Lodowe serce

Tom 1 cyklu Trylogia żywiołu

Rozalia Sokolov jest najstarszym dzieckiem pakhana Bratwy. Jest też jego najniebezpieczniejszym zabójcą i doskonałym szpiegiem. Służy w oddziale swojego brata pod pseudonimem Lodowiec. Rose wygląda na delikatną dziewczynę, ale pozory mylą. W jej przypadku jest to śmiertelna pomyłka. Nigdy szczerze się nie uśmiecha, nigdy nie traci opanowania i nigdy nie okazuje litości. Jest zimna i okrutna, potrafi oszukiwać, szantażować, torturować i zabijać bez mrugnięcia okiem. Jedyną osobą, która zyskała jej bezwarunkową lojalność, jest jej brat, Diemjan. Rozalia doskonale wie, że jej życie dobiega końca, kiedy wpada w ręce amerykańskiej mafii i staje naprzeciwko capo di tutti capi, Zacariasa Delgado. Mężczyzna ma wobec Rozalii własne plany, nie spodziewa się jednak, że zderzy się z tak silnym charakterem. I zdecydowanie nie spodziewa się, że kobieta, której potrzebuje do własnych celów, jest zimna niczym lód.

Informacje dodatkowe o Lodowe serce:

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2022-11-23
Tytuł oryginału: Lodowe serce
Język oryginału: Polski

Kup książkę Lodowe serce

Lodowe serce - opinie o książce

Czy zdarzyło wam się, że trafiliście na książkę , która pozornie wydawała się jak każda inna? Gdy jednak zaczynacie czytać coś zaskakuje i nie potraficie się od niej uwolnić? "Lodowe serce" to książka, która ma ciekawy opis, piękną szatę graficzną okładki ale spodziewałam się po niej zwykłego romansu typowego dla mafijnych książek. Co dostałam? Odkryjecie w recenzji.

Rozalia to młoda kobieta, która pozornie wygląda na delikatną. Stanowi cichą ozdobę dla brata, który ma być w przyszłości pakhanem. W ich świecie kobiet są traktowane jako zło, jedynie mają zadowolić męża i znosić ich okrucieństwo. Rozalia  jest inna, szkolona odkąd skończyła 4 lata przez ojca. Zaznała tyle okrucieństwa, że jest idealną maszyną do zabijania. Bo kto spodziewa się tego po drobnej milczącej kobiecie? Kiedy po jednej z akcji trafia w ręce wroga oczekuje śmierci. Jednak zamiast tego dostaje propozycje nie do odrzucenia. Rose przyjmuje ja bo to lezy w interesie jej i jej brata. Co to za propozycja? Jakie będą tego konsekwencje?

Zacarias to capo di tuti mafii z Los Angeles.  Jednocześnie chce odkryć kto stoi za śmiercią jego ojca. Kim jest zdrajca w jego szeregach. Kiedy w czasie jednej z akcji w jego ręce wpada kobieta, która powiązana z wrogiem, chce wyciągnąć z niej informacje. Ale szybko przekonuje się, że to nie jest przypadkowa kobieta. Po pierwsze umie walczyć, i nie okazuje strachu. Dlatego ma wobec niej plan. Chce by została jego narzeczoną, a kiedy okazuje się, że mają wspólnego wroga chcą odkryć kim on jest. Zacarias nie domyśla się jednak kim tak naprawdę jest Rose. Kiedy prawda wychodzi na jaw, wszystko się zmienia. Czy Zacarias i Rose połączy coś więcej niż wspólny plan?

Książka nie należy do grubasków, wręcz jest z tych cieńszych ma ok. 270 str. Ale historia na niej zawarta zadowoli każdego. Fabuła genialnie przemyślana, trzyma w napięciu od samego początku do końca. Postacie wykreowane są tak dobre i tak wyraziste. Książka nie jest lekka. To nie jest typowy romans, choć między głównymi bohaterami pojawi się uczucie. Historia jest brutalna, emanuje niebezpieczeństwem, a jednocześnie pokazuje czym jest miłość i więzy rodzinne, lojalność i walka o przetrwanie. To nie będzie typowy romans czy historia o mafii. Fabuła jest niebanalna, intrygująca, pełna tajemnic i emocji. Autorka ma też świetny styl pisania, intryguje, nie ma zbędnych opisów, nie ma tu miejsca na nudę, a wydarzenia zmieniają się jak w kalejdoskopie. Głowna bohaterka to nie jest pusta laleczka, ani nawet silna odważna kobieta. Autorka stworzyła tu niebanalną i tak dobrą kobiecą postać. Ros jest silniejsza od męskich postaci. Rozalia stała się dla czytelnika kimś więcej niż główną bohaterką, która nigdy się nie poddaje i zawsze walczy do ostatniej kropli krwi o tych , którzy są dla niej najważniejsi. Jednocześnie Zacarias wydobył z niej to, co myślała, że w niej zabito.

Książka to tom pierwszy trylogii żywiołu. Zakończenie dynamiczne, pełne dramatycznej walki i wzruszające. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom, hoc muszę przyznać, że jestem ciekawa, kto z bohaterów będzie tworzył jego historie. Mam swoje typy, ale autorka może nas zaskoczyć. Polecam

To już druga książka Autorki, jaką miałam okazję przeczytać. Tym razem jej tematyka jest jednak zupełnie inna niż w pierwszej, czytanej przeze mnie książce tej autorki. O czym jest ta powieść ? Jakie są moje wrażenia? Zapraszam Was do przeczytania mojej opinii.

Główna bohaterka - Rozalia Sokolov, jest najstarszą córką szefa organizacji o nazwie Bratwa. Jest najlepszym szpiegiem i doskonałą zabójczynią. Na co dzień używa ksywy Lodowiec i służy w armii swojego brata. Z pozoru delikatna i nieśmiała. Ale to tylko jedna z wielu masek, które musi nosić na co dzień. Rose to osoba, która nie okazuje swoich uczuć ani emocji. Jest bardzo inteligentna a przy tym bardzo szybka, niebezpieczna i okrutna. Spotkanie z nią zazwyczaj kończy się śmiercią. Jest jedna osoba, której jest całkowicie oddana. To jej brat Diemjan. Za nim wskoczyłaby ogień i poświęciłaby swoje życie, aby tylko on mógłby być bezpieczny.  Wszystko komplikuje się, gdy podczas jednej z nieudanych akcji, Rozalia wpada w ręce wroga. Dziewczyna wie, że nie zostało jej za wiele czasu na tym świecie. Tym bardziej, że szef amerykańskiej mafii - Zacarias Delgado to nie byle kto. To capo do tutti capi. Mężczyzna ma wobec Rozalii własne plany, jednak nie spodziewa się z kim tak naprawdę ma doczynienia. Bowiem okazuje się, że ta dziewczyna jest twarda i zimna niczym bryła lodu... Jak zakończy się ich historia ? Czy tych dwoje coś połączy? Jaką cenę trzeba będzie zapłacić, by żyć? Odpowiedzi znajdziecie w lekturze.

Jest to ciekawa pozycja, mocno osadzona w mafijnych realiach. Akcja toczy się z perspektywy dwóch osób. Raz możemy przeczytać o sytuacji oczami Rozalii a raz Zacariasa. Jednak tworzy to spójną i logiczną całość. Autorka ma lekki styl pisania, dzięki czemu pozycję czyta się dość szybko i przyjemnie. Poznajemy tutaj bliżej Rozalię i jej dzieciństwo. Co ją ukształtowało, że stała się tym, kim jest. Poznajemy również siłę miłości do rodzeństwa. Dla Zacariasa z kolei pewne sprawy są nie do zaakceptowania. Jego i Rose dzieli niemal wszystko, poza jednym. Oboje potrafią walczyć o to, co jest im drogie. Jeśli lubicie klimat historii mafijnych, chcecie na chwilę odpocząć i przenieść się do innego świata, to ta książka będzie dla was w sam raz. Przeczytałam, że jest to pierwszy tom cyklu, zatem z niecierpliwością oczekuję na kolejne części, aby móc poznać dalsze losy bohaterów. ;) Polecam i przyznaję 8 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów ;)

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2022-12-01, Ocena: 6, Przeczytałam,

Jestem pozytywnie zaskoczona tą książką.Pomimo tego,że można zaliczyć ja do romansów mafijnych jest inna w pozytywnym słowa znaczeniu.
Na główny plan powieści wysuwa się silna,mądra i pewna siebie kobieta-Rose.To ona jest w tej historii najważniejsza.Swoim zachowanie potrafi skruszyć niejedno zlodowaciałe serce.Kobieta-wojownik dla której rodzeństwo jest najważniejsze.Zaufanie oraz oddanie stawia na pierwszym miejscu.

Silnie czuć mafię oraz bezwględnie obchodzenie się z wrogami.Nie brakuje niebezpiecznych sytuacji zagrażających życiu oraz szalonych-decyzji,które powodują wstrzymanie oddechu podczas czytania.Akcja jest dynamiczna i nieokiełznana.Fabuła brnie do przodu nie zatrzymując się ani na moment.Autorka skupia się na faktach i świetnie wykreowanych bohaterom,dzięki którym czyta się niezwykle przyjemnie.
Po tej części czekam z niecierpliwością na kolejny tom serii
Zachęcam Was do przeczytania książki.

Rozalia Sokolov to kobieta o dwóch twarzach. Z pozoru niewinna, grzeczna i ułożona, tak naprawdę jest wyśmienitym szpiegiem i zabójcą - Lodowcem. Od kiedy miała 4-latka, była szkolona przez ojca, od kiedy była mała, musiała ukrywać więź, jaka łączyła ją z bratem a w późniejszych latach również z kuzynem. Wiedziała, że jeśli ojciec by się dowiedział, jak im na sobie zależy, bez wahania by to wykorzystał.

Pewnego dnia dowiaduje się, że jej kuzyn zginął. Jest to dla niej bolesne, tym bardziej że nikt poza bratem nie może się dowiedzieć, jak bardzo ją to poruszyło. Przyciąga zemstę i zamierza zrobić wszystko, aby do niej doszło. Niebawem pewne zdarzenia sprawiają, że Rozalia trafia, w ręce capo di tutti capi Zacariasa Delgado. Czuje, że na tym się zakończy jej życie. Jednak mężczyzna ma wobec niej swoje plany. Jakie? Co stanie się z Rozalią? Co ją połączy z Zacariasem? Kto odpowiada za śmierć jej kuzyna?

Książka, która trzyma w napięciu, która wciąga i to tak bardzo, że musiałam przeczytać ją w całości jednorazowo. Historia Rozalii okazała się świetna, pełna tajemnic, niebezpieczeństwa, brutalności, a jednocześnie więzi rodzinnej, miłości, lojalności. Mnie zdecydowanie się podobała. Akcja sprawnie poprowadzona, ze zwrotami, które potrafiły zaskoczyć.

Rozalia od najmłodszych lat była brutalnie szkolona przez ojca. To, co jej zgotował człowiek, który powinien być dla niej wsparciem, było straszne. Na dodatek musiała ukrywać uczucia, jakimi dążyła brata i kuzyna. To kobieta, która jest bardzo niebezpieczna, bezwzględna, zimna, okrutna. Osobiście ją polubiłam.

,,Lodowe serce" to niebanalna historia, która dostarczyła mi wiele emocji podczas czytania. Z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - Niegrzeczne_lite
Niegrzeczne_lite
Przeczytane:2023-01-14, Ocena: 6, Chcę przeczytać, Recenzenckie,

Rozalia Sokolov to twarda babeczka, którą ojciec od małego trenował na idealnego szpiega. Wychowała się w trudnym świecie mafii, lecz u jej boku stał dumny brat, którego miłość do siostry nie miała granic. U ich boku była jeszcze jedna zaufana osoba, której życie było tak cenne, że jego utrata, mogła rozpętać piekło.

Czy Królowa Lodu przejdzie przez bramy piekieł, aby zmierzyć się z samym Diabłem?

???????????

O fabule krótko, zwięźle i na temat. Nie odbiorę Wam tej przyjemności, dzięki której będziecie mogli rozkoszować się ich perypetiami.

Autorka stworzyła historię, osadzając bohaterkę w roli zabójcy idealnego, pozornie pozbawionego empatii. Niejednokrotnie byłam zaskoczona jej silnym charakterem i przenikliwym umysłem.
Jednak dla mnie ta powieść miała drugie dno. Była to historia o sile miłości i oddaniu. Szacunku, jakiego nawet przeznaczenie nie jest w stanie naruszyć.

Po drugiej d stronie odnajdujemy głowę przeciwnej grupy przestępczej, którego życie było przeciwieństwem. Mówi się, że to kobiety są słabsza płcią, ale autorka zdecydowanie przerwała tę nić kłamstwa i udowodniła, że jakiekolwiek bariery kryją się w naszych głowach.

Z ogromną przyjemnością przewracałam kolejne karty, aby móc poznać ich dalsze losy. Nie mogę doczekać się kolejnego tomu i tego, kogo tym razem będzie nam dane poznać.

Jednyne co mi przeszkadzało w książce, to ciągle tłumaczenie zachowań bohaterów. Jednak to element, który z pewnością zacznie zanikać w kolejnych powieściach.

Zachęcam każdego ze zwolenników mafijnych romansów do sięgnięcia po tę pozycję, ponieważ wprowadza powiew świeżości, którego ja osobiście szukałam.

Dziękuję @waspos za egzemplarz recenzencki i gratuluję @sasha_tirunul_autor świetnej powieści!

Avatar użytkownika - dosia1709
dosia1709
Przeczytane:2022-12-14, Ocena: 5, Przeczytałem,

Rozalia Sokolov nazywana również Lodowcem, jest najstarszym dzieckiem pakhana Bratwy. Rose wygląda na niepozorna i grzeczna dziewczynkę, ale pozory mylą. Dziewczyna służy w oddziale swojego brata, jest niebezpiecznym zabójca i doskonałym szpiegiem.

Na jej ustach nigdy nie zobaczysz szczerego uśmiechu, nigdy nie wyprowadzisz jej z równowagi i nigdy nie zaznasz od niej litości. Zabija bez mrugnięcia okiem.

Kiedy Rose wpada w ręce amerykańskiej mafii i staje naprzeciwko capo di tutti capi, Zacariasa Delgado wie że jej życie dobiegło końca.

Ale czy na pewno?

Czy może być coś gorszego od śmierci?

Książka o mafii? Tak. Ale to nie taki zwykły mafijny romans. Co to, to nie.

Autorka stworzyła niby to co wszyscy, ale jednak całkiem coś innego. Silna kobieta i niebezpieczny mężczyzna. Są jak lód i ogień. Fabuła pełna intryg, niebezpieczeństwa i przesłania- rodzina zawsze na pierwszym miejscu.

,,Lodowe serce" to pierwszy tom cyklu trylogia żywiołu.

Książkę czyta się na jednym wdechu. Autorka tak wykreowała bohaterów że nie sposób się z nimi rozstać. Fajnym aspektem książki jest to że nie mamy tu stereotypu z większości mafijnych książek, że kobiety nie mają nic do powiedzenia, są traktowane jak nic nie znaczące zabawki i muszą poddać się woli mężczyzn. Tu mamy niezależna silna kobietę która wie jak postawić na swoim.

Polecam książkę z czystym sumieniem.

Tone. Ocalenie
Sasha Tirunul0
Okładka ksiązki - Tone. Ocalenie

Tone jest gitarzystą zespołu Shadow Warriors. To najbardziej rozchwytywany boysband, którego członkowie są równie tajemniczy jak ich muzyka...