Recenzja książki: Królewska rozgrywka

Recenzuje: Mirosław Kalinowski

Przypadkowe spotkanie może czasem na zawsze odmienić nasze życie. Nawet dokładnie opracowane plany w jednej chwili mogą wymknąć się spod kontroli. Królewska rozgrywka, debiutancka powieść Melisy Łady, to historia łącząca w sobie wątki prozy erotycznej oraz kryminału.

Daria, główna bohaterka Królewskiej rozgrywki, doskonale wie, czego chce. I nie da sobą pomiatać, o czym przy pierwszej okazji przekonuje się Dawid, znany śląski raper. Dziewczyna pojawia się na imprezie i od razu zwraca jego uwagę. Nie wie, że wszystkie działania Darii są elementem przemyślanej strategii – bo Daria nie jest tym, za kogo pozornie uchodzi.

Wkrótce okazuje się, że Daria i jej rodzina skrywa wiele mrocznych sekretów. Ich poznanie może ściągnąć na Dawida niebezpieczeństwo. Czy raper będzie miał odwagę, by zaryzykować? I czy będzie mu się to opłacało?

Pierwsza książka w dorobku Melisy Łady to zaskakujące połączenie powieści kryminalnej z erotyczną. W Królewskiej rozgrywce początkująca autorka przenosi znane czytelnikom motywy familii mafijnej i zemsty w okolice Górnego Śląska.

Królewska rozgrywka jest powieścią, w której wszechobecna jest muzyka. Chodzi zwłaszcza o utwory raperów, bo właśnie w środowisku hip-hopowców dzieje się akcja powieści Melisy Łady. Autorka cytuje szczere kawałki Bezczela czy Gedza – fragmenty ich tekstów otwierają rozdziały powieści.

W Królewskiej rozgrywce mocno rozbudowany jest wątek kryminalny. Melisa Łada opowiada o fikcyjnych dziejach kryminalnego półświatka działającego na terenie Bytomia, jednego z najstarszych miast tej części kraju. To niespotykane, a zarazem ciekawe ujęcie tematu: mafia pasująca raczej do słonecznej Sycylii – przeniesiona zostaje na czarną od węgla śląską ziemię.

Równie istotna w powieści okazuje się jednak także część erotyczno-obyczajowa. Już od pierwszych scen w książce Melisy Łady pomiędzy głównymi bohaterami aż iskrzy od emocji, skutkiem czego Królewska rozgrywka nie jest pozbawiona pełnych namiętności scen seksu.

Królewska rozgrywka to historia pełna tajemnic oraz gwałtownych scen akcji. Poprzez przeplatanie wątków osobistych i typowo kryminalnych, początkującej autorce udaje się zwrócić uwagę czytelnika i zatrzymać go na dłużej. Z całą pewnością ten debiut może zainteresować.

Tagi:

Kup książkę Królewska rozgrywka

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Królewska rozgrywka