W cieniu dobrych drzew

Joanna jako dziecko straciła mamę oraz wzrok w zamian dając niezwykły talent muzyczny. Została sama z ojcem i babcią w domu, który chronił kasztan. Pewnej nocy, kiedy oddawała się swej pasji, do jej pokoju wkroczył tajemniczy mężczyzna. To on zmienił całe życie Joanny.
   Herakles Papadopoulos jest cenionym i lubianym wykładowcą na Uniwersytecie Harvarda. Jednak nadszedł ten moment. Czas prawdy, kiedy w końcu może zrzucić ze swych bark wszystkie półprawdy i opowiedzieć o miłości, której nigdy nie zapomniał.
   Czy w ciągu dwudziestu dni można stwierdzić, że to miłość na całe życie? Co takiego wydarzyło się w życiu bohaterów? Czy młodzi zakochani po latach odnajdą się? Czy będzie im dane jeszcze raz się spotkać?

"W cieniu dobrych drzew" jest powieścią, w której poznajemy całe życie bohaterów. Od pierwszego spotkania, przez retrospekcje z przeszłości, po ostatnie chwile, po ostatni zaczerpnięty wdech. Autorka podzieliła ją na dwie części. W jednej z pierwszej linii poznajemy życie Joanna, w drugiej Heraklesa.
    Autorka ukazała w tej powieści pasję. Zamiłowanie do muzyki klasycznej oraz do instrumentów. Pianino i skrzypce - to dzięki nim bohaterowi pokazywali co ich dręczy, co w ich duszy tkwi. Radowało ich i jednocześnie smuciło.
   Joanna przeszła przez wiele. To co zesłał jej los było niesprawiedliwe. Ale takie właśnie jest życie. Raz raduje i zsyła uśmiech, podczas gdy za moment wszystko potrafi runąć niczym domek z kart, burząc jednocześnie względny spokój. Joanna to wrażliwa, dobra i skromna młoda kobieta  zamknięta w swoim świecie.
   Herakles to inteligentny człowiek. Skromny, dobry i troskliwy. Emanujący spokojem i wyrozumiałością.
   Relacja bohaterów była tajemnicza. Osnuta niepewnością, strata, bólem i smutkiem. Piękne uczucie, chwilowe ale w pamięci i w sercach na lata. Bez możliwości wyrwania tychże magicznych chwil.
    Autorka bardzo skrupulatnie opisywała te wszystkie lata bohaterów. Skupiała się na najważniejszych chwilach, dzięki czemu opisy nie dłużyły i nie odtrącały.
   Każdy z nas skrywa jakieś tajemnice. Mniejsze bądź większe. Sekrety, którymi nie chcemy się dzielić, które pielęgnujemy i do których powracamy szukając ukojenia. Czasami jednak trzeba się komuś zwierzyć. Być może ten ktoś nam pomoże. Miłość to piękne i czyste uczucie. Ta prawdziwa jest na całe życie. I o tym właśnie jest książka pani Ewy.
   Przy dźwiękach muzyki klasycznej, w cieniu kasztanu, rodzi się miłość, której wystarczy chwila, by zmieniła całe życie bohaterów. Niezwykle emocjonalna i poruszająca historia. Wzruszająca do granic możliwości. Polecam serdecznie.

Współpraca: Wydawnictwo Szósty Zmysł

Informacje dodatkowe o W cieniu dobrych drzew:

Wydawnictwo: Szósty Zmysł
Data wydania: 2022-02-02
Dodał/a opinię: agnieszka_rowka

Zobacz opinie o książce W cieniu dobrych drzew

Kup książkę W cieniu dobrych drzew

Samolot z papieru
Ewa Pruchnik0
Okładka ksiązki - Samolot z papieru

Miłość przychodzi tak nagle. Przyjaźń dyskretnie, po latach. Emocjonalna i wielowątkowa opowieść o trudnych wyborach, miłości i tęsknocie. Na tle przemian...

Ballada o Adelinie
Ewa Pruchnik0
Okładka ksiązki - Ballada o Adelinie

Tęsknota za kimś, kogo wcale nie pamiętasz. Korzenie, które sięgają głębiej, niż ci się wydaje. Rodzice Stanleya, Polacy żyjący od dawna w USA, od zawsze...