Recenzja książki: Miłość, która zmienia wszystko

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Powszechnie wiadomo, że bez miłości życie ludzkie byłoby pozbawione sensu. Ten, kto kocha, znajduje w sobie ogromne pokłady sił i możliwości do wykonywania codziennych obowiązków, wyciągania do innych pomocnej dłoni oraz wzbudzania nadziei na przyszłość. Kochać i być kochanym to największa tęsknota człowieka wszystkich czasów i narodów. Ponieważ nikt nie potrafi sam z siebie miłości zaprojektować, zmuszeni jesteśmy do jej przyjmowania i dawania. Źródłem jej jest Bóg, który tak umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał. Aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne (J 3,16). O autentycznej miłości pisze Alina Wieja, wzywając każdego z czytelników: Otwórz się na życie pełne radości, odwagi, pasji i niezwykłych doświadczeń!


Oddana do rąk czytelnika książeczka Miłość, która zmienia wszystko zadziwia nie wielkością (11,5x16,5cm) ale treścią. W krótkich rozdziałach autorka zawarła meritum sprawy. Wymieniając dziesięć przymiotów miłości, powiedziała o niej wszystko, co najważniejsze. Jej rozważania dowodzą, że miłość daje bezpieczeństwo, ożywia serce, wzbudza wiarę, nadaje wartość, leczy zranienia, wzmacnia, obdarza błogosławieństwem, odbudowuje relacje, nadaje życiu sens i pomaga każdego dnia. Kto podda się zbawiennemu działaniu miłości, ten przeżyje życie w sposób pełny, piękny i odpowiedzialny. Zawarte w tekście przykłady konkretnych sytuacji oraz postawione przez autorkę pytania zmuszają do osobistych refleksji, mających na celu nie tylko uświadomienie sobie roli, jaką miłość odgrywa w życiu czytelnika, ale również wzbudzenie dobrych postanowień i działań na przyszłość.


W refleksjach Aliny Wieji znalazły odzwierciedlenie teksty biblijne, zaczerpnięte z Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu (wykaz skrótów ksiąg biblijnych zamieszczono na końcu książki). Na marginesach zaznaczono kursywą myśli szczególnie warte zapamiętania. Duchową pomoc stanowi modlitwa, będąca prośbą o doświadczenie Bożej miłości. Brak przypisów i bibliografii dowodzi, że zawarte w książeczce rozważania nie pochodzą z naukowych dzieł ani doktorskich rozpraw. Podyktowane przez zwykłą, szarą codzienność, mają odegrać zasadniczą rolę w życiu czytelnika, uwrażliwiając go na piękno otaczającego świata oraz głębię relacji międzyludzkich.


Publikacja Wydawnictwa Koinonia skierowana jest do wszystkich bez wyjątku: stanowi zaproszenie do podróży przez życie, w łączności z Bogiem, który ukochał ludzi odwieczną miłością. Każdemu przyda się Miłość, która zmienia wszystko, by zwykła, szara codzienność nabrała barw.

Tagi: Miłość która zmienia wszystko, Miłość która zmienia wszystko recenzja, Miłość która zmienia wszystko książka, Alina Wieja Miłość która zmienia wszystko, Alina Wieja recenzja, Alina Wieja książka, Alina Wieja

Kup książkę Miłość, która zmienia wszystko

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Miłość, która zmienia wszystko
Inne książki autora
Pokonać zniechęcenie
Alina Wieja0
Okładka ksiązki - Pokonać zniechęcenie

Każdy z nas nosi w sobie pragnienie cieszenia się życiem. Często stajemy w obliczu wyzwania: jak pokonywać trudności i problemy, które pojawiają się...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Tylko dla dorosłych
Nina Majewska-Brown
Tylko dla dorosłych
Pod naszym niebem
Sylwia Kubik
Pod naszym niebem
Ta, która musi umrzeć
David Lagercrantz
Ta, która musi umrzeć
Marzycielka
Katarzyna Michalak
Marzycielka
Ojciec, czyli o Pieronku
Szymon Wróbel
Ojciec, czyli o Pieronku
Kolory pawich piór
Jojo Moyes;
Kolory pawich piór
Coco i jej mała czarna sukienka
Annemarie Van Haeringen
Coco i jej mała czarna sukienka
Wariat na wolności. Autobiografia
Wojciech Eichelberger;
Wariat na wolności. Autobiografia
Pokaż wszystkie recenzje