Recenzja książki: Szkielet

Recenzuje: Danuta Awolusi

Jeśli lubicie poznawać zakątki polskich miast i dodatkowo rozwiązywać zagadki kryminalne, bardzo spodoba wam się powieść Szkielet. Janusz Mika spisuje się na medal! Nie brakuje tu emocji, wyrazistych bohaterów oraz Krakowa, który odsłania przed czytelnikami swojej mniej znane zakątki.

recenzja Szkielet

Kornel Rączy to dziennikarz śledczy, który w swoim fachu jest jednym z najlepszych. Być może dlatego zazwyczaj przyklejają się do niego wszelkie kłopoty. Tym razem przypadkowo wpada na zwłoki w parku. Pytanie, czy przypadki w ogóle istnieją? Szybko cała sprawa zaczyna się komplikować, a trupów przybywa – nie licząc tytułowego szkieletu, który zostaje znaleziony na budowie…

Janusz Mika po raz kolejny pozwala nam kroczyć za Kornelem i poznawać przy okazji wspaniałą i niezwykle ciekawą dzielnicę Krakowa – Krowodrza. Dla autora, który jest z tym obszarem mocno związany, oprowadzanie czytelnika po okolicy to wielka przyjemność – poświęca jej zresztą siódmą już książkę! Ten dodatkowy smaczek w postaci oddania hołdu ukochanemu miastu czy dzielnicy sprawia, że powieść naprawdę żyje.

Kornel jako bohater szybko zjednuje sobie serce czytelnika. Da się lubić (choć zarówno policja, jak i przestępcy go nienawidzą), jest niezły w swojej robocie. Potrafi narobić sobie wrogów. I tym razem nadepnął na odcisk komuś, kto nie cofnie się przed niczym. Dla Kornela to nie najlepiej, za to dla czytelnika fakt ten stanowi obietnicę świetnej zabawy!

Janusz Mika kocha nie tylko Krowodrzę, ale też kryminały. Widać, jak z radością podrzuca tropy, plącze ścieżki, zaskakuje. Jego powieść zanurzona jest w klasyce gatunku. Jest zbrodnia, są podejrzani, śledztwo, ale też pełen akcji i emocji finał, który dla odmiany przypomina rasową sensację.

Jakby tego było mało, Mika wprowadza dodatkowy wątek. Znaleziony na budowie szkielet pochodzi jeszcze z czasów wojny. Momentami przenosimy się więc w czasie, by poznać jeszcze jedną zaskakującą opowieść. Ta zagadka będzie trzymać czytelnika w niepewności aż do samego końca.

Polecam Szkielet miłośnikom gatunku, frapujących zagadek i tym, którzy z książki chcą się dowiedzieć czegoś więcej!

Tagi: kryminał sensacja

Kup książkę Szkielet

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Szkielet
Autor
Książka
Szkielet
Janusz Mika
Recenzje miesiąca
Szkielet
Janusz Mika
Szkielet
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Ocalało pięciu
Holly Jackson
Ocalało pięciu
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Sekrety Białej. Leśniczówka
Agnieszka Panasiuk
Sekrety Białej.  Leśniczówka
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Wtem denat
Marta Kisiel
Wtem denat
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy