę przewodnią do filmu ma skomponować jeden z jej ulubionych zespołów, „Free Birds”, sam ten fakt cieszy Karolinę. Wszystko się jednak zmienia, gdy dziewczyna poznaje Alexa Morgana, wokalistę zespołu. Mimo że od początku między tą dwójką iskrzy, ten sfrustrowany gwiazdor denerwuje Karolinę. Czy ta dwójka się dogada? Co się stanie gdy przez pewną intrygę utkną oboje w pokoju hotelowym na cały tydzień?
„Free Birds” to bardzo lekka i przyjemna lektura. Mimo że momentami miałam wrażenie że akcja dzieje się zbyt szybko to uważam że warto ją przeczytać. Jest to przemiła historia dwójki całkiem obcych ludzi którzy skazani na swoje towarzystwo muszą nauczyć się ze sobą przebywać i rozmawiać.

Avatar użytkownika - Damaczytasama
Damaczytasama
Przeczytane:2021-01-31,

Bohaterka książki "Free Birds" Caroline Nawrocka poznaje swojego idola, wokalistę zespołu The Free Birds. Od czasów nastoletnich śledziła jego karierę, miała wszystkie płyty, znała wszystkie piosenki. Alex Morgan ma skomponować piosenkę przewodnią do filmu, na podstawie książki, którą napisała Caroline. Niestety przystojny frontman cierpi na blokadę twórczą, którą zataja przed kolegami z zespołu. Pierwsze spotkanie Caroline i Alexa odbywa się w Los Angeles, ale nie należy do udanych.

Co się stanie, gdy pisarka, a zarazem młoda mężatka i sfrustrowana gwiazda rocka, w wyniku spisku, zostaną zamknięci na siedem dni w pokoju hotelowym? Czy wybuchnie między nimi namiętność, czy pojawi się uczucie, a może zwycięży nienawiść?

Bohaterowie spędzają ze sobą dwadzieścia cztery godziny na dobę. Zaczynają ze sobą rozmawiać i poznają się lepiej.

"Free Birds" to książka, która mnie urzekła. Nie brakowało w niej intensywnych emocji, rozterek, tajemnic i nieporozumień. Zaskakująca fabuła, zwroty akcji, nie pozwalały oderwać się od czytania ani na chwilę. Polubiłam bohaterów. Oboje mieli silne charaktery. Kibicowałam obojgu, a szczególnie Caroline. Bardzo chciałam, by była szczęśliwa.

Podobało mi się to, że historia opowiedziana została z dwóch perspektyw: kobiety i mężczyzny, a w tle poznajemy uroki i atrakcje jakie oferuje Los Angeles.

"Free Birds" to książka lekka, którą można przeczytać w jeden, zimowy wieczór. Romantyczna historia Alexa i Caroline, dwóch osób, które wiele różni. Uczucia zaskakują ich swoją intensywnością. Coś ciągnie ich do siebie. Jednak muszą zdecydować czy chcą, by nastąpił ciąg dalszy. A los im tego nie ułatwia.

Jeśli lubicie książki z "pazurem", gdzie namiętność unosi się w powietrzu to przeczytajcie książkę Emilii Szelest.

Caroline Nawrocki jest młodą pisarką. Jej książka doczekała się ekranizacji. Z tej okazji z Warszawy wyjeżdża do Los Angeles. Miasto Aniołów ma być szansą dla jej kariery. W kraju zostawiła męża, Piotra. Menadżerka Caroline, Megan umawia je na spotkanie z zespołem rockowym, The Free Birds aby dogadać warunki współpracy. Od pierwszej chwili Caroline wpada w oko Alexowi Morganowi, wokaliście zespołu. A dla Caroline jest to realizacja marzenia zobaczyć idoli na żywo- jest ich wielką fanką od lat. Tylko coś idzie nie tak i współpraca wisi na włosku. A wszystko przez zachowanie Alexa. Już wkrótce jego szalony plan ma skłonić ją do współpracy. Czy przez ten tydzień się nie powybijają? Czy Caroline wybaczy Alexowi? Czy on potrafi się zmienić? Czy Caroline rozwiedzie się z mężem dla Alexa czy może jednak wybierze Piotra?

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Nie miałam dotąd sposobności zapoznania się z serią o Weronice Kardiasz ale po tej książce będę chciała to nadrobić. A tym bardziej dopaść kolejną marcową premierę autorki, na którą zacieram już swe łapki. Choć zapewne będzie w całkiem innym stylu od "Free Birds". Ta książka jest z motywem lovestory, takie #hotlovestory. Gwiazda rocka i pisarka a wszystko na tle Miasta Aniołów. I to miasto zostało podane mi na tacy ze wszystkimi drobiazgami. Oczyma wyobraźni zwiedzałam je z bohaterami. Autorka zrobiła świetny research i jestem pod wrażeniem drobiazgowości opisów. Już na pierwszy rzut okiem między głównymi bohaterami widać te iskry i tą chemię między bohaterami. Droczenie się, branie pod włos,... Było gorąco. Alex, jak przystało na wolnego ptaka jest sam, nie wikła się w związki i nigdy się nie zakochał tak prawdziwie. Kobiety potrzebne są mu tylko do zaspokajania potrzeb cielesnych. No ten obraz rockmana do niego pasował. Ale uwierzcie mi, jaka przyjemność sprawiało mi poznawanie jego prawdziwości. Bez masek, bez kamuflaży. Prawdziwy Alex jest świetny facetem. Troskliwym, czułym, empatycznym, cierpliwym ale z pazurem. Jego temperament idzie na równi z zaciętością. Fajna męska postać, którą z chęcią poznałabym na żywo. I nie przeszkadzały mi jego minusy, te wszystkie sytuacje, których dotykają muzyków. Sława ma swoje plusy i minusy. Byłam ogromnie ciekawa, czy Caroline da się ułaskawić. To kociczka, która musiała utemperować swoje pazurki. A wszystkiemu winni jej rodzice oraz mąż. Z przyjemnością obserwowałam jej przemianę. Jak ptaszek wymykał się z klatki by zaznać wolności. A najlepsza z tego wszystkiego była relacja głównych bohaterów. Ich ścieranie się było godne płyt tektonicznych. Wszystko drżało i szalało. Uczucia i zmysły wariowały. Tornado, któremu musieli stawić czoło było ostre. Drapieżne ale także takie zwyczajne, normalne. Autorka postarała się i stworzyła historię, która jest nad wyraz rzeczywista. Miałam wrażenie czy oglądam oczyma wyobraźni pełnometrażowy film. Świetna i wciągająca historia. Historia dwojga ludzi, których połączył los, a którzy musieli stawić czoła wielu przeciwnościom losu. Akcja momentami płynęła spokojnym nurtem, by za chwile zmienić się w wysokie i niebezpiecznie fale. Książka została napełniona emocjami. Od radości, euforii, poprzez strach na łzach i rozdarciu kończąc. Niejedna łza popłynęła. A wszystko dzięki odpowiedniemu doborowi słów do danej sytuacji. Bardzo spodobał mi się lekki styl, który sprawił (co już podkreślałam), że historia wyszła realna. Ledwo zaczęłam czytać a już za momencik ujrzałam ostatnią kropkę. Autorka ukazała na przykładzie bohaterów, że warto walczyć o marzenia. O marzenia i ukochaną osobę. W tej historii ujrzymy także różne relacje rodzinne. Oschłość kontra uczuciowość. Pomaganie i kierowanie kontra wymuszanie. To niezwykle emocjonalna lektura, która dostarczyła mi wielu wrażeń a moje serce w pewnym momencie pękło ze smutku i żalu. Także jeśli szukacie takiej właśnie pozycji, która poruszy wszystkie struny w Waszych sercach, to myślę, że powinniście przeczytać historię Caroline i Alexa. Ja jestem na TAK.

Polecam.

Karolina Nawrocka poczytna pisarka, znana nie tylko w Polsce, wyrusza do Los Angeles, gdyż postanawia zatrudnić do oprawy muzycznej filmu na podstawie swojej książki - zespół The Free Birds.
Pierwsze spotkanie okazuje się fiaskiem, przez mało profesjonalną postawę Alexa Morgana, głównego wokalisty.
Wkurzona Caroline rezygnuje z chłopaków z zespołu i postanawia znaleźć kogoś innego.
Jednak Alex, z pomocą jej managerki, postanawia odzyskać kontrakt u pisarki w dość specyficzny sposób, zamykając się z nią w pokoju hotelowym i nakłaniając ją, nie bez trudu, do wspólnej pracy nad muzyką.
Caroline z początku wkurzona na swojego idola, jednak Suma Summarum, zgadza się na ten absurdalny pomysł.
Oboje w miarę wzajemnego poznawania są sobą zauroczeni, niestety muszą zadowolić się tylko i wyłącznie czysto zawodową relacją, ponieważ dziewczyna jest od niedawna mężatką, ale szczegóły tego niesatysfakcjonującego małżeństwa pozostawia zachować dla siebie.
Jednak wskutek niezaprzeczalnej chemii i ciągłemu przebywaniu ze sobą, co raz trudniej jest powstrzymać rodzących się lecz zakazanych uczuć. Maski, pod którymi oboje się kryją powoli zostają zdjęte, a jedno przed drugim nie potrafi się powstrzymać.
Jednak gdy ich wspólna praca dobiega końca, oboje muszą wracać do swoich rzeczywistości. Czy to rozstanie i powrót do swojej życia, zostanie zaakceptowane czy może będzie początkiem dramatu i upadku? Czy miłość jest silniejsza od nałogu? Czy aby w końcu być szczęśliwym można poświecić uczucia? Czy dobro innych powinno się przedkładać ponad swoje szczęście? I co z tego wszystkiego może wyniknąć, możecie przekonać się czytając „Free Birds”.
I oto kolejna wspaniała książka polskiej autorki, która na pewno musiała włożyć w jej napisanie multum emocji i uczuć, które możemy zauważyć czytając rozdział za rozdziałem. Siła uczuć i siła przyjaźni, to moc, większa od dóbr materialnych.

Avatar użytkownika - obliczababyagi
obliczababyagi
Przeczytane:2021-02-02, Ocena: 5, Przeczytałem,

Ta pozycja miała w sobie to coś, co sprawiło, iż porwała mnie już od samego początku. Przyznaję, iż lubię historie, w których mogę oderwać się od rzeczywistości. Nie musi ona być realna. Uwielbiam poczuć się trochę jak główna bohaterka.. Najważniejsze dla mnie, aby całość nie była przesłodzona... I tak było w tym przypadku...

Strasznie mi się podobało jak z wyczuciem autorka poprowadziła nas przez losy bohaterów. Pokazała czym może być miłość, ale również przyjaźń i rodzina. Wszystko mi tu zagrało. A to, że książkę pochłonęłam w dwa dni, świadczy tylko o tym, że musisz po nią sięgnąć.

Świetna pozycja na zimowe i nie tylko wieczory, z kubkiem herbaty w wygodnym fotelu. Polecam, by oderwać się od rzeczywistości i choć na chwilę zapomnieć o problemach.

Avatar użytkownika - Zaczytana1001_
Zaczytana1001_
Przeczytane:2021-01-31, Ocena: 4, Przeczytałam,

Autorka sprawiła że poczułam się jak w Los Angeles. Idealna przygoda . Fantastyczna historia.

Karolina młoda pisarka którą spełnia swoje marzenia i na podstawie swojej książki tworzy film. Mężatką z rozsądku bo rodzice, bo tak wygodnie i tak jest dobrze . Poszukuję zespołu który do filmu napisze piosenke i tak trafia na swój ulubiony zespół i poznaje Alexa.
Już na początku ich znajomości nie jest idealnie . A gdy chłopak zamyka się z dziewczyną na tydzień w jej pokoju hotelowym bez telefonu, pod pretekstem że musi stworzyć piosenkę. Jest skazana na niego . I ich relacje się powoli zmieniają , ale jest to huśtawka emocjionala od kumpelstwa do przyjaźni i nienawiści. Dzieje się oj dzieje. A gdy Karolina zaczyna coś do niego czuć chce zaryzykować i się rozwiesc. Alex organizuje nam wspaniałą randkę przy której poznajemy uroki miasta i czułam się jak bym tam momentami była. Był idealny i na prawdę bardzo mu kibicowalam i miał moje serce . Ale rozwód to nie taka prosta sprawa gdy okazuje się że za nim stał układ. Rodzice oraz teściowie tu namieszali. A sam mąż dziewczyny również nie jest bezinteresowny w tym wszystkim. Jakie sekrety skrywa związek bohaterki . I czy powróci ona do Los Angeles. Musicie wybrać się na tą wycieczkę sami A wam gwarantuje że warto .

Hipnotyzujące Las Vegas. Skromna pisarka, której książka ma zostać zekranizowana. I lider zespołu Free Birds, który ma wykonać piosenkę przewodnią. Iskrzy między nimi od samego początku i wszystko się nasila, kiedy zostają razem zamknięci na tydzień w pokoju. Co z tego wyniknie? Ciekawi?

"Free Birds" to lekka, romantyczna historia. Czy mi się podobała?
Niby mi się podobała, ale po przeczytaniu mam mieszane uczucia.

Fabuła jest ciekawa. Do tego muzyka w tle. A uwielbiam takie klimaty. Czytało się ją przyjemnie i lekko. Jednak zabrakło mi większych emocji. Było czasami za słodko, a główni bohaterowie mnie troszkę drażnili swoim zachowaniem. Byli w pewnych momentach niedojrzali. Ale to takie małe szczegóły, które mi się nie podobały.

Nie ukrywam, że moim NUMBER 1 to duet Werki i Remeczka. Wymiata on na całego. Emilio @emiliaszelest postawiłaś poprzeczkę sobie bardzo wysoko i ciężko będzie ją przebić.
Cicho liczę na to, że może kiedyś oni jeszcze powrócą.

Recenzja przedpremierowa ?

Hej Kochani! Wiecie, że już za tydzień premierę będzie miała najnowsza książka Emilii Szelest? "Free Birds" miałam okazję już przeczytać dzięki uprzejmości @niegrzeczneksiazki ? a co myślę o tej książce? Zobaczcie sami!

Jeżeli liczycie na lekturę zbliżona do serii z Weroniką Kardasz to od razu mówię, że nie dostaniecie tutaj tego! Jest to kompletnie inna odsłona autorki, ale czy ta odmiana wyszła na dobre? Ja mam mieszane uczucia. Nie wiem czy mam krzyczeć na Emilię za to co zrobiła, jaką historię stworzyła i jak ona na mnie działa w trakcie lektury czy może jednak po stokroć podziękować, że ta powieść powstala ? ta książka jest po prostu fenomenalna!!!! Jak na razie jest moim numerem jeden w tym roku. Tak wiem, że rok się ledwo zaczął, ale tą książkę będzie tak cholernie ciężko przebić. O ile debiutancką serią autorka wysoko postawiła sobie poprzeczkę o tyle tutaj ta poprzeczka podskoczyła jeszcze wyżej. I co mogę powiedzieć? Utwierdziłam się w przekonaniu, że książki Emilii biorę w ciemno ????

A wracając do historii Alexa i Caroline to ja pokochałam ta dwójkę od pierwszych stron! Sa oni wykreowani tak wyraźnie, że czytelnik z miejsca się wczuwa w to co się dzieje. A dzieje się dużo, bardzo dużo. Emilia tutaj serwuje totalny rollercoaster emocji. Czytając kolejne rozdziały przechodziłam płynnie ze śmiechu w totalne wzruszenie, ze wzruszenia w złość, ze złości w radość, a z radości w przenikający dusze smutek. Po drodze było jeszcze milion innych uczuć, które jakbym miała wymieniać to miejsca by mi zbrakło, ale jedno jest pewne. Ta powieść to bez dwóch zdań bomba emocjonalna i kompletny must read!!!!!!

Polecam całym sercem, duszą...... No cała sobą no!!!!! Mimo iż czytałam ją z tydzień temu to, to wszystko we mnie jest tak świeże jakbym dopiero ją skończyła ???

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2021-01-13, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2021,

Życie Karoliny Nawrockiej nabiera rumieńców. Prawa do ekranizacji jednej z jej powieści zostały właśnie sprzedane, a ona leci aż do Los Angeles, by wziąć udział w pracach nad filmem. Na miejscu poznaje lidera zespołu The Free Birds, Alexa Morgana, który ma skomponować piosenkę przewodnią do filmu. Między młodą mężatką a sfrustrowaną gwiazdą rocka iskrzy od samego początku. Co wydarzy się, gdy tych dwoje, na skutek pewnej intrygi, spędzi tydzień w jednym pokoju hotelowym? Czy siedem wspólnych dni będzie początkiem wielkiego dramatu czy love story?

"Był dokładnie taki, jak sobie wyobrażałam. Zamyślony, z błyskiem w oku. Artysta w każdym calu."

Gdy tylko zobaczyłam tę książkę w zapowiedziach, byłam jej bardzo ciekawa. To, co spotkałam na jej kartach, sprawiło że pochłonęłam wszystko na raz! Mówię Wam, co za emocje, co za uczucie, zaskakujące wydarzenia i sytuacje, a przede wszystkim autentyczność historii!

"Wiele osób zraniło mnie w życiu. Gdy jesteś dupkiem, ludzie cię szanują albo się ciebie boją, albo cokolwiek…"

Bohaterowie zostali wykreowani przeciwstawnie. Alex to zblazowany, zbuntowany gwiazdor rocka, natomiast Karolina to spokojna, rozsądna kobieta. Ta różnica skomplikowanych charakterów sprawia, że ich relacja od samego początku przykuwa uwagę czytelnika, a narracja z punktu widzenia obojga jednocześnie pozwala zrozumieć ich zachowanie. Najbardziej jestem zachwycona męskim spojrzeniem na sytuacje, gdyż przepadam za takim prowadzeniem fabuły. Postaci nie są idealni, popełniają błędy, przez co jeszcze bardziej nas do nich ciągnie. Choć przyznaję, że momentami miałam ochotę jednym lub drugim potrząsnąć, ale uwielbiam ich.

"Nie miałem zielonego pojęcia, co we mnie wstąpiło. To było mniej więcej tak: akcja, reakcja, wybuch i proszę, Alex Morgan znowu narozrabiał."

Czytając zastanawiałam się, czy zawsze warto tkwić w związku/małżeństwie z obowiązku, przyzwyczajenia? Czy może jednak pójść za głosem serca i zaryzykować? Niezależnie od tego, którą z opcji wybierzemy, decyzja należy wyłącznie do nas, ale jej konsekwencje poniesiemy już nie my sami, ale i nasi bliscy.

"Zawsze postępowałam rozsądnie, nigdy nie pozwoliłam sobie na szaleństwo."

Nie powiem Wam jak zakończy się historia Karoliny i Alexa, ale uważam że życie mamy jedno i czasem trzeba zrobić coś tylko dla siebie, być niekiedy egoistą, mieć odwagę zaryzykować, niż całe życie mieć poczucie, że coś ważnego przegapiliśmy, że coś nas ominęło.

"W tej kobiecie było coś, co sprawiało, że chciałem być dobry tylko dla niej. Pragnąłem jej szczęścia bardziej niż swojego."

Choć sporo w tej książce romantyzmu, Emilia Szelest doskonale wie, jak zachować umiar, jak wyważyć poszczególne jej elementy. Dzięki wyczerpującym opisom i skrzącym dialogom bez problemu mogłam przenieść się do gorącego Los Angeles. W rezultacie otrzymujemy coś, co aż chce się czytać.

"Free Birds" to pełna emocji, poruszająca, romantyczna, zabawna historia wielkiej miłości, walki o siebie i swoje szczęście, problemem z zaufaniem, bólu, nadziei. A wszystko w klimacie kalifornijskiego ciepła. Cichutko Wam powiem, że książkowego Alexa chciałybyście mieć u swojego boku... To co, gotowi na przygodę w Mieście Aniołów?

Diabli taniec
Emilia Szelest0
Okładka ksiązki -  Diabli taniec

Kiedy wydaje ci się, że jesteś u celu, szalony taniec zaczyna się od nowa. W Bieszczadach tajemnice nigdy się nie kończą. Tym razem młoda prokurator i...

Orszak śmierci
Emilia Szelest0
Okładka ksiązki - Orszak śmierci

W Bieszczadach licho nigdy nie śpi, a tajemnice rodzą kolejne tajemnice Sprawa morderstwa dziennikarki, której ciało zostało pogrzebane zgodnie z dawnym...