Testerka

„Testerka” to książka, która mocno mnie zaskoczyła. Jest ciekawa, nieprzewidywalna, zabawna, ale i co najważniejsze pouczająca.

Fabuła powieści pochłonęła mnie już od pierwszych stron i mocno zaangażowałam się we wszystkie wydarzenia. Nie spodziewałam się, że może kryć się tutaj tak wiele tajemnic, a cała zagadka jest naprawdę świetnie skonstruowana. Ogólnie sam pomysł na powieść jest bardzo ciekawy i oryginalny. Jednak muszę przyznać, że jeszcze przed dojściem do momentu kulminacyjnego łatwo się domyślić co się wydarzy. Czy przeszkodziło mi to w czytaniu powieści? Zdecydowanie nie! Wiele zabawnych sytuacji i przezabawne dialogi mi to wynagrodziły.

Na koniec jeszcze muszę przyznać, że postacie, a zwłaszcza Marceliny zostały bardzo dobrze wykreowane. Są to takie osoby z sąsiedztwa, które albo się lubi albo pała się do nich nienawiścią. Główna bohaterka wzbudza sympatię, ale i współczucie. Momentami chcę się ją przytulić, a innym razem porządnie ją potrząsnąć. Jednak kalejdoskop charakterów, zachowania i intencje postaci są jak najbardziej rzeczywiste, a to właśnie najbardziej cenię w kreacji postaci.

„Testerka” to gwarancja świetnej zabawy i chwili refleksji. To pozycja obowiązkowa do pośmiania się i na poprawę humoru. Koniecznie sięgnijcie po książkę tego znakomitego duetu! ♡

Informacje dodatkowe o Testerka:

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska