Recenzja książki: Grudniowy prezent

Recenzuje: Magdalena Galiczek-Krempa

Liceum to zupełnie nowy etap w życiu nastolatka. Wie o tym Lara, która rozpoczyna naukę w prestiżowej szkole, ale nie bardzo się tym przejmuje, towarzyszy jej bowiem najlepsza przyjaciółka, Julia. W dużo trudniejszej sytuacji jest Ariel, który dołącza do nowej klasy dopiero w listopadzie. Jak potoczą się losy licealistów i czym będzie tytułowy Grudniowy prezent? Na pytania te odpowiada Justyna Leśniewicz w swojej nowej książce, kierowanej do nastoletnich odbiorców.

recenzja Grudniowy prezent

Piętnastoletnia Lara ma wszystko: kochających rodziców, piękny dom, żyje w dostatku w prestiżowej dzielnicy Szczecina. Nauka nie sprawia dziewczynie problemów, a wolny czas może ona poświęcić na realizację swojego hobby – rysowania – lub spędzając go w gronie przyjaciół. Przełomem w życiu dziewczyny okazuje się poznanie Ariela. Chłopak po przeprowadzce z mamą i młodszą siostrą ze Słupska musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Jest zamknięty w sobie i wycofany, a złośliwe komentarze kierowane w stronę innych uczniów w klasie nie przysparzają mu przyjaciół. Ariel intryguje jednak Larę. Chłopak podoba jej się fizycznie i dziewczyna wierzy, że także w głębi serca jest on wspaniałym człowiekiem. Pozostaje tylko pytanie, czy Larze uda się rozbić skorupę Ariela i wydobyć na światło dzienne wrażliwego i dobrego chłopaka.

Grudniowy prezent (Books4YA) Justyny Leśniewicz to młodzieżowa powieść w bożonarodzeniowym klimacie. Jeśli czytelnik lubi niespieszne świąteczne przygotowania, góry mikołajkowych gadżetów, litry gorącej czekolady ozdobionej piankami marshmallow, aromat pierników, pomarańczy i goździków, dekorowanie domu i wieszanie ozdób na choince, to ta powieść jest właśnie dla niego. Fabuła rozwija się niespiesznie, akcja płynie swoim tempem, czytelnik ma czas na to, by poznać bohaterów i wygodnie umościć się w klimacie opowieści.

Autorka zestawia świat Lary z codziennością Ariela. Pokazuje, jak diametralnie może różnić się życie dwójki rówieśników i jak mocno może to wpływać na ich pewność i postrzeganie samyhc siebie. Justyna Leśniewicz nie tworzy jednak dramatów, nie dąży do tego, by poróżnić bohaterów. Przeciwnie. Za wszelką cenę stara się, by bożonarodzeniowy nastrój na stałe zagościł w sercach postaci. By, kierowani radością i beztroską, potrafili oni przekuć je na szarą codzienność, która nastanie, gdy stopi się śnieg i zgasną świąteczne lampki.

Grudniowy prezent to powieść podnosząca na duchu, pełna optymizmu i sprawiająca, że atmosfera świąt już od pierwszych rozdziałów towarzyszyć będzie czytelnikowi. Autorka udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych, że miłość może przytrafić się człowiekowi w najbardziej niespodziewanym momencie, a dzięki temu na zawsze odmienić życie.

Tagi:

Kup książkę Grudniowy prezent

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Grudniowy prezent
Książka
Grudniowy prezent
Justyna Leśniewicz
Wygraj tę książkę:
Inne książki autora
Zakręcona znajomość
Justyna Leśniewicz0
Okładka ksiązki - Zakręcona znajomość

Niewielka wiejska miejscowość. Roztrzepana singielka. Przypadkowy wczasowicz.Patrycja to nieco chaotyczna, mieszkająca w małej wiosce trzydziestolatka...

Mój wybór
Justyna Leśniewicz0
Okładka ksiązki - Mój wybór

Jedyne, czego chciała Małgorzata, to kochać i być kochaną. Kiedy w końcu znalazła upragnioną miłość, popłynęła z jej nurtem, nie bacząc na to, że swą toksycznością...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Córki tęczy
Hanna Cygler
Córki tęczy
Irena Jarocka o sobie
Mariola Pryzwan ;
Irena Jarocka o sobie
Alina. Wnuczka wariatki
Danuta Noszczyńska
Alina. Wnuczka wariatki
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Katarzyna Wasilkowska
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Świąteczna narzeczona
Paulina Kozłowska
Świąteczna narzeczona
Wyśnione szczęście
Kristin Hannah
Wyśnione szczęście
Dolina przebudzenia
Anna Olszewska
Dolina przebudzenia
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy