Turbulencja

Romanse z reguły są bardzo szablonowe i rzadko kiedy ich autorzy dają nam coś nowego lub czymś nas zaskakują. Mimo wszystko od czasu do czasu zdarzają się książki z tego gatunku, które czymś wyróżniają się na tle pozostałych. Jedną z nich jest „Turbulencja”. Czym się różni? Ciężko powiedzieć. Opiera się na często powtarzanych schematach: nieprzyzwoicie przystojny i bogaty mężczyzna skrywający tajemnicę, ledwo wiążąca koniec z końcem kobieta, zdradzana przez swojego wpływowego chłopaka. Oboje z problemami, połączeni namiętnością. Banał. Jednak powieść Whitney jest inna. Lepsza niż zwykłe przewidywalne szaraczki. Może to za sprawą niebanalnych bohaterów, niewybrednemu poczuciu humoru lub samej konstrukcji fabuły?
Pierwsze na co zwróciłam uwagę to fakt, że narracja nie jest prowadzona tylko przez kobietę, jak to często bywa w erotykach. Tutaj postaciami prowadzącymi są zarówno Jake jak i Gillian. Każde z nich ma własne rozdziały, więc nie widzimy tych samych wydarzeń z dwóch perspektyw, czego ja akurat nie cierpię. Za to dowiadujemy się, co dane postacie myślą, czują lub robią w danej chwili. Zyskujemy więc szerokie pole widzenia, przez co lepiej poznajemy bohaterów oraz ich sytuację. Jest to na pewno duży plus tej powieści, który sprawił, że jeszcze bardziej mi się spodobała.

Cała recenzja: http://biblioteka-feniksa.blogspot.com/2017/12/turbulencja-whitney-g.html

Informacje dodatkowe o Turbulencja:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2017-11-17
Tytuł oryginału: Turbulence: A cocky pilot romance
Dodał/a opinię: BibliotekaFeniks

Zobacz opinie o książce Turbulencja

Kup książkę Turbulencja

- Jeśli przytrafi się panu coś złego, do kogo mamy zadzwonić w pierwszej kolejności?
 - Do zakładu pogrzebowego.

- Do zakładu pogrzebowego.

Niegrzeczny szef
Whitney G.0
Okładka ksiązki - Niegrzeczny szef

Nowa powieść autorki bestsellerowej ,,Turbulencji" i serii Domniemanie niewinności Michael Leighton, dyrektor nowojorskiego wydawnictwa i znany playboy...

Cocky Client
Whitney G.0
Okładka ksiązki - Cocky Client

Ryan Dalton jest CEO w Dalton International Estates and Realty. Razem z bratem, który jest CFO prowadzą firmę, jednak mają problemy. A raczej problem...