Logo wydawnictwa - Bajka
Bajka to koncept byłych redaktorów naczelnych Świerszczyka i Misia – czasopism, na których wychowały się trzy pokolenia Polaków. Na stałe współpracujemy z grupą autorów i ilustratorów związanych z tymi pismami. Od lat należą do niej najwybitniejsi twórcy kultury dla dzieci.

Wydawnictwo debiutowało jesienią 2009 roku, wprowadzając na rynek kilkanaście książek współczesnych polskich autorów i zarazem inicjując kilka serii wydawniczych dla dzieci w różnym wieku. Obecnie mamy w katalogu blisko sto tytułów. Niektóre z naszych książek ukazały się także jako zagraniczne przekłady.

Działalność wydawnictwa została szybko dostrzeżona przez krytyków literatury dziecięcej i doceniona przez czytelników. Bajka jest laureatem wielu znaczących nagród. Między innymi trzykrotnie zdobyliśmy liczący się na rynku tytuł Najlepszej Książki Dziecięcej „Przecinek i kropka” w konkursie Empiku, a Polska Sekcja IBBY nagrodziła nas prestiżowym Dużym Dongiem oraz Książką Roku. Nasze tytuły regularnie trafiają na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej oraz na międzynarodową listę Białych Kruków Internationale Jugendbibliothek w Monachium (największy w Europie ośrodek badawczy nad książką dla młodego czytelnika).

Specjalizujemy się w polskiej literaturze dziecięcej z najwyższej półki. Bajki z Bajki to książki napisane w znakomitym stylu, bogato ilustrowane, wydane w starannej i gustownej szacie edytorskiej. Dopracowane redakcyjnie i wydrukowane z wykorzystaniem najlepszych materiałów. Wychodzimy z założenia, że nie można oszczędzać na jakości, zwłaszcza gdy dotyczy to kultury dla dzieci. Wiemy, że KULTURA ZACZYNA SIĘ OD DZIECKA.

Sięgając po bajkę z Bajki, rodzice mają pewność, że to trafny wybór. Bajki z Bajki są zabawne, stworzone z pasją, indywidualizmem i humorem. Są mądre. Traktują o sprawach istotnych dla dziecka, pomagają oswajać otaczający świat, uczą krytycznie myśleć i wyciągać wnioski. Są dobre. Budują system wartości małego człowieka oparty na szacunku do innych, kształtują kulturę uczuć i obyczaje. Są piękne. Wzbogacają słownictwo i rozwijają poczucie estetyki. Są intrygujące. Zapraszają czytelnika do teatru wyobraźni…

Książki wydawnictwa

Zobacz także