Najlepsze książeczki dla niemowląt

Data: 2018-08-21 23:10:12 Autor: Magdalena Galiczek-Krempa
udostępnij Tweet

Przyszłe mamy przygotowując się na przyjście na świat dziecka, zaczytują się w poradnikach dotyczących opieki nad niemowlęciem. Jednak wiele spośród nich czyta także na głos bajki, gdyż niemowlę, będąc jeszcze w brzuchu mamy, słyszy i uczy się rozpoznawać jej głos. Gdy dziecko przychodzi na świat, już w pierwszych tygodniach życia warto oswajać maluszka z czarno-białymi, kontrastowymi kartami i planszami. Jednak gdy malec zaczyna siadać, raczkować i interesować się wszystkim, co znajdzie w zasięgu swoich rączek, dobrze, jeśli podsuniemy mu, obok zabawek, także książeczki dla niemowląt. Grube, wykonane z solidnej tektury, o zaokrąglonych brzegach i bardzo kolorowe, ale przy tym czytelne i proste publikacje zainteresują małych odkrywców i zapewnią nową zabawę. A ograniczony do minimum tekst pozwoli uczyć maluchy pierwszych sylab, dźwięków i słów. Większość książeczek ma też poręczne, niewielkie rozmiary i jak na grubość swoich kartek są też bardzo lekkie. Bez problemu zmieszczą się w torebce mamy lub na dnie wózka spacerowego. Oto kilka interesujących propozycji:

Książki Anny-Clary Tidholm: Gdzie idziemy?Jest tam kto?Wymyśl coś!, A dlaczego?, Zakamarki

ksiazki anny-clary tidholm

Pomysłowe książeczki, które spodobają się najmłodszym (kilkunastomiesięcznym) dzieciom, a także ich nieco starszemu rodzeństwu. Na kartach publikacji znajdziemy między innymi zwierzęta, pojazdy i postaci.

Ilustracje są przejrzyste, czytelne, łatwe w odbiorze. Dodatkowym atutem książek jest ich pomysłowość. Jest tam kto? zachęca do stukania w kolejne drzwi, Gdzie idziemy? – do błądzenia paluszkiem po długiej drodze, a Wymyśl coś! podsuwa propozycje zabaw na długie deszczowe dni. Książeczki wykonane są bardzo solidnie, swobodnie „wytrwają” w niemal nienaruszonym stanie zabawy dwójki małych dzieci. Sporym atutem książek, zwłaszcza w kontekście niemowląt, są zaokrąglone brzegi, dzięki czemu maluch nie ma szans się skaleczyć.

wnetrze ksiazki jest tam kto

A co to? Hector Dexet, Mamania

ksiazki a co to co by tu wtrabic

Chociaż niemowlak nie odpowie jeszcze na pytania zadawane na kolejnych stronach książki, to z pewnością zachwyci się nietypowymi wycinankami. W każdej bowiem karcie publikacji wycięte zostały różne otwory: najpopularniejsze figury geometryczne lub nietypowe kształty, w które malec z przyjemnością wkładać będzie palce i rączki. Dobrą zabawą z książką A co to? może być też propozycja Pokaż, gdzie myszka (lub inna postać) ma oczko?

ksiazka a co to wnetrze

Ilustrowane książeczki Marianny Oklejak –Przeciwieństwa, LiczbyKolory, Egmont

kolory liczby przeciwienstwa ksiazka

Tętniące kolorami i motywami ludowymi ilustrowane książeczki Marianny Oklejak dostarczą zabawy niemowlakom i młodszym przedszkolakom. Niemowlaki z przyjemnością przeglądać będą kontrastowe strony, wskazując paluszkiem kolejne elementy na ilustracjach i pytając: „to?”. Natomiast trzylatki skorzystają z walorów edukacyjnych książeczek. Publikacje pomogą bowiem w nauce liczenia do dziesięciu, rozpoznawaniu i nazywaniu kolorów oraz w przyswajaniu słów i ich przeciwieństw (ciepły-zimny itd.). Świetnym pomysłem było zamieszczenie, oprócz polskich słów, także ich odpowiedników w języku angielskim, niemieckim, francuskim i hiszpańskim. To gratka dla małych poliglotów, a także sposób na oswojenie maluchów z obcym językiem. Książka ma zaokrąglone brzegi i wykonana jest z solidnej tektury.

liczby

Co by tu wtrąbić? Ola Cieślak, Dwie Siostry

co by tu wtrabic ksiazka

Zabawna, rymowana i kolorowa książeczka o słoniu oraz jego tygodniowym menu. I chociaż nauka nowych słów, takich jak chociażby nazwy zaprezentowanych na kolejnych stronach książki dań i potraw, przyjdzie dopiero z czasem, to już niemowlaki z pewnością skorzystają z jej walorów. Wspólnie z rodzicami maluszki mogą bowiem wskazywać obecne na kartach książeczki zwierzęta, ich oczka, noski czy uszy. Książeczka jest też bardzo bezpieczna dla maluchów z uwagi na zaokrąglone brzegi. Mocna tektura gwarantuje wiele godzin zabawy.

a co to ksiazka mamania wnetrze

Box Maluch odkrywa świat. Pory roku, Wilga

box maluch odkrywa swiat pory roku

Kartonik zawierający cztery kilkustronicowe książeczki z prezentacją kolejnych pór roku: wiosny, lata, jesieni i zimy. Na kartach książeczek maluch zobaczy nie tylko charakterystyczną dla danych pór roku pogodę czy przyrodę, ale także wydarzenia z nimi związane – Boże Narodzenie, pracę na polu, wyjazd na wakacje czy wiosenne porządki. Bardzo kolorowe książeczki pozwolą niemowlakom w nauce pierwszych słów, a przedszkolaki skłonią do nauki czytania. Twarde i zaokrąglone brzegi stron pozwalają na bezpieczną i długą zabawę.

box maluch odkrywa swiat pory roku

A jakie książeczki dla niemowląt najlepiej sprawdziły się w Waszych domach?

1

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Avatar uĹźytkownika - gosiaczek
gosiaczek
Dodany: 2018-09-14 10:57:45
0 +-

Szkoa, że nie było takiego wyboru, gdy my byliśmy dziećmi :)

Avatar uĹźytkownika - Dagus93
Dagus93
Dodany: 2018-09-06 07:50:00
0 +-

Książeczki są coraz to piekniejsze! <3

Avatar uĹźytkownika - jahunter3012
jahunter3012
Dodany: 2018-09-01 13:32:57
0 +-

Takie książeczki mi się podobają, że maluchy moją się rozwijać od najmłodszych lat.

Avatar uĹźytkownika - katiewa92
katiewa92
Dodany: 2018-08-23 14:17:42
0 +-

Fajnie, że są książeczki dla bardzo malutkich dzieci. Ja kupuje dla dwulatka, uwielbia je oglądać i uczyć się nowych słówek. Są bardzo kolorowe i przyciągają jego uwage. Super sprawa!

Avatar uĹźytkownika - slena1098
slena1098
Dodany: 2018-08-22 15:12:53
0 +-

Świetny pomysł.ja teraz kupuje książki dla pierwszoklasisty. 

Avatar uĹźytkownika - martucha180
martucha180
Dodany: 2018-08-22 10:35:02
0 +-

Piękne i pomysłowe.

Avatar uĹźytkownika - MonikaP
MonikaP
Dodany: 2018-08-22 08:38:25
0 +-

Na początku królowały książeczki z materiału, albo z szeleszczącego plastiku ;)

Warto przeczytać

Reklamy
Recenzje miesiąca
Virion. Legenda miecza. Krew
Andrzej Ziemiański ;
Virion. Legenda miecza. Krew
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Cienie zostaną za nami
Katarzyna Majewska-Ziemba
Cienie zostaną za nami
Pokaż wszystkie recenzje