Wielkie marzenie małego Krecika

Krecik martwi się, że nie potrafi szybować po niebie jak ptaki, zwinnie skakać w trawie jak konik polny ani wspinać się po drzewie jak wiewiórka. Na szczęście z pomocą sowy odkrywa, że on także ma wyjątkowy talent - potrafi kopać w ziemi jak mało kto. Postanawia spełnić swoje wielkie marzenie i wykopać największy tunel na świecie! Na początku nic nie układa się po myśli małego Krecika, ale w końcu udaje mu się osiągnąć nawet więcej, niż sobie wymarzył.

Ta urocza wierszowana opowieść Toma Percivala, w znakomitym przekładzie Marcina Brykczyńskiego, zachęca najmłodszych do odkrywania swoich talentów, uwierzenia w siebie i spełniania marzeń - nawet mimo niepowodzeń.

Tom Percival autor bestsellerowych książek dla dzieci, rozwijających inteligencję emocjonalną.

Marcin Brykczyński znany i ceniony tłumacz, pisarz i poeta, autor mistrzowskich wierszy i opowiadań.

Christine Pym autorka uroczych, pełnych ciepła ilustracji, na które wprost nie można się napatrzeć.

Informacje dodatkowe o Wielkie marzenie małego Krecika:

Wielkie marzenie małego Krecika - opinie o książce

Avatar użytkownika - czarksiazek
czarksiazek
Przeczytane:2023-09-11, Ocena: 6, Przeczytałam,

Bohater tej pięknej, rymowanej opowieści, Krecik ,pokazuje małym czytelnikom jak bardzo warto podążać w życiu za marzeniami i nieulegać w tej podróży przeszkodom. Przygody Krecika są przykładem na to, że często porażkę można przekuć w sukces , ważne by się nie poddawać i wierzyć w siebie.

Przepięknie wydana książeczka od @wydawnictwojednosc zachwyciła mnie już samą swoją okładką, a gdy zajrzałam do środka to przepadłam. Wspaniała szata graficzna, tekst na poszczególnych stronach krótki, ale bogaty w treść i szybko wpada do ucha dzięki rymowanej formule. I wiecie co? Pomimo, że to książka dla dzieci to tematy jakie porusza są znane doskonale kazdemu doroslemu. Podam przykład pierwszy z brzegu.. Problem porównywania się. Krecik obserwuje zwierzątka i u każdego dostrzega coś co sam by chciał mieć, umieć. Skąd my to znamy , prawda? A nie zauważa tego, jakim talentem został obdarzony. Dopiero sowa musiała mu to uświadomić.

Podczas czytania z dzieckiem tej książeczki warto zwrócić uwagę właśnie na tę sprawę, by już od małego potrafiło dostrzec, że każdy ma swoją drogę, i nie musimy wszyscy być tacy sami ,a wręcz przeciwnie. Każdy z nas jest piękny z tym co wnosi do świata. Bo każdy z nas ma talenty, którymi może ubogacić życie innych. Tak jak nasz mały bohater.

Bajki z cudownym morałem i piękne ilustracje? Czy istnieje w ogóle wspanialsze połączenie książki dla dzieci?

Może i tak, ale przyznam, że lubię karmić zarówno umysł, jak i mój wzrok. Dlatego też zakochałam się w bajce o kreciku od pierwszego wejrzenia 😍 Jeszcze bardziej się ucieszyłam wtedy, kiedy okazało się, że tekst jest równie piękny ❤️

Mały krecik obserwował zwierzęta mieszkające nieopodal, jednak to sprawiało, że czuł się nieszczęśliwy, bo przecież nie potrafi skakać tak wysoko jak wiewiórka, czy pływać jak kaczka. Może jest gorszy od pozostałych zwierząt?

Ale wiecie co? Najważniejsze w życiu to być sobą i właśnie w tym możemy znaleźć swoje szczęście. Zgadzacie się?

Właśnie taką radę mały krecik otrzymał od mądrej sowy i spróbował nią podążyć.

Czy obyło się bez problemów? Ależ nie! Były momenty, w których nasz bohater chciał się poddać.

Mogę Was tylko zapewnić, że wszystko skończyło się dobrze, a krecik odkrył, że jego talentem jest pomaganie innym.

To bajka o tym, że jesteśmy wyjątkowi, a podążanie za marzeniami to wspaniała podróż ❤️

Avatar użytkownika - Zfascynacjaoksia
Zfascynacjaoksia
Przeczytane:2023-09-21, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Pierwsze, co zachwyca, gdy sięga się po tą książeczkę, to przepiękne, duże, proste, barwne i jakże klimatyczne ilustracje, które oczarują zarówno dzieci, jak i ich rodziców. Przyciągają uwagę, wspaniale obrazują opowieść i zachęcają do wspólnej rozmowy. Sam format zaś jest idealny dla dziecięcych rączek, a nieprzytłaczająca ilość tekstu, nakreślonego sporą czcionką, skutecznie zachęca do samodzielnej lektury.

Historia dostarcza całej palety odurzających emocji, zwłaszcza, iż akcja jest wyjątkowo nieobliczalna. Pod postacią niebywale przyjemnej opowieści przemycono bowiem cenną, ponadczasową lekcję, iż zawsze warto być konsekwentnym w swoich czynach. Talent nie jest czymś, co rozwija się z dnia na dzień, aby osiągnąć sukces trzeba ponieść również wiele porażek, a jednak efekt końcowy z pewnością jest wart zachodu. W dążeniu do realizacji marzeń nie można także kierować się krytyką innych osób, bo możemy nieświadomie poddać się tuż przy samym końcu. Ta urocza historyjka podkreśla jednak też wartość przyjaźni, bo przecież jest ona niebywale ważna w życiu każdego z nas.

Przepiękna szata graficzna, cudowni, sympatyczni bohaterowie i ciepła, niebywale przyjemna opowieść, jaka niemal dotyka duszy! "Wielkie marzenie małego Krecika" jest piękną, wartościową publikacją, która rozkocha w sobie zarówno młodszych, jak i starszych czytelników. To nie tylko fascynująca przygoda, akcentująca istotność dziecięcych marzeń oraz talentów, ale też zachwycająca historia o sile przyjaźni oraz determinacji. To wreszcie chwytająca za serce powieść ucząca akceptacji, budująca poczucie wartości i wykazująca, jak wielkie znaczenie ma upór w dążeniu do celu! Polecam gorąco!

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2022-10-20, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Kolejny, piękny w każdym calu, tytuł zagościł jakiś czas temu w naszej domowej bibliotece.

"Wielkie marzenie małego Krecika" to książka zachwycająca zarówno swoim wyglądem jak również przekazem.

Już okładka przyciąga oko i sprawia, że robi się cieplej na serduszku. Błyszczące tłoczenia tylko dodają jej uroku.

A dalej jest tylko lepiej.

Krecik ma marzenie by robić coś wielkiego, wyjątkowego. Ale nie wie co. Chciałby latać jak ptaki, lecz nie potrafi. Chciałby pływać jak kaczka, lecz niestety nikt go tego nie nauczył. Chciałby skakać jak konik polny lub wiewiórka, ale nie wie jak.
"Będziesz wielki, mój Kreciku, gdy uwierzysz w siebie" - radzi mu sowa. A więc krecik rusza, by wykopać tunel większy niż ktoś widział dotąd. Przy tym jednak ma parę przykrych sytuacji, które skutkują chwilą zwątpienia. Z pomocą tym razem przychodzi wydra, która uświadamia krecikowi, że trzeba ćwiczyć aby zostać w czymś doskonałym. Krecik kopie więc dalej a efektem tego jest wielka dobroć jakiej doświadczają jego przyjaciele.

To wspaniała opowieść dla przedszkolaków, pokazująca, że każdy ma swój talent i warto go odkryć. Wiara w siebie i własne możliwości jest kluczowa by osiągnąć cel, nawet mając po drodze drobne upadki i chwile zwątpienia.

To bardzo mądra książka, z przesłaniem a do tego cieszy i oko i ucho. Rymowany tekst Marcina Brykczyńskiego jest melodyjny i zabawny, aż chce się czytać i czytać ponownie. Ilustracje są barwne, przyjazne, wywołują uśmiech na twarzy.

Krótko mówiąc to bardzo dobra książka dla dzieci i cieszę się, że do nas trafiła.

Drużyna Snów. Eliza i potworny gniew
Tom Percival0
Okładka ksiązki - Drużyna Snów. Eliza i potworny gniew

Eliza czasami się denerwuje... troszeczkę. Jej rodzice nie mają dla niej czasu, gdyż poświęcają go młodszemu bratu, któremu wszystko uchodzi na sucho...

Zmartwienie Róży
Tom Percival0
Okładka ksiązki - Zmartwienie Róży

Czy Róża pozbędzie się uciążliwego Zmartwienia? Róża lubi być po prostu sobą. Aż pewnego dnia odwiedza ją pewne Zmartwienie. Na początku...