W cieniu dobrych drzew

Pierwszy raz stykam się z piórem autorki i tak bardzo emocjonującą książką, która porusza i wdziera się w zakamarki duszy. Dostajemy tu prawdziwy wachlarz odczuć począwszy od bólu, rozpaczy, straty, tęsknoty, samotności aż po prawdziwe, pierwsze uczucie, miłość, przyjaźń.
Nie jest to wcale lektura łatwa i prosta w odbiorze. Mi początkowo ciężko było wdrożyć się w czytanie, długie, acz piękne opisy trochę mi się dłużyły i musiałam odkładać lekturę, by zrobić sobie krótkie przerwy. Docierając do finalnych kart dopiero zrozumiałam całą historie i zaczęłam zastanawiać się nad przesłaniem jakie zawiera ta powieść.
Książka podzielona jest na dwie części. W pierwszej poznajemy Joannę, dziewczynę niezwykle uzdolnioną muzycznie, którą okrutny los doświadczył w tak młodym wieku. W młodym wieku utraciła ukochaną matkę oraz wzrok. Na szczęście ma przy sobie ojca i babcię, jednak ukojenie swojego cierpienia znajduje w wygrywanych przez siebie utworach fortepianowych podczas nocnej aury.
Pewnego razu cudowne dźwięki urzekły młodego chłopca, który zafascynowany muzyką stał się nocnym gościem i fanem Asi. Przez dwadzieścia dni ich losy splotły się ze sobą, tworząc między nimi niewidzialną nić uczucia. Niestety po tym czasie nocne wizyty chłopca ustają, a dziewczyna tęskni i rozpamiętuje te przepiękne dla niej chwile.
W kolejnej części autorka przybliża nam Heraklesa, który jest profesorem na Harvardzie. Ten charyzmatyczny mężczyzna wprawdzie osiągnął w życiu wiele, ale wciąż wspomina pewne wydarzenie z młodości, które nie daje mu spokoju.
Co dręczy Papadopoulosa i dlaczego ten okres z jego życia jest dla niego taki szczególny? Czy losy mężczyzny łączą się jakoś z Joanną? Jaką tajemnice skrywa ta dwójka?
Muszę przyznać, że cała opowieść jest intrygująca i ciekawie poprowadzona. Trzeba przygotować sobie chusteczki, bo łzy same polecą kilka razy podczas czytania. Historia chwyta za serce, rozdziera je na kawałki, wzrusza i zaskakuje.
Jeśli lubicie literaturę piękną, która przepełniona jest filozofią i miłością do drugiej osoby oraz muzyki, to ta pozycja idealnie wpasuje się w wasze gusta. Ta książka może was wiele nauczyć. Polecam!

Informacje dodatkowe o W cieniu dobrych drzew:

Wydawnictwo: Szósty Zmysł
Data wydania: 2022-02-02
Dodał/a opinię: Izabela Hebda

Zobacz opinie o książce W cieniu dobrych drzew

Kup książkę W cieniu dobrych drzew

Ballada o Adelinie
Ewa Pruchnik0
Okładka ksiązki - Ballada o Adelinie

Tęsknota za kimś, kogo wcale nie pamiętasz. Korzenie, które sięgają głębiej, niż ci się wydaje. Rodzice Stanleya, Polacy żyjący od dawna w USA, od zawsze...

Samolot z papieru
Ewa Pruchnik0
Okładka ksiązki - Samolot z papieru

Miłość przychodzi tak nagle. Przyjaźń dyskretnie, po latach. Emocjonalna i wielowątkowa opowieść o trudnych wyborach, miłości i tęsknocie. Na tle przemian...