Logo wydawnictwa - Poligraf
Wydawnictwo Poligraf założyłem z ojcem, w 1992 roku, czyli 24 lata temu. Jak ten czas leci! :) Pierwszą wydaną przez nas książką były Sekrety Sanktuarium w Bardzie. To nie był sukces :) Przez długi czas miałem pod łóżkiem kartony pełne książek :) Potem wydaliśmy Tradycyjną Medycynę Chińską w czterech tomach. Te książki spotkały się już z dość dużym zainteresowaniem. Zaczęliśmy specjalizować się w tytułach traktujących o medycynie naturalnej i ezoteryce.

Największym naszym sukcesem było wydanie pierwszej w Polsce książki o starożytnej chińskiej sztuce aranżacji przestrzeni – feng shui. Książka sprzedała się w kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy i długo okupowała ówczesne listy bestsellerów. Potem wydaliśmy jeszcze kilka tytułów o tej tematyce, które również odniosły sukces. Nowatorskim na owe czasy posunięciem była sprzedaż tych książek wysyłkowo. Nie było jeszcze w powszechnym użyciu Internetu, więc umieszczaliśmy duże, często na pół strony lub nawet całostronicowe reklamy w pismach „branżowych”, których czytelnicy byli zainteresowani poruszaną przez nasze książki tematyką (np. Nieznany Świat, Czwarty Wymiar). Pamiętam jak z pierwszego ogłoszenia ludzie zamówili 2000 egzemplarzy jednego tytułu! (połowa zamówień była przez telefon, ale druga połowa to listy i kartki pocztowe, które codziennie przynosił listonosz, a my całymi dniami pakowaliśmy paczki! :) Sukcesem był również Szaman Miejski – jedna z najlepszych książek o hunie. Sprzedawała się w naprawdę przyzwoitych ilościach, stabilnie, co miesiąc, chyba przez 10 lat. W 2002 roku ojciec przeszedł na emeryturę.

Wydałem m.in. Najbogatszego człowieka w Babilonie (w bardzo dobrym tłumaczeniu, sprzedała się bardzo dobrze) i serię książek o Su Dżok – odmianie akupunktury, połączonej z akupresurą, tradycyjną medycyną chińską i hinduską. Osiem lat temu zacząłem wydawać książki na zlecenie Autorów i tak powstał System Wydawniczy Fortunet. Wtedy jeszcze nikt tego nie robił (w zasadzie w ten sposób co Poligraf do dzisiaj nikt nie wydaje). Byliśmy pierwsi! I jesteśmy pierwsi! :) Do tej pory wydaliśmy w ten sposób ponad 500 tytułów i mamy takich Autorów, którzy wydali z nami już dwie, trzy, a nawet cztery książki!

W Wydawnictwie Poligraf pracuje wielu wspaniałych pracowników. M. in. Wojtek Ławski, który zajmuje się składem, ale tak naprawdę również wieloma innymi rzeczami :), jego żona Kasia i Gosia Majka zajmujące się komunikacją z Autorami czy Marta Maćków z działu rozliczeń.

Mamy niesamowitą wręcz korektę i redakcję. Pani Klaudia Dróżdż ze swoim zespołem pracowała uprzednio dla Ossolineum – najstarszego polskiego wydawnictwa, którego nie trzeba chyba przedstawiać żadnemu Polakowi.

No i panie graficzki, których projekty okładek trafiają w samo sedno wyobrażeń Autorów o swojej okładce, najczęściej już za pierwszym razem.

To chyba tyle, jeśli chodzi o historię, czyli przeszłość. Wybacz, że nie będę tu zdradzał swoich planów na przyszłość – konkurencja nie śpi…

Tylko czyta moje strony i... kopiuje :)

Pozdrawiam serdecznie :) Karol Kuczyński

Książki wydawnictwa

Zobacz także

Recenzje miesiąca
Kudłata
Hwang Sun-mi
Kudłata
Hania Baletnica
Jolanta Symonowicz, Lila Symonowicz
Hania Baletnica
Już, już!
Katarzyna Wasilkowska
Już, już!
Zaginiona apteka
Sarah Penner
Zaginiona apteka
Kartoteka Pitera P.
Jacek Wiśnicki
Kartoteka Pitera P.
Skręcona historia
Jakub Ostromęcki
Skręcona historia
Lwowska kołysanka. Dwa miasta
Monika Kowalska (I)
Lwowska kołysanka. Dwa miasta
Maja Orety i skarb Szkocji
Eliza Sarnacka-Mahoney
Maja Orety i skarb Szkocji
Na zawsze
Karolina Winiarska
Na zawsze
Kuba na tropie
Kuba i Filip Majewscy
Kuba na tropie
Pokaż wszystkie recenzje