Recenzja książki: Wielkie marzenie małego Krecika

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Myśl o kretach wcale nie cieszy ogrodników. Poszukując w ziemi smakowitych dżdżownic, kret wypycha na powierzchnię kopce (na glebach bagiennych osiągają one nawet 90 cm wysokości), a powstały w ten sposób system podziemnych korytarzy patroluje co kilka godzin. Publikacja Wydawnictwa Jedność to spojrzenie na otaczający świat (i kretowiny oraz zniszczone trawniki) oczami kreta, a nie ogrodnika. Czas więc sięgnąć po Wielkie marzenie małego Krecika.

Wczesnym rankiem mały Krecik grzał się w promieniach wschodzącego słońca. Z wysokości pagórka ciekawie rozglądał się wokół siebie: wodził wzrokiem za stadem lecących ptaków, słuchał plusku pływającej w jeziorze kaczki, podziwiał zwinne skoki konika polnego w trawie oraz wiewiórki po gałęziach drzewa. Obserwował, rozglądał się, przyglądał, wszystko widział. I coraz bardziej markotniał. Dlaczego nikt go nie nauczył latać, skakać ani pływać? Dlaczego nie potrafi grać na flecie tak pięknie, jak rudy lis ani śpiewać jak miła wydra? Nie nauczy się też biegać z kolorowym latawcem jak królik. A że sowa to mądra głowa, za jej radą mały Krecik zrozumiał, że nie może tak bezczynnie siedzieć i marzyć. Czas uwierzyć w siebie i zacząć działać!

Rymowana opowieść Toma Percivala o Wielkich marzeniach małego Krecika zainteresuje dzieci w wieku przedszkolnym. Przemówi do nich łatwymi do zapamiętania słowami, wpadającymi w ucho rymami oraz prostą fabułą. Spodobają się również czytelnikowi piękne, kolorowe, duże, wyraźne, zatrzymujące wzrok na długo ilustracje autorstwa Christine Pym. Duży format książeczki, twarda okładka, sztywne kartki, przejrzystość zapisu, różnorodna czcionka, dobrze dobrane proporcje tekstu do obrazu jeszcze bardziej ułatwiają odbiór. I chociaż wielkie były przedstawione na kartach książeczki perypetie specjalizującego się w kopaniu małego Krecika, morał łatwo jest zwerbalizować (rodzice podczas wspólnej lektury będą mieli okazję porozmawiać z dzieckiem na temat wiary w siebie, rozwijania talentów, przepraszania i przebaczania, pokonywania trudności, wytrwałości w dążeniu do celu).

Publikacja Wydawnictwa Jedność przyniesie same korzyści.

Tagi:

Kup książkę Wielkie marzenie małego Krecika

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Wielkie marzenie małego Krecika
Książka
Inne książki autora
Starania Toli
Tom Percival0
Okładka ksiązki - Starania Toli

Świat Toli jest taki, jaki powinien być... aż pewnego dnia odwraca się całkowicie DO GÓRY NOGAMI. Nagle wszystko jest pokręcone i nic nie wydaje się...

Szczęśliwy płaszcz Koziołka
Tom Percival0
Okładka ksiązki - Szczęśliwy płaszcz Koziołka

Koziołek jest przeszczęśliwy! Dostał piękny nowy płaszcz i czuje się w nim kimś wyjątkowym. Czy zdoła poświęcić swój skarb dla uratowania kogoś, kto bardzo...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Córki tęczy
Hanna Cygler
Córki tęczy
Irena Jarocka o sobie
Mariola Pryzwan ;
Irena Jarocka o sobie
Alina. Wnuczka wariatki
Danuta Noszczyńska
Alina. Wnuczka wariatki
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Katarzyna Wasilkowska
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Świąteczna narzeczona
Paulina Kozłowska
Świąteczna narzeczona
Wyśnione szczęście
Kristin Hannah
Wyśnione szczęście
Dolina przebudzenia
Anna Olszewska
Dolina przebudzenia
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy