Recenzja książki: Emilka i potwory z legend

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Powszechnie wiadomo, że najlepszym sposobem wspierania rozwoju dziecięcej osobowości są bajki, baśnie oraz legendy. Bawią i uczą, a obecny w nich związek z wydarzeniami magicznymi sprawia, że wyobraźnia zostaje wzbogacona o nowe doznania. Wszystkie te cechy posiada należąca do serii Ziarenka piasku książka Emilka i potwory z legend

recenzja Emilka i potwory z legend

Emilka boi się potworów: są… potworne. Taki na przykład Rudy Pazur. Albo ten wredny Kinol. Chociaż tata tłumaczy jej, że potwory nie istnieją, to i tak się boi. I to jeszcze jak! Do wtóru jej boi się też Elizka – młodsza siostra Emilki. Boją się więc obie. Ta potworna sytuacja szybko mogłaby wymknąć się spod kontroli, gdyby nie… uśmiechnięty Ambord o świecących oczach, bielutkich zębach i niebieskim pasie, biegnącym od czubka głowy, aż do… no, niestety, nóg nie miał. Ambord powoli przesuwał się jak ślimak, podziwiał wiszące na ścianie obrazki. I wcale nie był straszny. Od niego Emilka dowiedziała się o imprezach z tańcami (nawet straszny Kinol na imprezie wywijał aż miło), o pustej lodówce i zakupach oraz przygotowaniach do kolejnej imprezy. I do kolejnej. I jeszcze jednej… Kiedy więc potwory mają chodzić po domach i straszyć?

Historyjka, jaką Kamila Stokowska opowiedziała na łamach publikacji Wydawnictwa Lemoniada, jest lekka i zabawna. W pouczającą treść wplecione zostały mityczne postaci, znane czytelnikowi z edukacji przedszkolnej i szkolnej (Bazyliszek, Syrenka Warszawska, Żmij Lubelski, Smok Wawelski). Oko przyciągają zabawne, duże, wyraźne, kolorowe ilustracje autorstwa Marty Grabowskiej. Wielobarwna, różnorodna pod względem wielkości oraz kroju czcionka, dotycząc pojedynczych liter, sylab, słów lub fragmentów zdań, skupia uwagę na poszczególnych detalach historyjki. Strony z tekstem oddzielają kartki z zadaniami do wykonania (poszukaj, narysuj, pokoloruj, przyklej, zaznacz, uzupełnij, stwórz), każde z zadań zostało opatrzone ikonką z odpowiednim znaczkiem (niektóre fragmenty tekstu kończą ciekawostki oraz polecenia). Zamieszczona na końcu Europejska mapa potworów posiada legendę do uzupełnienia. Rozkładane skrzydełka okładki mieszczą wielkoformatowy wizerunek potwora (wraz z jego cechami charakterystycznymi) oraz miejsce na osobiste notatki.

Sięgając po książkę Emilka i potwory z legend, czytelnik z pewnością nie będzie zawiedziony. Może i jemu uda się stworzyć legendę o miłym potworze?

Tagi: dla dzieci

Kup książkę Emilka i potwory z legend

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Emilka i potwory z legend
Książka
Emilka i potwory z legend
Kamila Stokowska
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy