Niepokorni. Dziewczyna z ogrodu

Tom 1 cyklu Niepokorni

Lubimy niegrzecznych chłopców, lubimy niepokorne dziewczyny, no nie? On – chłopak po przejściach, ona – zbuntowana przeciwko całemu światu. Kacper i Kamila. Dwoje nastolatków, których los nie rozpieszczał, oj nie… Jedno spotkanie, jedno spojrzenie, ciepłe słowo, nieśmiały uśmiech mogą zmienić wszystko. Uratować albo przeciwnie – zniszczyć już i tak poranione dusze. O tym są „Niepokorni”. Porwała mnie ta historia, zawładnęła mną i nie pozwala o sobie zapomnieć. Uwodzi, łamie serce i zostawia z pytaniem: co dalej? Powieść o nastolatkach i dla nastolatków, dzieje się tutaj, obok nas w Sopocie, Trójmieście… Pełna skrajnych uczuć - od miłości do nienawiści, od strachu do nadziei - może się przydarzyć każdej i każdemu z nas. Super debiut polskiej pisarki, Anki Sangusz, która serce oddała Pomorzu. Pisała od zawsze, lecz bardzo, bardzo długo do szuflady. Nadszedł czas, by jej fascynujący, mroczny, pełen emocji świat poznały czytelniczki i czytelnicy. Gwarantuję: wciągnie Was i nie wypuści.

Informacje dodatkowe o Niepokorni. Dziewczyna z ogrodu:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Mazowieckie
Data wydania: 2019-10-16
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat
ISBN: 978-83-954431-3-8

Tagi: dla młodzieży obyczajowe

Kup książkę Niepokorni. Dziewczyna z ogrodu

Wbrew wszystkiemu patrzyłam w przyszłość z optymizmem, czyli z czymś, czego mi w ostatnich latach bardzo brakowało.

Niepokorni. Dziewczyna z ogrodu - opinie o książce

Avatar użytkownika - iwonanocon
iwonanocon
Przeczytane:2020-02-09,

Ostatnio przeczytałam fajną młodzieżową książkę. Idą za ciosem skusiłam się na kolejną opowieść z gatunku nastolatki to czytają. Z opisu wynikało, że będzie to powielony schemat, ale wyróżniający się czym, co trudno mi nazwać. Czy moje przeczucia były słuszne?

Tytułową dziewczyną z ogrodu jest Kamila, samotnie wychowywana przez matkę, która za wszelką cenę chce przerzucić swoje niespełnione ambicje modelki na córkę. Jest to przyczyna napiętych stosunków między nimi. Kiedy pewnego dnia do domu obok wprowadza się Kacper, rzeczywistość dziewczyny zmienia się diametralnie. Zaczyna wierzyć w siebie, ufać swoim przekonaniom i nabiera odwagi do przeciwstawiania się zachciankom matki. Wspólne przeżywanie codziennych trosk zbliża do siebie tych dwoje. Jednak jak w każdym związku, zwłaszcza w takim, w którym obie strony po raz pierwszy się zakochują, dochodzi do nieporozumień. Kacper skrywa jakąś tajemnicę, która prowokuje go do zerwania znajomości z Kamilą. Czy tych dwoje zaufa jeszcze sobie na tyle by dać sobie jeszcze jedną szansę?

Pierwsza myśl po przeczytaniu tej książki jaka mi się nasunęła była taka, że zazdroszczę nastolatkom takich opowieści. Historia Kamili i Kacpra przypadła mi do gustu, ale gdybym była nastolatką z pewnością zakochałabym się w tej opowieści. Sama byłam kiedyś zakochana w chłopaku z sąsiedztwa i mimo iż to uczucie nie zostało nigdy odwzajemnione to już sam fakt zakochania był niesamowity. W tej historii podobała mi się również lokalizacja, nadmorskie plaże zawsze kojarzą mi się z romantycznymi uniesieniami. Chętnie bym teraz poczuła ciepły piasek między stopami. Mmmm ale się rozmarzyłam.... Ostatnim pozytywem na jaki trafiłam była scena, której zakochani dedykowali sobie wzajemnie piosenki. Jak tylko przeczytałam tłumaczenie piosenki Goo Goo Dolls - Iris z filmu ,, Miasto aniołów'' szybciej zabiło  mi serce. Kocham ten film, tą piosenkę. Zostałam kupiona w 100%. Kończąc swój wywód nie podobały mi się w tej pozycji dwie rzeczy - zbyt wiele niedomówień jak na zwyczajną opowieść i zakończenie, które co prawda zaostrzyło apetyt na więcej i było niespodziewane, ale troszkę jak dla mnie zbyt skomplikowane. Ode mnie mocne 7/10. Z niecierpliwością czekam na drugi tom.

,,Uciekałam w  świat muzyki, która dawała mi wytchnienie i sprawiała, że nie byłam tak bardzo samotna. Bo byłam. Ale nauczyłam się z tą samotnością żyć''.

,,Wbrew wszystkiemu patrzyłam w przyszłość z optymizmem, czyli z czymś, czego mi w ostatnich latach bardzo brakowało''.

Książkę zrecenzowałam dzięki portalowi czytampierwszy.pl

Avatar użytkownika - patss_097
patss_097
Przeczytane:2020-01-29, Ocena: 4, Przeczytałam,

Anka Sangusz "NIEPOKORNI dziewczyna z ogrodu"

Historia przeciętnej, stłamszonej przez ambicje własnej matki, nastolatki Kamili oraz Kacpra - chłopaka z przerastającymi go problemami. Początkowo książka wydała mi się odpowiednia tylko dla nastolatków, jednak doczytawszy do końca przekonałam się, że czytelnicy liczący sobie nieco więcej niż te "naście" lat, również będą zadowoleni. Świetne ukazanie młodzieńczych emocji - buntu, dociekliwości, zakochania, nadziei. Zaskakujące zakończenie, które sprawiło, że z chęcią sięgnę po kontynuację. Dla mnie mocne 7/10

Książka przeczytana dzięki portalowi Czytam Pierwszy.

Avatar użytkownika - NaWidelcu
NaWidelcu
Przeczytane:2020-01-12,

Jest takim moment w życiu, kiedy mamy wrażenie, że dosłownie wszyscy chcą decydować za nas. Rodzice, nauczyciele, a nawet znajomi są przekonani, że pozjadali wszystkie rozumy. Czasem rzeczywiście mają racę, ale przecież… nie można dać sobie wejść na głowę. Nie jest to wcale łatwe, czasem prościej jest po prostu odpuścić. Jednak… czy warto?

Kamila ma po dziurki w nosie matki, która mówi jej, jak ma żyć. W szkole wcale nie ma lżej, złośliwi rówieśnicy uprzykrzają jej wolne chwile. A na domiar złego pojawia się ON. Kacper jest irytujący i… intrygujący. Miłość wisi w powietrzu, a dziewczyna wpada w nią jak śliwka w kompot. Jednak Kacper nie mówi jej wszystkiego, kim tak naprawdę jest? Czy jego przeszłość nie zagrozi dziewczynie?

To już moja trzecia książka w ramach YACzytam. „Klubfanek W.M.” oraz „Droga w nieznane” były lekkimi i romantyczny historiami dla raczej młodych nastolatek. „Dziewczyna z ogrodu” adresowana jest do trochę starszych dziewczyn, ma też zupełnie inny klimat. O ile wcześniejsze pozycje były ciepłe i romantyczne, o tyle w tej emocje są bardziej intensywne, a problemy trudniejsze. Nie brakuje poruszających scen, czy niełatwych tematów na pograniczu tabu. Nie jest to może pozycja w stylu J. Picoult, ale mimo wszystko jak na tytuł dla nastolatek uważam, że całkiem odważnie porusza niektóre zagadnienia.

"Nigdy. Przenigdy. Nikt tak na mnie nie patrzył. Jakby widział. Tylko. Mnie".

Tematem i narracją powieść przypominała mi trochę serię „Oddechy”. Może tym razem nie było aż tyl ae traumatycznych wydarzeń (na razie), ale tak samo historia opisywana jest przede wszystkim przy pomocy emocji. Będziemy towarzyszyć Kamili w wielu trudnych momentach, ale też odrywać z nią smak pierwszych pocałunków i porywów serca. Autorka w ciekawy sposób przeplata ze sobą to, co piękne i wzruszające, ze smutkiem i łzami.

Za książkę dziękuję portalowi Czytam Pierwszy.

Kamila to młoda dziewczyna, której życie za wszelką cenę chciałaby układać matka.
Kacper to młody, zbuntowany chłopak, który kryje wiele mrocznych tajemnic ze swego życia.
Jedno spotkanie w ogrodzie odmienia i łączy ich losy, a uczucie, które się między nimi rodzi jest trwałe. Niemniej jednak Kacper nie mówi wszystkiego Kamili, mimo iż dziewczyna otwiera się przed nim i zwierza ze swych sekretów.
Trudne młodzieńcze relacje i zawiłe tajemnice z przeszłości w połączeniu ze sobą dają przyjemną do przeczytania, lekką lekturę, którą polecam.

Avatar użytkownika - zaczytanalala
zaczytanalala
Przeczytane:2020-01-12,

Historia Kamili i Kacpra wydaje się mieścić w standardach historii miłosnych dla nastolatek. Przystojny chłopak i zakompleksiona dziewczyna zostają parą. Jednak nie jest to takie proste, jak na pierwszy rzut oka może się wydawać. Kama otwiera się przed chłopakiem całkowicie i pokazuje mu swoją duszę, niestety w zamian nie otrzymuje od niego takiego zaufania. Czy ich związek przetrwa taką próbę? Nie jest łatwo być z kimś, kto ukrywa przed nami coraz więcej i znika na całe dnie.

Książkę przeczytałam w trzy godziny. Akcja płynie dość wartko, a każda kolejna strona wciąga coraz bardziej. Już dawno nie czytałam historii przeznaczonych dla nastolatek, ale uświadomiłam sobie, że czasem jednak warto po taką sięgnąć. Możemy znaleźć w niej rozwiązanie wielu problemów i przypomnieć sobie, jak wygląda pierwsza miłość.  Główni bohaterowie bardzo mi się spodobali, a zwłaszcza Kamila. Dziewczyna, która w szkole jest niewidzialna, a nieakceptowana czuje się nawet przez własną matkę w końcu poznaje kogoś, kto staje się centrum jej wszechświata i daje jej wiarę w siebie. Rozterki nastolatków zostały bardzo dobrze przedstawione, dzięki temu czytając tą historię czujemy się momentami równie zagubieni, jak główni bohaterowie.

No i ta tajemnica, która do teraz mnie zastanawia. Co takiego ukrywa chłopak? Mogę się tylko domyślać, ale te domysły zostawię dla siebie do czasu, aż sięgnę po kolejną część tej historii, a zrobię to z pewnością.  Spodziewałam się, że na końcu wszystko zostanie wyjaśnione, jak w większości tego typu książek, których wątki są  banalnie przewidywalne. Tutaj jednak spotkało mnie niemałe zaskoczenie, kiedy na ostatniej stronie zamiast wyjaśnień znalazłam jeszcze więcej komplikacji. Dlatego już nie mogę doczekać się chwili, kiedy zacznę kolejną część.

Książkę przeczytałam dzięki serwisowi @CzytamPierwszy

www.czytampierwszy.pl

Avatar użytkownika - zamknietawksiazk
zamknietawksiazk
Przeczytane:2020-01-05,

„Dziewczyna z ogrodu” to pierwsza część serii „Niepokorni” autorstwa Anki Sangusz.

Główni bohaterowie, Kamila i Kacper, to para nastolatków zmagająca się z różnymi problemami. Dziewczyna jest samotna i zagubiona, zdaje sobie sprawę z tego, że nie jest w stanie spełnić oczekiwań swojej oziębłej matki. Chłopak natomiast po stracie rodziców wychowywał się w domu dziecka, a teraz zamieszkał u swojego wujka, sąsiada Kamili. Okazuje się, że Kacper skrywa tajemnice, które mogą mieć związek z dziewczyną.

Książka skierowana jest głównie do młodzieży. Napisana jest w bardzo przystępny sposób, ma dość małą objętość, przeczytanie jej zajęło mi zaledwie dwie godziny.

Zakończenie książki jest intrygujące, pozostawia niedosyt i sprawia, że chce się od razu sięgnąć po kolejną część.

Książkę odebrałam za punkty w portalu Czytam Pierwszy.

Kamila ma 17 lat. Nie ma zbyt wielu znajomych, w szkole ma jednego przyjaciela. Koledzy w klasie jej dokuczają, jednak dziewczyna ma cięty język i dobrze sobie z tym radzi. Trudniej znosi przytyki matki, która ma wobec niej wygórowane oczekiwania i chciałaby, żeby była kimś innym. W sąsiednim domu nagle pojawia się tajemniczy chłopak, który już od pierwszej chwili ją intryguje. Później okazuje się, że chodzą też razem do klasy. Między nimi zaczyna rodzić się uczucie, jednak Kacper ma wiele tajemnic, przed którymi stara się uchronić dziewczynę.

Czytając „Dziewczynę z ogrodu” bardzo pozytywnie się zaskoczyłam. Książka skierowana jest do młodszego czytelnika, wydaje mi się że najbardziej spodoba się dziewczynkom w przedziale 10-15. Okazało się jednak, że nawet starsze osoby mogą czerpać z tej lektury przyjemność 😊 Autorka wykorzystuje utarte schematy. Znajdziemy tutaj miłość od pierwszego wejrzenia, motyw „nowego” chłopaka oraz typowego, tajemniczego bad boya. Jednak w kontekście literatury dla nastolatek nie uważam tego za minus, tym bardziej, że autorka przedstawiła je w naprawdę ciekawy sposób. Książka jest krótka (ma tylko 270), szybko się ją czyta i co najważniejsze, jest wciągająca. Jako minus odbieram to, że w tej części nie wyjaśniły się żadne tajemnice, które narastały przez całą długość powieści. Nie sądzę, żebym sięgnęła po drugi tom ze względu na swój wiek i przez to tak naprawdę niczego się nie dowiedziałam. Brakowało mi też jakiegoś większego plot twistu niż ten, który mamy na końcu. Ogólna ocena to 3,5/5. Książkę odebrałam za punkty w portalu Czytam Pierwszy.

Kamila, to nastolatka którą wychowuje matka. Nigdy nie miała okazji poznać swego ojca, który zostawił ją, płacąc jedynie alimenty. Matka dziewczyny chciała dla niej wszystkiego, co najlepsze. Jednak swoją matczyną miłość przelewała chcąc spełnić swoje młodzieńcze pragnienia.
W życiu Kamili niespodziewanie, znikąd pojawia się tajemniczy i przystojny Kacper, który zamieszkuje w sąsiednim domu. Od tego dnia życie dziewczyny diametralnie się zmienia, a uczucia zaczynają brać górę nad rozsądkiem.
Kacper to tajemniczy chłopak, który niesie ze sobą wiele sekretów i mrocznych stron życia, którymi nie chce obarczać Kamili.
Świetny początek serii, która zapowiada się ciekawie i tajemniczo. Książka z przeznaczeniem dla młodzieży, ale myślę że przypadnie do gustu również starszym czytelnikom. Zdecydowanie polecam i z niecierpliwością czekam na kontynuację.

Książkę odebrałam za punkty w portalu Czytam Pierwszy.

Podobno łobuz kocha najbardziej, ale czy to prawda? Nie jedna dziewczyna już spotkała na swojej drodze buntownika i zrobiła z niego łagodnego chłopczyka, czy tak będzie również z bohaterami tej książki?
Kamila mieszka tylko z mamą która przez nieplanowaną ciąże nie spełniła swojego marzenia bycia modelką, teraz próbuje swoje niespełnione ambicje przelać na córkę, niestety ona wzbrania się jak może i ze swoimi smutkami ucieka do ogrodu i swoich kwiatów. Pewnego dnia w domu sąsiadów którzy są rodziną zastępczą pojawia się nowy chłopak, okazuje się że Kacper jest w jej wieku i będzie chodził z nią do jednej klasy. Już od początku zaczyna coś między nimi iskrzyć i niedługo po tym zaczynają się spotykać, niestety mroczna przeszłość Kacpra daje o sobie znać.
Już po samym tytule i okładce wiedziałam że nie będzie tutaj cukierkowej miłości a walka między sercem a rozsądkiem, i tak właśnie było. Kamila jest dziewczyną która żyje w cieniu matki, niedoceniona i ciągle ganiona, jej powiernikiem jest Staszek, najlepszy przyjaciel i kolega z klasy, razem trzymają się na uboczu, z dala od fałszywych osób i udawanych przyjaźni.
Kiedy poznaje Kacpra jej życie się zmienia, niedostrzegalna staje się duszą towarzystwa, klasowe gwiazdy zapraszają ją na imprezy do modnych klubów ale ona nadal zostaje tą dawną Kamilą.
Szkoda że wszystko tu było do przewidzenia, nie zaskoczyło mnie tutaj nic a wolałabym zdecydowanie więcej emocji, coś co by było nieprzewidywane i zaszokowało mnie tak żebym nie chciała oderwać się od czytania. Do tego jest tu wiele niedomówień coś się dzieje a potem wątek się urywa, fajnie jak jest tajemnica ale nie kiedy jest ich dużo i na żadną nigdy nie pojawia się jasna odpowiedź.
Liczę na to że kolejne części będą miały w sobie pazur i Kamila jeszcze pokaże Kacprowi na co ją stać, jest to o wiele lepszy scenariusz niż płakanie miesiącami w poduszkę. Książkę odebrałam za punkty z portalu Czytam Pierwszy.

Avatar użytkownika - olasoltys
olasoltys
Przeczytane:2019-12-15,

Powiem krótko. Książka jest wciągająca, jednak trochę schematyczna, ponieważ przeczytałam wiele identycznych historii mimo wszystko książka jest ciekawa.

Przedstawiony jest tu świat nastoletnich ludzi borykających się z problemami. Kamila to dziewczyna, na której matka próbuje spełnić swoje niespełnione ambicje przez co się co raz bardziej od siebie oddalają. Dziewczyna jest również gnębiona w szkole, gdzie próbuje zdziałać swoim mocnym językiem. Jedynym miejscem, gdzie czuje się sobą to ogród, o który bardzo dba, a w którym ma możliwość spotkania się z nowo poznanym chłopakiem Kacprem, który jest nieokrzesany z ciętym językiem.

Po pewnym czasie zakochują się w sobie, jednak chłopak odrzuca uczucia dziewczyny wbrew sobie. Pytanie tylko czy będzie w stanie to utrzymać, czy jednak zmieni zdanie?

Książkę czytało się bardzo przyjemnie i polecam ją każdemu. Odebrałam ją za punkty w portalu Czytam Pierwszy.

Avatar użytkownika - dagmaruffka
dagmaruffka
Przeczytane:2019-10-23, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,

Kamila jest prawie pełnoletnia, mieszka z mamą w pięknym domu z dużym ogrodem. Jest nieco zagubiona i samotna. Za wszelką cenę chce przypodobać się matce i robi to co ona każe. Wymagania jej rodzicielki są duże - zaczynając od idealnego wyglądu i figury. Jej mama chce, by Kamila była tak samo piękna i szczupła jak kiedyś ona sama. Nawet instaluje u córki w telefonie aplikacje dotyczącą biegania, by później sprawdzić, czy córka faktycznie uprawia wyznaczony przez nią sport. Zmusza też Kamilę do wzięcia udziału w konkursie miss. Nasza bohaterka jest osobą, która nie potrafi się sprzeciwić, więc wszystko to co powie mama wykonuje z przymusem i wbrew swoim przekonaniom. Łzy bezsilności wylewa w swoim pięknym ogrodzie. Tam też odnajduje spokój, którego tak bardzo potrzebuje. Pewnego dnia widzi jak do sąsiadów przyjeżdża młody chłopak. Po czasie okazuje się, że owy młodzieniec chodzi z nią do klasy i ma na imię Kacper. Młodzi ludzie zapoznają się ze sobą, zaczynają spędzać ze sobą coraz więcej czasu. Wszystko dzieje się tak szybko, że z przyjaźni przechodzą do zupełnie innego stanu zwanego miłością. Niestety nie wszystko idzie tak dobrze jak się zapowiadało. Kacper ukrywa przed Kamilą wiele tajemnic, których nie może jej zdradzić. Dziewczyna z dnia na dzień czuje się coraz bardziej odrzucana przez chłopaka. Czuje, że nigdy nie będzie na tyle ważna w jego życiu, by on mógł wyznać jej wszystkie swoje tajemnice.
Czy Kamila będzie Miss Bałtyku? Co dalej ze związkiem z Kacprem? Tego wszystkiego dowiecie się czytając książkę.

Książka uczy młodych ludzi jak radzić sobie z własnymi problemami. Dużo mówi o akceptacji drugiego człowieka mimo jego odmienności jaką może być na przykład jego wygląd. Część książki poświęcona jest również relacji z mamą bohaterki, która za wszelką cenę chce spełnić swoje marzenia posługując się córką. Poczytamy też o tym czym jest prawdziwa miłość oraz przyjaźń.

Książka "Niepokorni: dziewczyna z ogrodu" jest tomem 1. Kolejne tomy to "Niepokorni: chłopak znikąd" oraz "Niepokorni: tych dwoje".

Dziewczyna z ogrodu to ksiązka, któą czyta się w jeden wieczór. Połyka się ją w całości. Napisana faktycznie pod nastolatków- język prosty, czasem zbyt prosty, nic ambitnego. Żadnych opisów, proste przekazy.Czasami to dobrze, szczególnie wtedy gdy chcesz coś na odmóżdżenie.

Avatar użytkownika - Rawa15
Rawa15
Przeczytane:2020-01-25, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2020,

Na samym początku nie była przekonana do lekury. Oto kolejna opowieść o zbuntowanych nastolatkach - nic nadzwyczajnego. Ciesze się, że się pomyliłam.

"Dziewczyna z ogrodu" opowiada o losach dwójki nastolatków. Kamila to dziewczyna, której doskwiera samotność i liczne kompleksy. Jej jedynym azylem jest ogród, który jest odskocznią od rzeczywistości. Natomiast Kacper jest typem buntownika, który zmaga się z utrtą rodziny. Młodzieniec miesza się w różne niebezpieczne relacje, co z tego wyniknie?

Historia opowiada o pierwszej miłości nastolatów, zufaniu, problemach rodzinnych, popularności i tego, co pieniądze mogą zrobić z ludźmi. Oczywiście książka ma wady, np. wyidealizowanych bohaterów, jednak czyta sią ją szybko i przyjemnie, a losy postaci angażują czytelnika i nie pozwalają o sobie zapomnieć.

"Uciekałam w świat muzyki, która dawała mi wytchnienie i sprawiała, że nie byłam tak bardzo samotna. Bo byłam. Ale nauczyłam się z tą samotnością żyć."

Książkę odebrałam za punkty w portalu Czytam Pierwszy.

Bardzo fajna książka dla młodzierzy o pierwszej miłości - niewinnej, trudnej, może nawet zakazanej. Kacper i Kamil są nastolatkami z problemami - ona mieszka z nieczułą matką, która zamiast wspierać ją - stawia wobec niej coraz większe wymagania,  on natomiast jest sierotą w rodzinie zastępczej u swojego wuja, który traktuje go jak "zło konieczne".  Oboje pragną tylko akceptacji i miłości, którą odnjdują w sobie nawzajem. Jednak czy ich miłość przetrwa mimo tak dużych różnic?..

Avatar użytkownika - MissSilly
MissSilly
Przeczytane:2020-01-19, Ocena: 4, Przeczytałem,

Fabuła nigdzie się nie spieszy, a opowieść urzeka pięknym językiem i wczuciem się w emocje bohaterów - dwójki nastolatków, którym los nie szczędził rozczarowań. Niezrozumienie doroslych, gnębienie przez znajomych z klasy, kompleksy i pierwsza miłość. Nic do końca nie zostaje wyjaśnione, a tylko pobudza moją chęć na kolejną część.

Avatar użytkownika - Esclavo
Esclavo
Przeczytane:2020-01-10, Ocena: 3, Przeczytałam,

Młodzieżówki często bazują na temacie trudnego dzieciństwa, nierozumiejących nic a nic rodziców, problemów w szkole - tych z nauką i tych towarzyskich. I tak było tym razem. Anka Sangusz w sumie pokusiła się o klasyczny nastolatkowy romans. Nie chcę tutaj pisać, czy to książka dobra czy zła, bo nie jestem w docelowej grupie odbiorców. Powieść jeat skierowana raczej do młodzieży 15+ i gdybym była w takim wieku - podobałaby mi się. Historia Kacpra i Kamili zastała opisana prostym językiem, a wszystkie przeciwności są trochę typowe dla każdego nastolatka. Jedynym mankamentem jest, że ten tom nic nam nie wyjaśnia i pozostawia nas z masą pytań.

Książkę odebrałam za punkty z portalu Czytam Pierwszy.

Niepokorni. Chłopak znikąd
Anka Sangusz0
Okładka ksiązki - Niepokorni. Chłopak znikąd

Tajemnice, kłamstwa, walka o miłość.On ukrywa swoją przeszłość. Ona za wszelką cenę chce ją odkryć. Czy ich uczucie okaże się wystarczająco silne? Czy przetrwa trzęsienie ziemi?...