Pan Z³o

Ocena: 4.33 (12 g³osów)

Nasz³a mnie chêæ na przeczytanie bardzo tajemniczej ksi±¿ki o mrocznej ok³adce, czyli "Pan Z³o" autora nieznanego mi dot±d, jakim jest Micha³ D³uga. Kim jest tytu³owy Pan Z³o i jakie przes³anie niesie ta ksi±¿ka? Aby siê tego dowiedzieæ, zapraszam do dalszego czytania!

Tomek jest uzale¿nionym od filmów, gier i pornografii zwyk³ym ch³opakiem z kompleksem mesjasza. Nie jest on szczê¶liwym cz³owiekiem. Wykonuje niewdziêczn± pracê za marne pieni±dze, której nie lubi, jednak musi do niej chodziæ, poniewa¿ wszystko jest uzale¿nione od pieniêdzy. Pragnie byæ bogaty, jednak nie wie jak siê do tego zabraæ. Jest on uwa¿any za dziwaka, a mimo to marzy o tym, aby byæ uwa¿anym w¶ród ludzi. Pewnego dnia odbywa "Podró¿, która odmienia jego wnêtrze". Kogo spotka w tej podró¿y i co ciekawego z niej wyniesie?

W ksi±¿ce wystêpuje narracja pierwszoosobowa. Pomimo tego, ¿e nie jest to lekka ksi±¿ka, czyta siê j± szybko i z wielkim zainteresowaniem (przeczytanie jej zajê³o mi dwa dni). Nie jest ona podzielona na rozdzia³y. Ksi±¿ka bardzo szybko siê rozkrêca, ju¿ po przeczytaniu pierwszych stron rozpoczyna siê akcja. Za spraw± tytu³owego Pana Z³o zosta³ przedstawiony ¶wiat, który z pocz±tku wydaje siê z³y. Opisana zosta³a ludzka chciwo¶æ, posiadane pieni±dze, z których ludzie nie umiej± m±drze korzystaæ. Szko³a, która uczy bezsensownych rzeczy oraz Internet, który s³u¿y tylko do rozrywki zamiast jako ¼ród³o komunikacji i zdobywania wiedzy. Z³o przyci±ga z³o, jednak gdyby nie z³e prze¿ycia, nie wyci±gnê³oby siê dobrych wniosków. W ten sposób zosta³a przedstawiona negatywna i pozytywna strona osobowo¶ci g³ównego bohatera -Tomka, który jest nieszczê¶liwym i strachliwym cz³owiekiem, ale jest jeszcze w nim nadzieja na poprawê w³asnego ¿ycia. Czy Pan Z³o zrobi z niego swojego niewolnika tkwi±cego w tym nieszczê¶liwym ¿yciu? Czy uda siê Tomkowi go pokonaæ?

Ksi±¿ka ta przypomina³a mi trochê poradnik psychologiczny i my¶lê, ¿e tak w³a¶nie mo¿na j± traktowaæ. Niesie ona przes³anie, mówi o tym, ¿e trzeba my¶leæ pozytywnie, bo dobro zawsze przyci±ga dobro, a wszystkie zdarzenia w naszym ¿yciu s± efektem naszych my¶li i naszego nastawienia. Polecam tê ksi±¿kê ka¿demu, kto ma ochotê na tak± podró¿, która byæ mo¿e odmieni i Wasze wnêtrze.

Informacje dodatkowe o Pan Z³o:

wiêcej

Zobacz opinie o ksi±¿ce Pan Z³o

Kup ksi±¿kê Pan Z³o

Cytaty z ksi±¿ki

Na szczê¶cie ka¿de ¿ywe stworzenie ma w sercu Iskrê, która trzyma nas w jednym kawa³ku i jest wspania³ym przewodnikiem ¿yciowym. Wystarczy j± o to poprosiæ.

Wiêcej

Tak bardzo pragnê siê wyzwoliæ z egzystencji, w której tkwiê.

Wiêcej
Wiêcej cytatów z tej ksi±¿ki

Zobacz tak¿e

Inne ksi±¿ki autora
Materializm
Micha³ D³uga0
Ok³adka ksi±zki - Materializm

„Materializm” to na wskro¶ realistyczna powie¶æ o ludziach, którzy próbuj± za wszelk± cenê pouk³adaæ sobie ¿ycie. W¶ród nich...

Zobacz wszystkie ksi±¿ki tego autora
Recenzje miesi±ca
Andrzej Ziemiañski ;