Ogrodnik

Ogrodnik to kontynuacja debiutanckiej powieści autorki pt. Czarodziejka. Niemniej sięgając po książkę, nie miałam pojęcia, że jest to druga część jakieś serii. Kiedy jednak rozpoczęłam lekturę, zaczęły nachodzić mnie dziwne myśli, w sensie jakbym coś opuściła, jakby coś mi umknęło. Wracałam kilka stron do tyłu, ale tam nie było żadnej odpowiedzi. Tak więc poszperałam w sieci, no i masz babo placek! Drugi tom cyklu z podkomisarzem Tomaszem Mielczarkiem. Jednakże bardzo szybko się wciągnęłam w próbę rozwikłania zagadki i początkowe braki znajomości wcześniejszych wydarzeń poszły w zapomnienie i nie były już tak dokuczliwe. Aczkolwiek sugeruję zacząć serię od początku, tym bardziej że w zapowiedziach wydawnictwa widzę, iż szykuje się kolejna książka pt. Bigamista. Wprost nie mogę się doczekać. Byle do marca!

Książka idealnie wpasowała się w mój czytelniczy gust. Bo lubię, kiedy jest miłość i zabójstwo oraz retrospekcje z przeszłości, które łączą się z teraźniejszością, uważam, że taki miszmasz dobrze robi książce i równoważy dostarczane emocje. Autorka zaplusowała sobie u mnie lekkim i przystępnym stylem, do tego umiejętną konstrukcją przedstawionego świata, interesujących dialogów i dynamiczną akcją. Toteż lektura tej książki sprawiła mi dużą przyjemność.

Reasumując: Ogrodnik pozytywnie mnie zaskoczył. Przedstawiony wątek kryminalny, uważam, że jest poprowadzony dość zgrabnie, i co ważne potrafi zaabsorbować czytelnika i przykuć jego uwagę. Choć w ostatecznym rozrachunku trzeba przyznać, iż jest to bardziej literatura kobieca z wątkiem kryminalnym, aniżeli kryminał połączony z obyczajówką. Jednakże czyta się świetnie. Do tego bohaterowie również są ciekawie sportretowani i złożeni. Ja polecam, a czy Ty się skusisz, zależy wyłącznie od Ciebie ;)

Informacje dodatkowe o Ogrodnik:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2018-05-09
Dodał/a opinię: Magnolia044

Zobacz opinie o książce Ogrodnik

Kup książkę Ogrodnik

Zawsze ktoś coś wie. A oni są czujni. Dopadną cię, zanim się zorientujesz. Ten świat nigdy nie zasypia!

Nigdy nie wiadomo, co się może przydać! Poza tym, jak mawia moja koleżanka z pracy: "Ciekawska nie jestem, ale lubię wiedzieć!".

Bez wyboru
Agnieszka Płoszaj0
Okładka ksiązki - Bez wyboru

Potworna zbrodnia. Namiętność sprzed lat. I przeszłość, która nie daje o sobie zapomnieć. W trakcie Festiwalu Światła w Łodzi dochodzi do makabrycznego...

Czarci młyn
Agnieszka Płoszaj0
Okładka ksiązki - Czarci młyn

Mistrzyni kryminału wraca z kolejnymi przygodami sióstr Brylskich. Jeśli nie czytaliście jeszcze ,,Pałacu pod Ptasimi Głowami" gwarantujemy wam...