Recenzja książki: Szkielet

Recenzuje: Danuta Awolusi

Jeśli lubicie poznawać zakątki polskich miast i dodatkowo rozwiązywać zagadki kryminalne, bardzo spodoba wam się powieść Szkielet. Janusz Mika spisuje się na medal! Nie brakuje tu emocji, wyrazistych bohaterów oraz Krakowa, który odsłania przed czytelnikami swojej mniej znane zakątki.

recenzja Szkielet

Kornel Rączy to dziennikarz śledczy, który w swoim fachu jest jednym z najlepszych. Być może dlatego zazwyczaj przyklejają się do niego wszelkie kłopoty. Tym razem przypadkowo wpada na zwłoki w parku. Pytanie, czy przypadki w ogóle istnieją? Szybko cała sprawa zaczyna się komplikować, a trupów przybywa – nie licząc tytułowego szkieletu, który zostaje znaleziony na budowie…

Janusz Mika po raz kolejny pozwala nam kroczyć za Kornelem i poznawać przy okazji wspaniałą i niezwykle ciekawą dzielnicę Krakowa – Krowodrza. Dla autora, który jest z tym obszarem mocno związany, oprowadzanie czytelnika po okolicy to wielka przyjemność – poświęca jej zresztą siódmą już książkę! Ten dodatkowy smaczek w postaci oddania hołdu ukochanemu miastu czy dzielnicy sprawia, że powieść naprawdę żyje.

Kornel jako bohater szybko zjednuje sobie serce czytelnika. Da się lubić (choć zarówno policja, jak i przestępcy go nienawidzą), jest niezły w swojej robocie. Potrafi narobić sobie wrogów. I tym razem nadepnął na odcisk komuś, kto nie cofnie się przed niczym. Dla Kornela to nie najlepiej, za to dla czytelnika fakt ten stanowi obietnicę świetnej zabawy!

Janusz Mika kocha nie tylko Krowodrzę, ale też kryminały. Widać, jak z radością podrzuca tropy, plącze ścieżki, zaskakuje. Jego powieść zanurzona jest w klasyce gatunku. Jest zbrodnia, są podejrzani, śledztwo, ale też pełen akcji i emocji finał, który dla odmiany przypomina rasową sensację.

Jakby tego było mało, Mika wprowadza dodatkowy wątek. Znaleziony na budowie szkielet pochodzi jeszcze z czasów wojny. Momentami przenosimy się więc w czasie, by poznać jeszcze jedną zaskakującą opowieść. Ta zagadka będzie trzymać czytelnika w niepewności aż do samego końca.

Polecam Szkielet miłośnikom gatunku, frapujących zagadek i tym, którzy z książki chcą się dowiedzieć czegoś więcej!

Tagi: kryminał sensacja

Kup książkę Szkielet

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Szkielet
Autor
Książka
Szkielet
Janusz Mika
Inne książki autora
Osiem dni Erzsébet
Janusz Mika0
Okładka ksiązki - Osiem dni Erzsébet

Na krakowskiej Krowodrzy znika dziewczyna. W tym samym czasie w mieście trwa festiwal poświęcony seryjnym mordercom. Czy te dwie sprawy się łączą? ...

Sekrety Krowodrzy
Janusz Mika0
Okładka ksiązki - Sekrety Krowodrzy

Wydarzenia z 31 sierpnia 1937 roku zbulwersowały media i opinię społeczną. Podczas spektakularnego pościgu Krowodrza na parę chwil zamieniła się w przestępczą...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Cienie dawnych grzechów
Mieczysław Gorzka ; Michał Śmielak
Cienie dawnych grzechów
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun
Alfabet polifoniczny
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy