Testerka

Zdarzyły Wam się chwile zwątpienia w wierność Waszej drugiej połówki ?

Gdy zobaczyłam książkę "Testerka" nie miałam pojęcia do jakiego typu testowania się ona odnosi. I nawet przez myśl mi nie przeszło, że główną bohaterką będzie Marcelina czyli dziewczyna testująca wierność mężczyzn.

"Na zlecenie zaniepokojonych żon inicjuję spotkania z ich mężami, zarzucam haczyki o czekam, czy okoń albo szczupaczek połakomi się na świeżą buzię, długie nogi i zalotny uśmiech."

Jak myślicie - często faceci oblewają ten test ?

Może się wydawać, że zatrudnienie takiej osoby to już akt desperacji. Jednak książka pokazuje, że jednak ma to jakiś sens.

Na starcie dostajemy coś co aż nazbyt dobrze znamy. Z pewnością nie tylko ja uwielbiam przeglądać fejsa i nie tyle interesują mnie same posty, co komentarze pod tymi najbardziej kontrowersyjnymi. Idealnie pasuje do nich popcorn 😅 można się pośmiać, można sobie ekspresowo podnieść ciśnienie, wiele komentarzy szokuje, a nawet przeraża.

W tym przypadku pod postem z opisem tego jak wygląda życie w małżeństwie pewnej kobiety i prośbą o poradę jak je ratować, znalazło się oczywiście pełno ekspertów. Podziwiam to jak nagle każdy ma specjalizacje w ...cudzym życiu. Każdy wie co powinna dana osoba zrobić, a co nie. Czemu w takich sytuacjach jest tylu doświadczonych specjalistów, którzy zazwyczaj nie radzą sobie z własnym życiem, a z takim zapałem chcą kierować cudzym ?

Ale to akurat takie pytanie retoryczne.

Ważne jest to, że Eliza mimo, że ma idealnego męża, zaczyna podejrzewać, że Wiktor może tylko wydaje się taki idealny ? Zmienił perfumy, zaczął chodzić na siłownię, późno wraca z pracy... Wniosek ? Zdradza ! Ale jak to sprawdzić ?

I tu z odsieczą przybywa Marcelina. Ale czy Wiktor rzeczywiście jest miłosnym rozczarowaniem czy ... Pracoholikiem chociażby ? Da się złapać na jej haczyk ?

Ja tam w pełni rozumiem powody przez które Wiktor tak długo zostawał w pracy. Każdy książkoholik je zrozumie. Ale autorki poprowadziły tę historię tak, że sama w niego zwątpiłam. Jaka jest prawda ? Zaskakująca.

Niby zwykła książka, niby lekka, z humorem, do której można podejść z przymrużeniem oka. Ale też wg mnie zwraca uwagę na dość ważne kwestie.

Jak brak pewności siebie może wpłynąć na związek.

Jak ważne jest zaufanie zarówno tej drugiej osobie jak i samemu sobie - swoim myślom, a nie podszeptom innych.

Jak pozory potrafią być mylące.

Jak ważna jest zwykła rozmowa.

A także, że prawdziwa miłość jest w stanie przetrwać bardzo wiele.

Przyjemnie się to czytało. I choć Eliza momentami była niesamowicie irytująca to ...w końcu da się zrozumieć jej szaleństwo 😊

Fajna książka, która wg mnie z pewnością Wam się spodoba i serdecznie Wam ją polecam 💙💛

Informacje dodatkowe o Testerka:

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska