Życie to za mało. O stracie i poszukiwaniu nadziei

Pierwsze spotkanie z Izą Michalewicz miałam przy okazji „Kryminalnego Wrocławia” więc byłam pewna, że sięgnę po kolejne Jej książki.

Dzisiaj przychodzę do Was z lekturą „Życie to za mało”, której tytuł jest również cytatem z tej książki.

Iza opisała w niej reportaże o stracie i poszukiwaniu nadziei. Znajdziecie tam najróżniejsze historie, które zmrożą Wam krew w żyłach.

Już pierwszy sprawił, że zaniemówiłam. Dalej otrzymujemy przeplatające się losy zwykłych ludzi, takich jak my. Osób, które borykają się z problemami dnia codziennego, w które normalnie trudno by było uwierzyć.

Bardzo ciekawy zbiór - ja osobiście jestem zachwycona tym, w jaki sposób Iza pisze. Ta książka była również o wiele łatwiejsza w odbiorze dla mnie niż Kryminalny Wrocław, co również jest niewątpliwym plusem.

Moim zdaniem czytanie, pisanie i mówienie o tego typu problemach powinno być naszym obowiązkiem. Iza porusza to, o czym wielu woli nie słuchać.

Finalistka Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, reporterka, wspaniała i inteligentna kobieta. Niezachwiany filar polskiej dziennikarskiej rodziny. Warto sięgnąć i nawet wrócić do niej. Przemyśleć każdy reportaż.

Zdecydowanie, moja ocena to 10/10. Iza, czekam na kolejną książkę!

Informacje dodatkowe o Życie to za mało. O stracie i poszukiwaniu nadziei:

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2014-04-02
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
Dodał/a opinię: lolantresola

Zobacz opinie o książce Życie to za mało. O stracie i poszukiwaniu nadziei

Kup książkę Życie to za mało. O stracie i poszukiwaniu nadziei

Ballady morderców. Kryminalny Wrocław
Iza Michalewicz0
Okładka ksiązki - Ballady morderców. Kryminalny Wrocław

Każde miasto ma własną, mroczną historię. Każde było scenerią głośnych zabójstw, które żyją w pamięci i wciąż wywołują emocje. Ballady morderców. Wrocław...

Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X
Iza Michalewicz0
Okładka ksiązki - Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X

Lubisz czytać kryminały? To tak jak jeden z policjantów z Archiwum X. W nich prawda zawsze wychodzi na jaw, policjanci wygrywają, a sprawiedliwości staje...