Lodowe serce

Tom 1 cyklu Trylogia żywiołu

To już druga książka Autorki, jaką miałam okazję przeczytać. Tym razem jej tematyka jest jednak zupełnie inna niż w pierwszej, czytanej przeze mnie książce tej autorki. O czym jest ta powieść ? Jakie są moje wrażenia? Zapraszam Was do przeczytania mojej opinii.

Główna bohaterka - Rozalia Sokolov, jest najstarszą córką szefa organizacji o nazwie Bratwa. Jest najlepszym szpiegiem i doskonałą zabójczynią. Na co dzień używa ksywy Lodowiec i służy w armii swojego brata. Z pozoru delikatna i nieśmiała. Ale to tylko jedna z wielu masek, które musi nosić na co dzień. Rose to osoba, która nie okazuje swoich uczuć ani emocji. Jest bardzo inteligentna a przy tym bardzo szybka, niebezpieczna i okrutna. Spotkanie z nią zazwyczaj kończy się śmiercią. Jest jedna osoba, której jest całkowicie oddana. To jej brat Diemjan. Za nim wskoczyłaby ogień i poświęciłaby swoje życie, aby tylko on mógłby być bezpieczny.  Wszystko komplikuje się, gdy podczas jednej z nieudanych akcji, Rozalia wpada w ręce wroga. Dziewczyna wie, że nie zostało jej za wiele czasu na tym świecie. Tym bardziej, że szef amerykańskiej mafii - Zacarias Delgado to nie byle kto. To capo do tutti capi. Mężczyzna ma wobec Rozalii własne plany, jednak nie spodziewa się z kim tak naprawdę ma doczynienia. Bowiem okazuje się, że ta dziewczyna jest twarda i zimna niczym bryła lodu... Jak zakończy się ich historia ? Czy tych dwoje coś połączy? Jaką cenę trzeba będzie zapłacić, by żyć? Odpowiedzi znajdziecie w lekturze.

Jest to ciekawa pozycja, mocno osadzona w mafijnych realiach. Akcja toczy się z perspektywy dwóch osób. Raz możemy przeczytać o sytuacji oczami Rozalii a raz Zacariasa. Jednak tworzy to spójną i logiczną całość. Autorka ma lekki styl pisania, dzięki czemu pozycję czyta się dość szybko i przyjemnie. Poznajemy tutaj bliżej Rozalię i jej dzieciństwo. Co ją ukształtowało, że stała się tym, kim jest. Poznajemy również siłę miłości do rodzeństwa. Dla Zacariasa z kolei pewne sprawy są nie do zaakceptowania. Jego i Rose dzieli niemal wszystko, poza jednym. Oboje potrafią walczyć o to, co jest im drogie. Jeśli lubicie klimat historii mafijnych, chcecie na chwilę odpocząć i przenieść się do innego świata, to ta książka będzie dla was w sam raz. Przeczytałam, że jest to pierwszy tom cyklu, zatem z niecierpliwością oczekuję na kolejne części, aby móc poznać dalsze losy bohaterów. ;) Polecam i przyznaję 8 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów ;)

Informacje dodatkowe o Lodowe serce:

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2022-11-23
Tytuł oryginału: Lodowe serce
Język oryginału: Polski
Dodał/a opinię: Natalia Strągowska

Zobacz opinie o książce Lodowe serce

Kup książkę Lodowe serce

Tone. Ocalenie
Sasha Tirunul0
Okładka ksiązki - Tone. Ocalenie

Tone jest gitarzystą zespołu Shadow Warriors. To najbardziej rozchwytywany boysband, którego członkowie są równie tajemniczy jak ich muzyka...