Recenzja książki: Święte tajemnice. 12 śledztw w sprawie zagadek chrześcijańskiego świata

Recenzuje: Danuta Szelejewska

W wierze nie da się wszystkiego pojąć rozumem, w obecność działającego w świecie Boga trzeba po prostu uwierzyć. Książka Święte tajemnice. 12 śledztw w sprawie zagadek chrześcijańskiego świata nie jest dowodem na istnienie Boga, ale świadectwem Jego miłosiernej miłości.

Zwracając się do ludzi wierzących, poszukujących w wierze oraz tych, którzy reprezentują stanowisko od wiary odległe, Sophie de Mullenheim wzięła pod lupę dwanaście zagadnień, których istota nie jest całkowicie oczywista: nie w ludzkiej bowiem mocy jest sprawienie, że ciała niektórych świętych nie ulegają rozkładowi, że słońce wirowało w Fatimie, rany Ojca Pio rzeczywiście krwawiły, a Hostia z Lanciano na oczach wątpiącego kapłana przemieniła się w Ciało. Każdemu z dwunastu śledztw autorka poświęciła osobny rozdział, nadając im układ schematyczny, na który składają się: numer śledztwa (w ramce, z lupą w tle), zapisany czerwoną czcionką tytuł, ścisłe informacje wprowadzające (czcionka wytłuszczona), kilka krótkich podrozdziałów tematycznych oraz święte anegdoty. Zrozumieniu i zapamiętaniu treści służą ramki, pomysłowe zapiski, barwne grafiki, ilustracje i zdjęcia, wśród których zręcznie umieszczono daty, nazwiska, fakty historyczne i ciekawostki. Dzięki zamieszczonemu na końcu publikacji testowi wiedzy czytelnik będzie miał okazję sprawdzić swoją spostrzegawczość, dopasowując fragment ilustracji do omówionego w lekturze zagadnienia (może skorzystać z zapisanych drobną czcionką odpowiedzi).

Każde z dwunastu przedstawionych w lekturze wydarzeń uznać można za znak dany ludziom przez Boga. A ponieważ Boże działanie nigdy nie jest bezcelowe, pomocą w zrozumieniu tego, co Bóg przekazuje człowiekowi, okażą się przytoczone w lekturze wyjaśnienia, dowody, wyniki badań, analizy, ekspertyzy, odkrycia, konkluzje, hipotezy, opinie specjalistów z wielu dziedzin nauki, wyniki dochodzeń, oficjalne ogłoszenia, świadectwa, wypowiedzi świadków, dane liczbowe, daty, oświadczenia, a także niuanse, ciekawostki, humorystyczne opisy, wyliczenia, wyjaśnienia trudnych zwrotów. Pomocne okazuje się również spojrzenie Co mówi Kościół?, które – w połączeniu z dowodami świeckimi – pozwala na wielostronne ustosunkowanie się do zaprezentowanych w Świętych tajemnicach poszczególnych zagadnień.

Po publikację Wydawnictwa Jedność z radością sięgną katecheci. Ci, których rolą jest chrześcijańskie wychowanie dzieci i młodzieży, skorzystają z przydatnej treści Świętych tajemnic, ogromu zdjęć (ich wykaz zamieszczono na końcu książki) oraz kolorowych ilustracji. Twarda okładka, grube kartki i duży format to atuty bardzo przydatne podczas lekcji religii.

Tagi:

Kup książkę Święte tajemnice. 12 śledztw w sprawie zagadek chrześcijańskiego świata

<
Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Święte tajemnice. 12 śledztw w sprawie zagadek chrześcijańskiego świata
Inne książki autora
Małe wróżki. Pani czarownica
Sophie de Mullenheim0
Okładka ksiązki - Małe wróżki. Pani czarownica

Flora, Sybilla i Leonia to trzy małe wróżki.  Odkryj ich magiczne moce i stań się świadkiem ich zwariowanych przygód! Wpuść odrobinę...

Małe wróżki. Kotek czarodziej. Już czytam!
Sophie de Mullenheim0
Okładka ksiązki - Małe wróżki. Kotek czarodziej. Już czytam!

Flora, Sybilla i Leonia to trzy małe wróżki. Odkryj ich magiczne moce i stań się świadkiem ich zwariowanych przygód! Wpuść odrobinę magii...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Retorsja
Tomasz Brewczyński
Retorsja
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Powrót na Zaginiony Kontynent
Przemysław Hytroś
Powrót na Zaginiony Kontynent
Kufer tajemnic
Anna Bichalska
Kufer tajemnic
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz
150 wesel i grób
Riku i królestwo bieli
Randy Taguchi
Riku i królestwo bieli
Nocny ekspres
Karin Erlandsson
Nocny ekspres
Król Pik
Monika Godlewska (I)
Król Pik
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy