Ch這pak z s御iedztwa

Ocena: 5 (11 g這s闚)

Recenzja: Ch這pak z s御iedztwa

Recenzuje: Natalia Zaczkiewicz

Recenzja równie na: http://bookparadisebynatalia.blogspot.com

" - I nigdy, ale to nigdy, nie spotykaj si z facetem zachowuj帷ymi si tak, jakby gra w fina豉ch rozgrywek zawodowej ligi, cho w rzeczywisto軼i bierze udzia w rekreacyjnym meczyku. "

Kiedy Charlie otrzymuje kolejny mandat, jej tata postanawia da jej nauczk. Musi znale潭 sobie prac, w której zarobi na sp豉t mandatu, aby nauczy豉 si 軼i庵a nog z gazu.
Charlie oczywi軼ie niech皻nie wyrusza na poszukiwania i kiedy ma nadziej, 瞠 jej nie znajdzie, trafia do "Bazaru Lindy", gdzie zostaje zatrudniona.
Wydarzenia z pracy, zaczynaj wp造wa na jej 篡cie.
Poznaje nowych znajomych, nak豉da na twarz pierwszy makija, wychodzi na miasto z dziewczynami, które nie uprawiaj sportu i o dziwo, potrafi rozmawia o czym innym ni kosmetyki, zaczyna potajemnie rozmawia z Bradenem, staje si dojrzalsza i zaczyna widzie 鈍iat innymi oczami.

" - Mi造 mia豉 g這s?
- Nie, sprawia豉 wra瞠nie wielkiej, krzepkiej dziewuchy. Baw si dobrze. "

Si璕aj帷 po ksi捫k Kasie West spodziewa豉m si zupe軟ie innej historii. Nastawia豉m si na kolejn m這dzieówk, z w徠kiem mi這snym, w którym to dwoje m這dych ludzi cudownie si zakochuje, od samego pocz徠ku fruwaj fajerwerki, wspólna przysz這嗆 jest im pisana, a bohaterowie s zwyczajni. Ona pi瘯na, on umi窷niony i ol郾iewaj帷y.
Co dosta豉m?
No dosta豉m bomb!
Pokocha豉m twórczo嗆 West i nikomu nie oddam swojej ksi捫ki!
Ale wró熤y do pocz徠ku i powoli wam opowiem, dlaczego tak bardzo pokocha豉m jej twórczo嗆.
Przede wszystkim ogromny wp造w na to mieli bohaterowie, którzy byli inni od wszystkich, których pozna豉m w wielu ksi捫kach.

" - Mam nadziej, 瞠 mój smród po bieganiu wypala ci teraz nozdrza.
Wcisn掖 nos w moj szyj i si zaci庵n掖.
- Pachniesz blaskiem s這鎍a i t璚zy. "

Charlie (skrót od Charlotte) - wyluzowana dziewczyna, która chodzi w dresach, ma w nosie makija i zamiast malowa bu嶔, woli pój嗆 na boisko i gra. Uwielbia sport, ka盥y i mo瞠 gra w oboj皻nie jak gr, byleby si rusza. Czasami nadpobudliwa, nie mo瞠 usiedzie na ty趾u d逝瞠j ni godzin, no chyba, 瞠 ogl康ana mecz w TV.
Ma trzech braci i jednego przybranego, tak jakby, bo jest on s御iadem. Nathan, Gage, Jerom oraz Braden, rodze雟two, z  którym sp璠za ka盥 woln chwil. Bij si wzajemnie i wspólnie graj. Charlie od zawsze mia豉 tylko ich, no i oczywi軼ie ojca. Jej mama zgin窸a w wypadku, gdy ta mia豉 6 lat. Brakuje jej wspomnie, nie pami皻a swojej mamy i miewa przez to koszmary. Jednak zawsze mo瞠 liczy na swoich braci, którzy maj j bardziej za ch這paka, ni dziewczyn, ale najbardziej mo瞠 wygada si temu przybranemu, Bradenowi. Uwielbia nocne rozmowy, które z nim przeprowadza.

" - I co b璠ziecie robi?
- To, co zwykle robi dziewczyny.
Roze鄉ia si.
- Czyli w豉軼iwie nie masz poj璚ia co, prawda?
- Oczywi軼ie, 瞠 mam... Mniej wi璚ej.
- No to postaraj si przynajmniej udawa, 瞠 si dobrze  bawisz. "

Braden, jest ch這pakiem, który ma ojca palanta (tak go nazywa). Od zawsze wi瘯szo嗆 swojego czasu sp璠za w domu Charlie. Czuje si tam akceptowany, ma rodze雟two, którego tak naprawd zawsze mu brakowa這.
U這穎ny ch這pak, który nie ma w g這wie latania za dziewczynami. Uwielbia uprawia sport oraz rozmawia z Charlie przez p這t.

Rozmowy nocne tych dwoje, które odbywaj si w sekrecie i to, co mi璠zy nimi zaczyna si dzia jest przeurocze, przes這dkie, wspania貫. I chocia nie ma w nich mnóstwa uczu, bo Braden i Charlie, to osoby, które nie s wylewne w uczuciach, to jest mi璠zy nimi taka chemia, magiczna iskierka, która rozbudza u czytelnika ciep貫 uczucia.

" - Kto to by?
- Mój brat. Jest troch opó幡iony, ale i tak go kocham. "

Gage - starszy o rok brat Charlie, od zawsze najlepiej si z nim dogadywa豉. Najlepszy przyjaciel Bradena.
Flirtowanie z dziewczynami? Powinien robi to zawodowo. Ka盥 potrafi oczarowa swoim urokiem osobistym i jak to mówi "pi瘯n bu嶔".
Jest niesamowit postaci, bardzo pozytywn, wiecznie u鄉iechni皻 i przepe軟ion poczuciem humoru. Bardzo ch皻nie przeczyta豉bym ksi捫k o jego 篡ciu i pewnej uroczej damy.

" - Co ty wyprawiasz i czemu gdy wchodzi豉, tak g逝pio si u鄉iecha豉? Wykradasz si? Jest jaki ch這pak, któremu musz nastuka? "

Tak jak wspomnia豉m bohaterowie s 鈍ietni. Tacy, których mo積a spotka na co dzie. I normalna dziewczyna, która nie jest obiektem westchnie ka盥ego. I pomy郵cie sobie... mie czterech, przystojnych braci w domu, no po prostu cud, miód i orzeszki. Tylko zazdro軼i Charlie!
Fabu豉 jest w ogóle wspania豉. Tutaj troch sportu, utrata bliskiej osoby, problemy w rodzinie, odkrywanie nowego 鈍iata, pierwsza mi這嗆. I wszystko to, przedstawione w niesamowity sposób. Kasie West powoli, acz stanowczo przeprowadza nas przez ca陰 ksi捫k. Pos逝guje si niebywale lekkim i przyjemnym dla oczu, uszu i mózgu j瞛ykiem. Za to uwielbiam t kobiet. Ani troch nie przynudza豉 i zamiast uczy si, czyta豉m, bo nie potrafi豉m si oderwa.
妃iechu by這 mnóstwo, a teksty bohaterów i k捷liwe uwagi, by造 komiczne.
Realistyczno嗆 tej ksi捫ki jest niesamowita. No bo kto z nas nie bi si dla 瘸rtów z rodze雟twem? A to jakiego kuksa鎍a si strzela這, gdy si przechodzi這 obok brata i siostry, to znów rzuci這 zaczepne sówko (ja robi tak nadal, taka mi這嗆 w鈔ód rodze雟twa). I to mi si bardzo, ale to bardzo spodoba這. Ca造 鈍iat wykreowany przez Kasie jest genialny i ch皻nie bym si w nim znalaz豉.

" - Tato, to Evan.
Tata mocno u軼isn掖 mu d這.
- Jad帷, pami皻aj, 瞠 je郵i cokolwiek przytrafi si mojej córce w twoim samochodzie, dopilnuj, by za to osobi軼ie odpowiedzia.
-Tato. "

Ale jest pewne "ALE". W徠ek mi這sny, który wyst瘼uje w tej ksi捫ce jest delikatny i stopniowo si rozwija. Praktycznie dopiero pod koniec si pojawia, a wcze郾iej nie ma nic, co by這by zwi您ane z mi這軼i. Oczywi軼ie pojawi si jakie drobne rozmy郵ania nad drug osob, ale to tylko tyle. I to jest ogromny plus, bo jest lekko i przyjemni, a autorka skupia si bardziej na przyja幡i i problemach Charlie. Ca這嗆 rozwija si dopiero pó幡iej. Jednak, gdy do chodzi do punktu kulminacyjnego, w którym pojawia ju si w徠ek mi這sny, jest on s豉by. Autorka troch p造tko przedstawia go i wyznanie uczu jest takie nag貫, oklepane.
Ale poza tym nie ma nic, do czego mog豉bym si przyczepi. By這 przyjemnie i lekko.

Wiedzcie jedno! Je郵i po t ksi捫k nie si璕ni璚ie, to ominie was naprawd fantastyczna lektura. Dlatego te nie zastanawiajcie si nad tym, czy j kupowa, wypo篡cza, czyta. Po prostu bierzcie j i czytajcie, ja j gor帷o polecam.

" - Fuj. 妃ierdzisz. Odczep si.
- To wo zwyci瘰twa.
- Raczej smród pora磬i. "

" - Hej ch這paki - powiedzia豉m. - Nie róbcie z siebie idiotów. To Evan. Evan, ten z gniewn min to Jerom, ten wygl康aj帷y, jakby cierpia na zaparcie, to Nathan, a ten g逝pek po prawej to Gage.
Gage si roze鄉ia.
- Jakby cierpia na zaparcie, Nathan? Podobno mieli鄉y wygl康a gro幡ie. "

Tagi: Ch這pak z s御iedztwa, Ch這pak z s御iedztwa recenzja, Ch這pak z s御iedztwa ksi捫ka, Kasie West Ch這pak z s御iedztwa, Kasie West recenzja, Kasie West ksi捫ka, Kasie West

Kup ksi捫k Ch這pak z s御iedztwa

Zobacz tak瞠

Zobacz opinie o ksi捫ce Ch這pak z s御iedztwa
Inne ksi捫ki autora
Mi這嗆 i inne zadania na dzi
Kasie West0
Ok豉dka ksi您ki - Mi這嗆 i inne zadania na dzi

Przed 17-letni Abby Turner ca貫 lato. I ta perspektywa by豉by najwspanialsza na 鈍iecie, gdyby nie to, 瞠… z paczki jej przyjació w mie軼ie...

P.S. I Like You
Kasie West0
Ok豉dka ksi您ki - P.S. I Like You

Co robisz, gdy podczas lekcji chemii w g這wie wiruj ci zamiast pierwiastków fragmenty ulubionych piosenek? Lily po prostu zapisa豉 wers z ukochanego...

Recenzje miesi帷a
Escape book