Turbulencja

Uwielbiam tę książkę! Już od pierwszych stron wiedziałam, że będzie to wciągająca lektura, i taka też była, bo siedziałam do północy, by ją skończyć, szczególnie, że najciekawsze elementy zaczęły się rozwijać dopiero w drugiej połowie. Turbulencja to lekka i niezobowiązująca lektura, ale na pewno Wam się spodoba, dzięki oryginalnemu sposobowi poprowadzenia akcji, dość rzadkiemu w tego typu literaturze.

Zacznijmy może od bohaterów. Od razu polubiłam Jake'a! Jego poczucie humoru widać już od pierwszych stron i choć nie wypada w jego wieku być tak sarkastycznym (bo nie jest to opowieść o nastolatkach), to jednak bardzo dobrze bawiłam się, czytając jego zabawne uwagi. Jest to mężczyzna, co jest dość stereotypowe, zdystansowany i chłodny, który trzyma się z dala od miłości, a wszystko to ma odzwierciedlenie w jego przeszłości. To z kolei temat, który w połowie został już opowiedziany w wielu książkach, ale druga połowa to coś, z czym nie miałam jeszcze do czynienia. Dotyczy zarówno rodziny, jak i doświadczeń miłosnych.

Gillian jest wrażliwa, a zarazem silna i charakterna. Potrafi wyjść z opresji z każdej sytuacji i muszę jej oddać to, że nie należy do tej grupy dziewczyn, które błagają o miłość faceta, który jest poza ich zasięgiem, ani mu jej nie wmawia.

Akcja toczy się szybko, dzięki lekkiemu piórze autorki. Z początku zapowiada się jak typowy romans, jednak z czasem zmienia się w coś większego, pełnego niespodzianek. Niejasne posty na blogu Gillian krok po kroku przybliżają nas do poznania jej sekretu, a tajemnicze telefony i zachowania Jake'a sugerują, że i on coś ukrywa. I że to może mieć jeszcze większą wagę.

Wszystko kręci się wokół chmur i podniebnego klimatu oraz namiętności obojga bohaterów. Rozterki Gillian, metamorfoza jej życia, wrażliwość Jake'a skryta pod fasadą poważnego mężczyzny. Książka opowiada gorącą, zakazaną historię, w której bohaterowie mierzą bądź zamykają swoją przeszłość, by wspólnie napisać ostatni rozdział swojej historii. Uczą się wartości miłości i uświadamiają sobie, że wrogiem nie zawsze jest ten, kto się za niego podaje. Na rozwiązanie zagadek musimy czekać prawie do samego końca i nie dostajemy nic na tacy.

Polecam Wam z całego serca tę nietuzinkową, emocjonalną opowieść!

Informacje dodatkowe o Turbulencja:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2017-11-17
Tytuł oryginału: Turbulence: A cocky pilot romance
Dodał/a opinię: Sandra Siwak

Zobacz opinie o książce Turbulencja

Kup książkę Turbulencja

- Jeśli przytrafi się panu coś złego, do kogo mamy zadzwonić w pierwszej kolejności?
 - Do zakładu pogrzebowego.

- Do zakładu pogrzebowego.

Tylko nie on!
Whitney G.0
Okładka ksiązki - Tylko nie on!

Gorący romans biurowy autorki bestsellerowego ,,Niegrzecznego szefa" Z okazji trzydziestych urodzin Chloe chce przeżyć coś niezwykłego. Jej życie nadal...

Twój Carter
Whitney G.0
Okładka ksiązki - Twój Carter

Zabawna i wzruszająca powieść królowej romansów - Whitney G.! Carter i Arizona przyjaźnią się od czwartej klasy podstawówki. A może od piątej? To...