Recenzja książki: Niepokorni. Dziewczyna z ogrodu

Recenzuje: Magdalena Galiczek-Krempa

Młodość to nie zawsze czas beztroski i zabawy. Wielu nastolatków wychowuje się w niepełnych, często ubogich rodzinach i sami muszą zarabiać na swoje potrzeby. Kacper, bohater powieści Anki Sangusz Niepokorni. Dziewczyna z ogrodu z domu dziecka trafia do wuja, do prowadzonej przez niego rodziny zastępczej…

Kamila to nastolatka, którą samotnie wychowuje matka, była modelka, obecnie właścicielka butiku. Kobieta prowadzi bardzo zdrowy styl życia i chce nim zarazić córkę, by ta w przyszłości również rozpoczęła karierę w modelingu. Zdrowe posiłki i bieganie brzegiem morza to codzienność Kamili, która musi godzić się na wytyczne matki. Kamila zdecydowanie woli jednak przesiadywać w swoim ogrodzie, dbając i pielęgnując kwiaty, relaksując się, odpoczywając i słuchając muzyki. Pewnego dnia dostrzega, że do sąsiedniego domu wprowadził się chłopak: wysoki, zabójczo przystojny i bardzo tajemniczy. Wkrótce okazuje się, że Kacper, chłopak z sąsiedztwa, zaczyna chodzić z Kamilą do tej samej klasy. Uczucie, jakie połączy młodych ludzi, będzie bardzo gorące i namiętne, jednak sekrety z przeszłości i niedomówienia sprawią, że Kamila nie będzie mogła zaufać Kacprowi. A ich związek bardzo szybko zacznie się psuć.

Książka Anki Sangusz to jedna z tych powieści, w których pojawiają się niegrzeczni chłopcy i grzeczne dziewczynki, w których znajdziemy tajemnice i gangsterskie porachunki, podobnie jak ucieczki i pościgi, niedomówienia i kłamstwa. Niepokorni. Dziewczyna z ogrodu to pierwszy tom serii o Kamili i Kacprze, o skomplikowanej relacji, jaka łączy tę dwójkę, a także o ich walce o upragnione szczęście.

Nastolatkowie, główni bohaterowie powieści, mają za sobą trudną przeszłość. Kamila nie zna ojca, a prawda o nim okazuje się bardzo bolesna. Podobnie jest z Kacprem – rodzice chłopca najprawdopodobniej nie żyją, a wuj dopiero niedawno zainteresował się losem chłopaka. Młodym ludziom brakuje wsparcia w dorosłych opiekunach. Rekompensują je sobie, oddając się swoim pasjom lub uczą się na własnych błędach, gdy nie wiedzą, jaką decyzję powinni podjąć. Są zagubieni, niepewni i spragnieni uwagi najbliższych.

Książkę Niepokorni. Dziewczyna z ogrodu czyta się bardzo szybko, to jedna z tych lektur, które można pochłonąć w dłuższy wieczór. Ale to dopiero początek dłuższej historii. W przygotowaniu są kolejne tomy serii: Chłopak znikąd i Tych dwoje, które być może rzucą więcej światła na intrygujące czytelnika tajemnice z przeszłości, a także pozwolą Kacprowi i Kamili zbudować prawdziwą, opartą na wzajemnym zaufaniu i szczerej miłości relację.

Tagi: dla młodzieży obyczajowe

Kup książkę Niepokorni. Dziewczyna z ogrodu

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Niepokorni. Dziewczyna z ogrodu
Książka
Recenzje miesiąca
Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska
Okna z widokiem na Weronę
Niedzielna dziewczyna
Pip Drysdale
Niedzielna dziewczyna
Ktosiek 2.0
Beata Piliszek-Słowińska
Ktosiek 2.0
Zawsze i na zawsze
Jenny Han
Zawsze i na zawsze
Brytyjska monarchia od kuchni
Adrian Tinniswood
Brytyjska monarchia od kuchni
Grypa. Sto lat walki
Jeremy Brown
Grypa. Sto lat walki
Relikwiarz
Elżbieta Bielawska
Relikwiarz
iBoy
Kevin Brooks
iBoy
Pokaż wszystkie recenzje