Recenzja książki: Leśniczanka

Recenzuje: Mirosław Kalinowski

Przeprowadzki często przynoszą spore zmiany. Czasem sprawiają, że udaje nam się otworzyć zupełnie nowy etap w życiu, innym razem – pomagają zrozumieć, co straciliśmy. W nowym mieście życie układa sobie także Joanna Wilk, bohaterka powieści Leśniczanka autorstwa Klaudii Duszyńskiej.

Po wydarzeniach w Beskidach Joanna Wilk postanawia zupełnie zmienić otoczenie, odcinając się od Tomka i miejsc, które się jej z nim kojarzą. Historyczka sztuki przenosi się więc do odległego Torunia, gdzie za sprawą przyjaciółki, otwiera filię jej krakowskiej galerii sztuki.

Joanna pragnie zatopić się w pracy, a wolny czas spędzać ze swoim ukochanym kotem oraz nowo poznanymi przyjaciółmi – doma zakręconymi sąsiadami, mieszkającymi naprzeciw Michałem i Jackiem. Wraz z otwarciem galerii „Cuda na Kiju” w życiu Joanny pojawia się czarujący dziennikarz lokalnej rozgłośni, który zdecydowanie pragnie bliżej poznać nową mieszkankę Torunia.

Tymczasem w okolice wkrótce wprowadza się także… Tomasz, o którym Joanna tak bardzo chciała zapomnieć. Młody leśnik trafia do ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt, a jednocześnie ma w planach odnowić znajomość z panną Wilk.

O tym, jak istotne jest w związku zaufanie oraz dawanie sobie szansy na to, by zbudować relację od nowa, w swojej nowej książce pisze Klaudia Duszyńska. Leśniczanka to już druga – po Beskidzkim aniele – powieść, w której czytelnicy mają okazję spotkać się z Joanną Wilk. W nowym tomie serii Wędrówki po miłość nie zabraknie jednak także zupełnie nowych, ważnych i ciekawych postaci.

Obok relacji Joanny i Tomasza, Klaudia Duszyńska w swojej nowej powieści rozpoczyna także opowieść o bohaterach pobocznych: Brunonie i Idze. Wbrew pozorom, wątek poboczny okazuje się tak samo istotny dla całej fabuły powieści, co główna historia związana z problemami w życiu osobistym Joanny oraz Tomka.

Tu zresztą dostrzec można pewne podobieństwo do fabuły pierwszej części serii Wędrówki po miłość. W poprzednim tomie oprócz opowieści o historyczce sztuki autorka sprawnie rozwinęła wątek związany z młodą dziewczyną, Esterą. Tym razem Klaudia Duszyńska opowiada nieco inną historię, równie poruszającą.

Chociaż autorka w swojej powieści porusza często dość trudne tematy, czyni to z wielkim wyczuciem. Klaudia Duszyńska nie chce żerować na taniej sensacji czy współczuciu, a trudne problemy często zderzone są z reakcją i działaniem ze strony bohaterów.

Dzięki temu proza Klaudii Duszyńskiej jest niezwykle przyjemna w odbiorze. Kolejne rozdziały Leśniczanki czyta się z dużą przyjemnością, a sama historia okazuje się na tyle atrakcyjna, że powieść łatwo da się pochłonąć w jeden wieczór. Pod koniec zaś pozostaje pewnego rodzaju czytelniczy niedosyt – po szybkiej lekturze czytelnik czeka na więcej!

Leśniczanka to dobrze napisana powieść obyczajowa, która opowiada o miłości, ale także o zmaganiu się z problemami i lękami. To książka, po którą z całą pewnością warto sięgnąć w czasie wakacji.

Tagi:

Kup książkę Leśniczanka

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Leśniczanka
Książka
Leśniczanka
Klaudia Duszyńska
Inne książki autora
Beskidzki Anioł
Klaudia Duszyńska0
Okładka ksiązki - Beskidzki Anioł

Joanna Wilk ma apetyt na życie. Pracuje w galerii sztuki na krakowskim Kazimierzu, lepi z gliny małe cuda i wciąż wierzy w wielką miłość. Czeka, aż w jej...

Dom z widokiem na szczęście
Klaudia Duszyńska0
Okładka ksiązki - Dom z widokiem na szczęście

Olga po kilku latach gonitwy za karierą w wielkim mieście postanawia zrobić sobie wolne. Wyjeżdża do małej malowniczej wsi nad jeziorem na północy...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Więcej niż zło
Ewelina Stefańska
Więcej niż zło
Dlaczego mnie zabiłaś?
Andrzej Marek Grabowski
Dlaczego mnie zabiłaś?
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Noc sów. Opowieści z lasu
Jacek Karczewski
Noc sów. Opowieści z lasu
Las znikających gwiazd
Kristin Harmel
Las znikających gwiazd
Gorath. Uderz pierwszy
Janusz Stankiewicz
Gorath. Uderz pierwszy
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy