Niepokorni. Dziewczyna z ogrodu

Tom 1 cyklu Niepokorni

Kamila jest prawie pełnoletnia, mieszka z mamą w pięknym domu z dużym ogrodem. Jest nieco zagubiona i samotna. Za wszelką cenę chce przypodobać się matce i robi to co ona każe. Wymagania jej rodzicielki są duże - zaczynając od idealnego wyglądu i figury. Jej mama chce, by Kamila była tak samo piękna i szczupła jak kiedyś ona sama. Nawet instaluje u córki w telefonie aplikacje dotyczącą biegania, by później sprawdzić, czy córka faktycznie uprawia wyznaczony przez nią sport. Zmusza też Kamilę do wzięcia udziału w konkursie miss. Nasza bohaterka jest osobą, która nie potrafi się sprzeciwić, więc wszystko to co powie mama wykonuje z przymusem i wbrew swoim przekonaniom. Łzy bezsilności wylewa w swoim pięknym ogrodzie. Tam też odnajduje spokój, którego tak bardzo potrzebuje. Pewnego dnia widzi jak do sąsiadów przyjeżdża młody chłopak. Po czasie okazuje się, że owy młodzieniec chodzi z nią do klasy i ma na imię Kacper. Młodzi ludzie zapoznają się ze sobą, zaczynają spędzać ze sobą coraz więcej czasu. Wszystko dzieje się tak szybko, że z przyjaźni przechodzą do zupełnie innego stanu zwanego miłością. Niestety nie wszystko idzie tak dobrze jak się zapowiadało. Kacper ukrywa przed Kamilą wiele tajemnic, których nie może jej zdradzić. Dziewczyna z dnia na dzień czuje się coraz bardziej odrzucana przez chłopaka. Czuje, że nigdy nie będzie na tyle ważna w jego życiu, by on mógł wyznać jej wszystkie swoje tajemnice.
Czy Kamila będzie Miss Bałtyku? Co dalej ze związkiem z Kacprem? Tego wszystkiego dowiecie się czytając książkę.

Książka uczy młodych ludzi jak radzić sobie z własnymi problemami. Dużo mówi o akceptacji drugiego człowieka mimo jego odmienności jaką może być na przykład jego wygląd. Część książki poświęcona jest również relacji z mamą bohaterki, która za wszelką cenę chce spełnić swoje marzenia posługując się córką. Poczytamy też o tym czym jest prawdziwa miłość oraz przyjaźń.

Książka "Niepokorni: dziewczyna z ogrodu" jest tomem 1. Kolejne tomy to "Niepokorni: chłopak znikąd" oraz "Niepokorni: tych dwoje".

Informacje dodatkowe o Niepokorni. Dziewczyna z ogrodu:

Dodał/a opinię: Dagmara Rek

Tagi: dla młodzieży obyczajowe

Zobacz opinie o książce Niepokorni. Dziewczyna z ogrodu

Kup książkę Niepokorni. Dziewczyna z ogrodu

Uciekałam w świat muzyki, która dawała mi wytchnienie i sprawiała, że nie byłam tak bardzo samotna. Bo byłam. Ale nauczyłam się z tą samotnością żyć.

Wbrew wszystkiemu patrzyłam w przyszłość z optymizmem, czyli z czymś, czego mi w ostatnich latach bardzo brakowało.

Niepokorni. Chłopak znikąd
Anka Sangusz0
Okładka ksiązki - Niepokorni. Chłopak znikąd

Tajemnice, kłamstwa, walka o miłość.On ukrywa swoją przeszłość. Ona za wszelką cenę chce ją odkryć. Czy ich uczucie okaże się wystarczająco silne? Czy przetrwa trzęsienie ziemi?...