Recenzja książki: Przygody psa Precla. Precel idzie na spacer

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Pies – uczący dyscypliny i odpowiedzialności – jest najlepszym motywatorem do wyjścia z domu. Znany już czytelnikowi z pozostałych części cyklu Przygody psa Precla bohater (Precel pokonuje strach i Precel poznaje nowy dom) znów przeżyje przygodę. Tym razem Precel idzie na spacer. A na spacerze… z czym będzie się musiał zmierzyć? Odpowiedzi znaleźć można w lekturze.

recenzja Przygody psa Precla. Precel idzie na spacer

Mały, brązowy, sympatyczny i grzeczny Precel z zabawnie pomarszczonym czołem u Marty i Mateusza zadomowił się już na dobre. Ich dom stał się – tak jak być powinno w przypadku każdego psa – jego domem. Wszystko mu się tam podoba. Szczególnie spacerki. O, tak, każdy spacer jest ekscytujący (nowe obiekty do obwąchania, nowe miejsca do obsikania, nowi przechodnie do obszczekania), ale każdy też wymaga odpowiedniego przygotowania (wyjściowy zestaw: długa linka treningowa, obroża z adresatką i szelki, a także skarby w plecaku: butelka i przenośna miseczka, smaczki oraz torebeczki na psie kupy to przedstawione na dwóch sąsiadujących ze sobą stronach rzeczy, o których nie powinno się zapominać przed wyjściem na spacer). Gdzie Precel najbardziej lubi chodzić? Co to za mała kulka z wystającymi kolcami? No i czy sikorka Stefcia, która wypadła z gniazda, potrzebuje pomocy? O wszystkim czytelnik dowie się od samego Precla, bo to właśnie on – pełniący rolę narratora sympatyczny bohater historii – przekazuje informacje z pierwszej… łapy, dzieli się wrażeniami i cieszy ze spotkania z leśnymi zwierzętami.

Opowiedziana przez Martę Maj historia z Preclem w roli głównej zainteresuje dzieci przedszkolne. Prosta fabuła i jasny przekaz doskonale oddziałują na zmysły, co sprawia, że dziecko bez problemu włączy się w bieg wydarzeń, współczując ciężko oddychającemu jeżowi Jędrusiowi, którego – razem z bohaterami opowieści – umieści w pudełku, okryje papierowymi ręcznikami i zawiezie do weterynarza specjalizującego się w opiece nad dzikimi zwierzętami. Przeżyje też – wraz z Preclem – radość z powtórnego spotkania zdrowego już jeża Jędrusia. Ciekawe dialogi tworzą krótkie zdania, czcionka jest powiększona i różnorodna, a odstępy między linijkami – poszerzone. Tekst (w formie dymków oraz zapisu zwykłego) wzbogacają piękne, kolorowe, klimatyczne ilustracje autorstwa Karoliny Ptasznik. Propozycją dla rodziców do rozmowy z dziećmi są zapisane na końcu, a wynikające z treści trzy pytania oraz notka Zapamiętaj!, ucząca właściwego zachowania wobec dzikich zwierząt i ptaków.

Precel idzie na spacer to publikacja pod wieloma względami wartościowa. Warto po nią sięgnąć.

Tagi: dla dzieci

Kup książkę Przygody psa Precla. Precel idzie na spacer

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Przygody psa Precla. Precel idzie na spacer
Autor
Inne książki autora
Przygody psa Precla. Precel pokonuje strach
Marta Maj0
Okładka ksiązki - Przygody psa Precla. Precel pokonuje strach

"Precel pokonuje strach" to opowieść o przełamywaniu obaw i stawianiu im czoła. Bohaterem jest 3-letni kundelek, który wspomina szczenięce lata i strach...

Przygody psa Precla. Precel poznaje nowy dom
Marta Maj0
Okładka ksiązki - Przygody psa Precla. Precel poznaje nowy dom

"Precel poznaje nowy dom" to druga opowieść z serii Przygody psa Precla. Tym razem dzielny kundelek odkrywa życie w bloku w wielkim mieście. Nowe środowisko...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Imperium
Conn Iggulden
Imperium
Déja vu
Jolanta Kosowska
 Déja vu
Meduzy nie mają uszu
Adle Rosenfeld
Meduzy nie mają uszu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy